Ceturtdiena, 16 Februāris 2017 23:55

Idejas kāzu tematikas izvēlei

Ikdienišķā izpratnē kāzas ir svinīgs pasākums, bagāts dažādām tradīcijām. Taču šo īpašo un neaizmirstamo dienu iespējams veidot arī netradicionālu. Viena no iespējām, kā pagriezt pasākumu šādā gultnē, ir īpašas kāzu tēmas izvēle. Saprotot, kāda būs jūsu tēma – kāzu idejiskais virziens – atvieglota būs arī tālāko aktivitāšu plānošana.

 FOTO: Briinum's Weddings - Sarkanas sveces

 

 

 

1. Kāzas - Rustic - stilā

 

Interesanti, ka šis stils iegūst aizvien lielāku popularitāti, bet pats vārds - rustic - nozīmē zemniecisks, laukiem raksturīgs, rupjš stils.  Stilam raksturīga novecināta, laucinieciska un nedaudz antīka noskaņa.  Dekorēšanai var izmantot vecinātus koka dēlīšus, laternas, spuldzīšu virtenes un pats galvenais dabas iedvesmoti dekori no - kokiem, sūnām, salmiem, lauku puķēm, dabīgās kokvilnas mežģīnēm utt.

 

Vides noformējums: Elinci Weddings & Events

NOFORMĒJUMS: Elinci Weddings & Events 

 

 

2. Boho stila kāzas

 

Bārkstis, krāsas, ziedu raksti, tas viss veido boho stilu, kas svin savu modes uzvaras gājienu – septiņdesmito gadu atdzimšanu! Šī laika stils ir elegants un sievišķīgs, visa pamatā valda bohēmisks šiks. Šis stils ir domāts tiem, kuriem patīk rustic un eko, taču gribas kaut ko jaunāku, spilgtāku un sarežģītāku. Boho stils, pirmkārt, nozīmē dabiskus audumus, dabisku grimu, dabu, brīvību, krāsu pilnību. 

 

FOTO: Dmitrijs Mokejevs, Kāzu organizatori Crystal events  

FOTO: Dmitrijs Mokejevs

ORGANIZĒJA: Crystal events 

 

 

3. Kāzas jūras tematikā

 

Skaista vieta pie jūras, saulrieta apspīdēti, ļoti daudz ziedu, mīlestība un brīvība. Šāda tipa kāzas bieži vien ir unikālas un piedāvā ļoti daudz interesantu iespēju, bet svarīgākais faktors, kam vajadzētu pievērst uzmanību - pludmale un mainīgie laika apstākļi. Kāzu svinības iespējams pielāgot netālā viesu namā vai viesnīcā, kas arī atrodas jūras krastā. 

 

FOTO: Briinum's Weddings - Kāzas jūras tematikā

FOTO: Briinum's Weddings - Kāzas jūras tematikā

 

Romantisku piedāvājumu laulību ceremonijai jūras krastā piedāvā:

 - Hotel Villa Anna

 - Baltā Kāpa Saulkrastos

 - Rojas novada dzimtsarakstu nodaļa

 

 

4. Kāzas pasaku tematikā

 

Katra maza princese bērnībā ir lasījusi paskas un sapņojusi precēties pilī ar savu sapņu princi. Tad kāpēc savus sapņus nepārvērst īstenībā un savas kāzas neveltīt apburošo prinču un burvīgo princešu tēmai - ar maģiskiem mežiem, burvjiem un pilīm, kur stāsta nobeigumā rakstīts ''...un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi''.

 

FOTO: Briinum's Weddings - Kāzas pasaku tematikā

FOTO: Briinum's Weddings

ORGANIZĒJA: Bannte

SVINĪBU VIETA: Liepupes muiža 

 

 

5. Karaliskas kāzas  

 

Izvēloties karalisko kāzu tematiku Jums obligāti nav jābūt no karaliskās ģimenes pārstāvjiem. Šādās kāzās karalisks var būt viss – līgavas kleita, rotājumi, kāzu auto, atrakcijas. Kā svinību vietu iespējams izvēlēties kādu skaistu Latvijas pili vai muižu. Līgavas kleitu raksturo - karaliskas mežģīnes, dārgakmeņi, pērles, zīds un samts. Savukārt, matus līgava droši var rotāt ar greznu plīvuru līdz grīdai vai šleifi. Iespējams tas nav vispraktiskākais variants, bet ar šādu aksesuāru, Jūs varēsiet sajusties kā karaliene. 

 

 FOTO:  Ilze Ose Photography

FOTO:  Ilze Ose Photography

ORGANIZĒJA: Zane Rūdele Event Planning

 

 

6. Vintage kāzas

 

Vārds vintage cēlies no franču valodas, bet tulkojot no angļu valodas, vintage nozīmē vecs, antīks. Vārds raksturo – augstu kvalitāti, nezūdošu vērību, klasiku. Par Vintage kāzām var nosaukt tādas kāzas, kurās galvenais Akzents būs likts uz senatnīgām mēbelēm, rotā, tērpiem – vismaz 20 gadus seniem, labi saglabājušiem un kuru vērtība ar gadiem nemazinās!  Transports bieži vien ir kāzu tēmas pirmais rādītājs, tāpēc bez šaubām arī mašīnai ir jābūt pieskaņotai. Vintage kāzu stils dzīvos mūžīgi. 

 

FOTO: Juris Ross Photography, Vintage kāzas 

FOTO: Juris Ross Photography

 

 

7. Kāzas seno latviešu tradīciju stilā

 

Latvijā kāzas visaktīvāk tiek svinētas vasarā, bet ja paskatās atpakaļ, tad senie latvieši kāzas svinēja rudenī. Pavasarī lūkoja līgaviņu, lai rudeni varētu svinēt kāzas, jo tad visi auku darbi bija padarīti un labība novākta, viss sagatavots, lai varētu uzņemt ciemiņus.

Līgava galvā liek vainagu, kas ir īpaši grezns, izšūts deviņās rindās dažādām zīlēm, vizuļiem, bet līgavainis cepuri, platu jostu un kājās zābakus.  Dekorācijās iespējams izmantot dažādas rudens veltes - pīlādžus, labības vālītes, rudens ziedus un krāsainās lapas. Rudens ir laiks, kad daba iegūst pavisam citas nokrāsas - košas un sulīgas un to visu ir iespējams pārvērst dažādas stilizētas iespējās.

 

FOTO: Baltic Weddings Photography

 FOTO: Baltic Weddings Photography

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Ieskaties, varbūt noder

Suņi kāzu pavadoņu lomā

Saskaņā ar ķīniešu horoskopu 2018. gads ir - suņa gads un tāpēc jaun...

Stingri noteikts kāzu svinēšanas laiks, ielūdzamo personu skaits, cienasts, muzikanti. Tā tas bija kādreiz!

Mūsdienās kāzu organizēšana norisinās diezgan brīvi, tomēr nemaz tik...

Kāzu kaligrāfija jeb skaisto burtu pavēlnieces

Kaligrāfija ir mākslinieciski izteiksmīga rakstīšanas māksla, kas tulkojumā no grieķu...

Idejas kāzu tematikas izvēlei

Ikdienišķā izpratnē kāzas ir svinīgs pasākums, bagāts dažādām tradīcijām. Taču šo īpa...

Līgavas kāzu rīts jeb kā to padarīt patīkamāku

Pēdējo gadu laikā šiem gatavošanās kāzu rītiem tiek veltīta lielāka uzmanība, nekā ta...

Mazie līgavas pavadoņi

Elegantākajās mūsdienu kāzās līgavas pavadoņi ir mazi bērni. Mazi zēni apģērbti kora ...

 

uz augšu