Sestdiena, 20 Jūlijs 2013 16:41

Salds kā skūpsts. Krēms brulē

Vērtēt šo rakstu
(2 balsis)

 

Spānijā šo desertu dēvē par katalāniešu krēmu (crema catalana), Anglijā - par piededzināto  krēmu (brunt cream), tomēr kulinārijas pasaulē pierasts to piedēvē Francijas virtuvei. Krēmu brulē pamatoti sauc par trīsvienības krēmu, jo bez olām, saldā krējuma un brūnā cukura neiztikt. Savukārt šīs trīs demokrātiskās sastāvdaļas neiedomājamā veidā pārtop par aristokrātisko saldēdienu.

 

Krēms brulē

5 porcijām nepieciešams:

  • 500 ml saldā krējuma
  • 5 olu dzeltenumi
  • Cukurs + vanilīna cukurs
  • citrona miziņa

 

Krēms brulē

 

Kā pagatavot:

 

1. Ar sviestu ietauko formiņas cepšanai. Ja nav krēma pagatavošanai paredzētu trauciņu, var izmantot mazas māla bļodiņas, kas neplīst, karsējot cepeškrāsnī.

 

2. Olu dzeltenumus saputo ar cukuru un vanilīna cukuru. Pievieno rīvētu citrona miziņu.

 

3. Katliņā lej saldo krējumu un karsē tik ilgi, līdz tas sāk vārīties (taču nenogaida līdz pirmajiem vārīšanās burbulīšiem). Tad, lēnām maisot, saldajā krējumā lej olu dzeltenumus un visu vel turpina karsēt un maisīt, līdz masa sabiezē. Tad masu salej formiņās.

 

4. Atsevišķā lielākā traukā ielej ūdeni un tajā izkārto mazās, ar krēmu pildītās formiņas. Traukā ūdenim jābūt tik daudz, lai tajā katrs krēma trauciņš būtu iegremdēts vismaz līdz pusei.

 

5. Cepeškrāsni uzkarsē līdz 170 grādu temperatūrai un tajā liek cepties krēmu aptuveni 30-40 minūtes, līdz veidojas zeltaini brūna garoziņa.

 

6. īsi pirms krēms gatavs, katrā trauciņā tam uzkaisa brūno cukuru un liek atpakaļ cepeškrāsnī, lai ļautu cukuram izkust. Tad deserts ir gatavs.

 

Krēms brulē

 

  • Krēmu brulē pasniedz ar dažādām ogām vai kausēta cukura dekorācijām. Restorāna cienīgas dekorācijas var pagatavot, ja izkausē cukuru un haotiski to izlaista pa cepamo papīru, kas pirms tam iesmērēts ar sviestu. Ļauj pēc tam tiem sastingt, noņem no papīra, salauž un rotā krēmu.

 

  • Tradicionāli krēmu pasniedz atdzesētu, bet ar siltu kraukšķīgu karamelizēta cukura kārtiņu pa virsu. Taču, lai šādu efektu panāktu, nepieciešama īpaša virtuves lodlampa, lai cukurgraudiņus izkausētu turpat uz krēma virsmas.

 

  • Krēmu pārkaisa ar kanēli un pasniedz, izrotātu ar kanēļa standziņu.

 

  • Var eksperimentēt, pievienojot saldā krējuma un olu masai kakao pulveri. Tad brulē būs ar šokolādes aromātu.

 

  • Pavāri krēmam brulē mēdz pievienot dažādus saldus liķierus, padarot garšu neparastāku.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

© 2008-2015 - Joy Media, SIA
Rakstu pārpublicēšana vai citāda izmantošana iespējama tikai ar atsauci uz www.vedejiem.lv

uz augšu