Otrdiena, 05 Jūnijs 2012 18:25

Bet kas jādara, lai būtu jauka, skaista un izdevusies visa Kāzu diena?

Kāzu diena ir vienreizējs notikums tam nav ģenerālmēģinājuma un to nevar atkārtot.
Gatavojoties kazām ir tik daudz dažādu lietu kas jāorganizē, jāsarunā un jāpatur prātā utt., bet tieši, pirmskāzu un kāzu dienā ir daudz dažādu sīkumu un nianšu, ka brīžiem ir grūti neapjukt. Kā lai to visu atceras, iegaumē un ievēro?
Tik mazumiņš no padomu klāsta ko varu ieteikt ievērot kāzu dienā līgavai, līgavainim, vecākiem vedējiem un vienkārši kāzu viesiem, lai Jaunā pāra skaistākā diena būtu neaizmirstama.


fotostudija LindaTurpinājumā daži fotostudijas Linda ieteikumi kāzu dienai.

* Šī ir Jūsu diena un nekam, nekādam negaidītam sīkumam nevajadzētu Jums sabojāt garastāvokli. Smaidiet, esiet laimīgi un baudiet.

* Pat gadalaiku un mēnesi kad būs Jūsu ģimenes Lielā diena izvērtējiet saliekot + un -, kurš no gadalaikiem Jums ir tuvāks , vasarā var būt arī ļoti karstas dienas ,kad viesiem un līgavainim uzvalkā atrasties ir tīrās mocības un ziemā mēdz būt arī ļoti aukstas dienas, tādas ,ka ne tikai deguns nosalis , bet pat līgavas pušķītis ( bildējot studijā pēc pieredzes) ir atkusis un izskatās nožēlojami , jo pirms pastaigā ir bijis sasalis.

* Kāzu datumu un dienu izvēlaties rūpīgi, lai piemēram, pēkšņi kādam no viesiem neiznāk Jums atgādināt, ka ir piektdiena 13 un skaistās dienas garastāvoklis ir sabojāts.

* Pirms kāzām ieteiktu labi izgulēties – jums priekšā skaista, neaizmirstama un grūta diena.

fotostudija Linda

* Nevelciet jaunās kurpes kāzu dienā pirmo reizi, labāk pirms tam dažas dienas tās ievalkājiet staigājot piemēram pa māju. Tas attiecas ne vien uz līgaviņu, bet arī līgavaini.

* Rūpīgi izplānojiet arī pulksteņus cikos, ko? Piemēram, ja laulību reģistrācija ir desmitos no rīta – tad nāksies celties ap sešiem un visu dienu žāvāties... Arī mielastu nevajadzētu rīkot pārāk agri.

* Plānojot kāzu dienas norises, organizētāji bieži vien satraucas, vai nebūs lietus. Taču, kā jau minēju pārmērīgais vasaras karstums, arī svelme var kļūt par traucēkli. Ja laika prognoze sola karstumu, vedējiem vajadzētu izvairīties no pārslodzes – piemēram, kāpšanu kādā kalnā vai augstā pils tornī. Pārliecinieties, ka kāzu transportā ir ne tikai šampanietis, bet arī dzeramais ūdens vai sula.

* Parūpējieties par īstām šampanieša glāzēm, ja esat ieplānojuši dzirkstošo dzērienu malkot brīvā dabā: „prastie” plastmasas trauki uz kāzu foto un video izskatās neglīti.

* Šampanieša glāze vai daži malki konjaka, iedzerti šajā emocionālajā dienā pirms fotografēšanas, var iekrāsot vaigus nedabiski un pārspīlēti sarkanā krāsā, tāpēc ar dzērieniem labāk pacietieties līdz vakaram.

fotostudija Linda °
* Līgavas pušķi izvēlieties rūpīgi – gara auguma meitenei neiesaku mazu pušķīti, savukārt augumā mazākai – lielu buķeti. Blondīnei neiesaku, piemēram, tumši sarkanu rožu pušķi, savukārt tumšmatei – gaišos ziedus. Skaisti, ja līgavaiņa veste vai lakatiņš ir pieskaņots ziedu toņiem. Esiet uzmanīgas ar liliju ziediem – ja zieds bija neizplaucis, bet vakarpusē tas atvērās, tad dzeltenie ziedputekšņi atstās uz tērpa neizdzēšamus traipus.

* Pušķim nevajadzētu būt pārlieku smagam – līgava to tur rokās visu garo dienu! Optimālais ziedu skaits – līdz 21!!! Ja kāti ir smagi – kā, piemēram, kallām, ziedu skaitam jābūt daudz mazākam. Ja vēlaties ļoti oriģināla, pat ekstravaganta dizaina pušķi, vispirms izvērtējiet, vai būsiet gatava visas dienas garumā ar to noņemties.

* Ja par kaut ko neesiet pārliecināta—vai tas būtu pušķis, frizūra, vai galda dekorēšana – nekautrējaties, prasiet padomu speciālistiem, viņi vienmēr ieteiks to labāko risinājumu.
Piemēram, zāles, vai viesu mājas pārzinis zinās, kas konkrētajā zālē izskatīsies vislabāk, un ko dekoram nav ieteicams izmantot, lauku mājas īpašnieki – kur izvietot meijas, kur ziedu virtenes vai vāzes.

* Ja kleitu šujiet tad audumu izvēlaties, kas neburzās un rēķinieties, ka nedēļu pirms kāzām stress ir tik liels, ka vairums līgaviņu krītas svarā, un var gadīties, ka kleita vēlreiz jāiešuj un laikojot kleitu, vienmēr esat kurpēs, lai kleita nebūtu ne par īsu, ne par garu.

* Jo platāku līgava izvēlēsies kleitu, jo grūtāk būs to „savaldīt”: tā burzīsies, būs grūti apsēsties, ja kleitai ir stīpas, būs grūti iesēsties mašīnā. Rēķinies ar to! Ja kleitai ir „aste”, tā nenoliedzami skaisti izskatās , bet tomēr būs traucēklis visos pasākumos, kas sekos laulāšanai baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā. Tā tiks saburzīta, nosmērēta velkoties pa grīdu vai zemi, tā traucēs dejot pirmo valsi... Ja tiešām vēlaties garo „asti”, iesaku veidot to piepogājamu. Vai arī lai visu vakaru ar to noņemas mazie pāži...

* Nepārcentieties ar sauļošanos – piemēram, iedegums solārijā ir dzeltenīgs un uz baltās kleitas fona izskatās vēl dzeltenāks. Arī ar dabīgo saules iedegumu nevajag pārspīlēt – kontrasts ar līgavas kleitu ir pārāk liels un uz bildēm, īpaši melnbaltām ( tās šobrīd ir modē) izskatīsieties kā mulate, lai arī ir gaišmataina zeltene. Par saskanīgumu iesakām padomāt arī līgavainim.

* Ja esat no tām sievietēm, kas pārdzīvo, ja kādai citai ir tāda pati jaciņa vai džemperītis kā jums, un ja kleitu esiet pirkusi vai iznomājusi bez garantijas, ka tāda ir vienā eksemplārā, tad izvairieties braukt uz tām vietām, kas kāziniekiem ir ļoti populāras, piemēram, uz Murjāņu tiltu, Krimuldu, Arkādija parku utt.

fotostudija Linda
* Kāzu dienā obligāti ieteicams izmantot profesionāla friziera un vizāžista pakalpojumus. Iesaku izmēģināt gan kāzu frizūru, gan kāzu maku-up, lai kāzu dienā nebūtu nepatīkami pārsteigumi. Nav ieteicams ekonomēt uz izskatu, jo neveikla frizūra vai make-up, kurš Jums nepatiks, var sabojāt visas bildes un atmiņas. Kāzu dienā nebūs iespēja pārtaisīt frizūru un grimu, tāpēc labāk atsevišķā dienā tikties ar abiem meistariem un izmēģināt gan grimu, gan frizūru, lai būtu pārliecinātai par savu izskatu kāzu dienā.

* Kāpēc kāzu dienā jāaicina profesionāls fotogrāfs? Ja uzticēsiet to darīt draugiem vai paziņām, ar 80% varbūtību varu garantēt, ka nepietiekošais tehnisko zināšanu līmenis un pieredze liks vilties fotogrāfijās. Par lielu pārsteigumu visforšākajās jaunā pāra bildes būs „izrotātas” ar vadiem un telefona stabiem fonā, ar nepiederošām personām kadrā, „nogrieztām” galvām un rokām esmu redzējusi tādas bildes , kur līgavas kleitas mežģīņu vietā ir izdedzi balts mākonis...

Lai, īpaši balta, jums izdodas šī diena!
Raksts tapis sadarbībā ar fotostudijas Linda vadītāju Lindu Ratutu*Maksas reklāmraksts - pārpublicēšanas gadījuma saskaņot to ar autoru Lindu Ratutu.

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

No kā pirms kāzām baidās līgava?

  Gandrīz katrai līgavai pirms kāzām parādās kaut kādas bailes un t...

Aristokrātiskie priekšnoteikumi, kas jānem vērā, lai kāzas tiktu nosvinētas ar glanci

Kāzas mūsdienās ir kļuvušas par populāru sociālo rituālu, kas diktē ...

Kas jādara, ja reģistrējot laulību, tiek mainīts uzvārds?

  Uzvārda maiņa ir katra cilvēka brīva izvēle. Sieva var pieņemt vīra uzvārdu vai ot...

Pirms piesakies kāzu ceremonijai – pārbaudi dokumentus!

Ja cilvēki laulājas pirmo reizi, tad vienīgais nepieciešamais dokuments laulības reģi...

Elektroniski nokārtoti dokumenti pirms kāzām | Vairāk laika kāzu plānošanai

Straujiem soļiem tuvojas vasara, kas allaž ir kāzu laiks. Lai sagatavotos gaidāmajam ...

Cik izmaksā kāzas?

Sarīkot kāzas pēc principa -KAD SVIN, TAD SVIN- kļūst arvien dārgāk un arvien biežāk ...

Noderīgi padomi kāzām (par kuriem neraksta žurnālos)

Ar savu kāzu pieredzi dalījās Agija jeb bloga KOLA.LV rakstu autore. Viņa pirms gada,...

Kā izveidot kāzu budžetu?

Kāzas daudziem ir lielākais un priecīgākais notikums dzīvē, tāpēc šim pasākumam nauda...

Mīti un Patiesības par to, cik laicīgi jāsāk plānot kāzas

Latvijā ienāk pasaules tendences kāzu jomā, tajā skaitā arī laicīga kāzu plānošana. S...

Kā saplānot savas ideālās kāzas № 05 | 1 mēnesis līdz kāzām

Vedejiem.lv padomi, kā veiksmīgāk organizēt un plānot savas ideālās kāzas, kādi ir pl...

Kā saplānot savas ideālās kāzas № 04 | 4 mēneši līdz kāzām

Vedejiem.lv padomi, kā veiksmīgāk organizēt un plānot savas ideālās kāzas, kādi ir pl...

Kā saplānot savas ideālās kāzas № 03 | 6 mēneši līdz kāzām

Daži padomi, kā veiksmīgāk organizēt un plānot savas ideālās kāzas, kādi ir plānojami...

Kā saplānot savas ideālās kāzas № 02 | 9 mēneši līdz kāzām

Daži Vedejiem.lv padomi, kā veiksmīgāk organizēt un plānot savas ideālās kāzas, kādi ...

Kā saplānot savas ideālās kāzas № 01 | gads līdz kāzām

Lūk, daži Vedejiem.lv padomi, kā veiksmīgāk organizēt un plānot savas ideālās kāzas u...

Kā nosvinēt kāzas bez tūkstošiem kabatās

Vispirms, vēlos piekodināt, ka budžeta ierobežojumi nav obligāti pielīdzināmi ar atte...

Noderīgi padomi kāzām - par kuriem neraksta žurnālos

Pirms gada, kad gatavojos savām kāzām, es būtu bijusi patiešām priecīga, ja kāds varē...

Jautājumi, kas jāuzdod pirms kāzām?

Lai kopdzīves laikā nerastos nepatīkami pārpratumi, interešu sadursmes, pirms uzvelc ...

Pāris ieteikumi tiem, kas gatavojas kāzām!

Mūsu intervētais pāris apprecējās pēc trīsarpus gadu kopdzīves. Kāzas tika plānotas p...

Kas ko dara kāzu dienā!

Gatavojoties kāzām, ir vismaz miljons lietu, par ko jāpadomā – kur rīkot svinības, ci...

Bet kas jādara, lai būtu jauka, skaista un izdevusies visa Kāzu diena?

Kāzu diena ir vienreizējs notikums tam nav ģenerālmēģinājuma un to nevar atkārtot. G...

uz augšu