Kāzu ceremonija kā īstā Itālijas provincē | Sabiles Vīna kalnā
Pavasarī Sabiles Tūrisma informācijas centru patīkami pārsteidza Dīna un Toms – pāris, kurš jautāja, vai augusta sākumā Sabiles Vīna kalnā varētu organizēt savu laulību ceremoniju – kalns neko tādu vēl nebija piedzīvojis. Vīna kalna vēsturē 4. augustā tika atvērta jauna lappuse – šeit tika svinēta pirmā laulību ceremonija. Tā Sabilei ir jauna iespēja augt un attīstīties, kuru turpināja nākamais pāris 10. augustā.   FOTO: Olegs Bucis | Bucis Photography
Atmiņās paliekošas ceremonijas vietas | Vienkāršas idejas kāzu ceremonijai
Nav viegls uzdevums atrast savu ideālo ceremonijas vietu, jo kāzas ir jārīko ar pēc noskaņas un galvenais jāieklausās savās sajūtās. Tad kam mēs ieklausāmies un sadzirdam, tad īstā ceremoniju vieta -atnāk pati- pie Jums! Jā, šobrīd ir tā iespēja, ka var laulāties arī ārpus baznīcas un dzimtsarakstu nodaļas telpām, sākumā svarīgi ir saprast un sajust, kāda ir jūsu ideālā ceremonijas vieta, kas atspoguļo jūs kā pāri, kas ir jūsu atslēgasvārdi - mežs, jūra, pļava, mājas pagalms, pilsēta, parks, māja, klusums, muiža, telpa, pie ūdens ... Ceremonijas vietas meklējumiem nav ierobežojumu un realizēt var jeb ko, atliek vien būt drosmīgiem, jo skaistu ceremonijas vietu var uztaisīt jebkur!    FOTO: Ainārs Mazjānis | Kāzu ceremoniju vieta | Mālpils Muiža
Laulības reģistrācijai būt mēdz dažādas izmaksas | Cik maksā laulības reģistrācija?
Laulību var noslēgt personas, kuras ir jāiesniegušas kopīgi noteikta parauga iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā. Pilngadīgi Latvijas pilsoņi vai pilngadīgi Latvijas nepilsoņi iesniegumu par laulības noslēgšanu var iesniegt arī elektroniski tajā dzimtsarakstu nodaļā, kurā vēlas noslēgt laulību, ja iesniegums parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un tam ir laika zīmogs. Ja laulību paredzēts reģistrēt baznīcā, dzimtsarakstu nodaļa izsniedz izziņu par laulības reģistrēšanai nepieciešamo dokumentu pārbaudi.    FOTO: Agneta Jonele
Meklē romantisku kāzu ceremoniju vietu ar daudzveidības iespējām vienuviet?
Meklē romantisku kāzu ceremoniju vietu vai pieturvietu fotosesijai? Ar ūdenstilpnēm, skaistu tiltiņu un saliņu? Ar dabas, meža un miera tuvumu? Ar šūpuļtīkliem, skaistiem namiņiem un koka terasēm – to visu Jūs atradīsiet ĀRPUS LAIKA sakoptajā teritorijā. Ilze Bērziņa ir šīs burvīgās teritorijas saimniece, kura par savu lolojumu saka: "Mēs radījām vietu, kur izjust mieru – nogurumu pārvēršot spēkā, laiski svinot dzīvi. Tā ir vieta ar pievienoto vērtību, jo mēs necentāmies piedalīties konkursā "lētākais piedāvājumus", bet gribējām, lai mūsu klienti būti laimīgi un apmierināti. "   FOTO: Gundega Dege | Svinību vieta | Ārpus laika
Laulības reģistrācijas sīkās nianses
Vai zināji, ka uz dzimtsarakstu nodaļu jādodas ne ātrāk kā sešus mēnešus pirms nospraustā kāzu datuma, bet ne vēlāk kā mēnesi pirms? Tas nozīmē, ka laulību pieteikums būs derīgs sešus mēnešus.
Muzeju nakts ietvaros rīko bezmaksas laulību reģistrāciju Tukumā
Jau otro gadu pēc kārtas Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļa iesaistās Muzeju nakts rīkotajos pasākumos, piedāvājot pāriem laulību reģistrēt nodaļā laikā no 17.00 līdz 23.30, tātad - naktī. Pēc laulību reģistrācijas pārim tiek piedāvāts izmantot Tukuma Durbes pils pakalpojumus ( šampanietis, uguņošana u.t.t.), pēc ceremonijas pāri gaida arī kāds īpašs pārsteigums.
Labākais laiks laulību reģistrācijai?
Vadoties pēc vairāku pāru pieredzes labākais laiks laulību reģistrācija ir 12:00 – 13:00. Līgavai ir pietiekami daudz laika sagatavoties, mierīgi izgulēties un nenervozēt!
Cik maksā kāzas pie jūras?
Laulību var noslēgt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā (neatkarīgi no dzīvesvietas) vai baznīcā. Personām, kuras vēlas doties laulībā, par to ir jāiesniedz kopīgs noteikta parauga iesniegums dzimtsarakstu nodaļā. Pēc iesnieguma pieņemšanas notiek izsludināšana, izliekot sludinājumu redzamā vietā. Laulību dzimtsarakstu nodaļā noslēdz pēc izsludināšanas termiņa, bet ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc izsludināšanas termiņa beigām. Reģistrējot laulību tiek izsniegta laulības apliecība.
5 lietas, kas tev jāzina par laulības līgumu
Laulība pati par sevi ir juridiska vienošanās, tas pats par sevi ir līgums starp diviem cilvēkiem, kurā viņi uzņemas noteiktas saistības. Laulības ligums ir tāda pati vienošanās ar juridisku spēku starp diviem cilvēkiem kā pati laulība. Materiālo attiecību pusi vislabāk sakārtot, kamēr attiecībās valda patīkama gaisotne, un, protams, ideāli, ja laulātais pāris nekad nenonāk līdz mantas dalīšanai.
Laulību ceremonija mājās
Ja ir pietiekami daudz vietas, tad ir jauki rīkot kāzas mājās. Lielāko istabu, parasti dzīvojamo istabu, atbrīvo no mēbelēm, lai istabā varētu izveidot improvizētu altāri kamīna priekšā vai kādā citā centrālā vietā, vislabāk patālāk no ieejas istabā. Uz grīdas var nolikt divus lielus ziedu kārtojumus, kas iezīmē altāra vietu.

Rakstu saraksts

Atmiņās paliekošas ceremonijas vietas | Vienkāršas idejas kāzu ceremonijai

Nav viegls uzdevums atrast savu ideālo ceremonijas vietu, jo kāzas i...

Kāzu ceremonija kā īstā Itālijas provincē | Sabiles Vīna kalnā

Pavasarī Sabiles Tūrisma informācijas centru patīkami pārsteidza Dīn...

Laulības reģistrācijai būt mēdz dažādas izmaksas | Cik maksā laulības reģistrācija?

Laulību var noslēgt personas, kuras ir jāiesniegušas kopīgi noteikta parauga iesniegu...

Meklē romantisku kāzu ceremoniju vietu ar daudzveidības iespējām vienuviet?

Meklē romantisku kāzu ceremoniju vietu vai pieturvietu fotosesijai? Ar ūdenstilpnēm, ...

Laulības reģistrācijas sīkās nianses

Vai zināji, ka uz dzimtsarakstu nodaļu jādodas ne ātrāk kā sešus mēnešus pirms nospra...

Muzeju nakts ietvaros rīko bezmaksas laulību reģistrāciju Tukumā

Jau otro gadu pēc kārtas Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļa iesaistās Muzeju nakts rī...

Labākais laiks laulību reģistrācijai?

Vadoties pēc vairāku pāru pieredzes labākais laiks laulību reģistrācija ir 12:00 – 13...

Cik maksā kāzas pie jūras?

  Laulību var noslēgt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā (neatkarīgi no dzīvesviet...

5 lietas, kas tev jāzina par laulības līgumu

Laulība pati par sevi ir juridiska vienošanās, tas pats par sevi ir līgums starp divi...

Laulību ceremonija mājās

Ja ir pietiekami daudz vietas, tad ir jauki rīkot kāzas mājās. Lielāko istabu, parast...

Laulāto līgums - kas tas ir?

Ar laulības līgumu tiek noteiktas attiecības, kas saistītas ar laulāto īpašumu. Laulī...

uz augšu