Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?
Agrāk gandrīz par obligātu elementu līgavai kāzās bija plīvurs, bet mūsdienās to pilnīgi ir iespējams aizstāt ar ziedu vainagu, kroni vai skaistu galvas rotu - cepuri. Arī tradīcija - plīvura pacelšana pirms skūpsta - ir izgājusi no modes un neskatoties uz šī aksesuāra krāšņumu, daudzas līgavas no tā atsakās pat pavisam. Taču jāatzīst, ka mūsdienās katrai līgavai ir iespējas izvēlēties dažādas daiļumlietas, kuras lieliski paspilgtinās līgavas tēlu.     FOTO: Emilija Bogdanova
10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru
Plīvurs bija plaši izplatīts apmēram jau pirms 100 gadiem un pie mums atnācis no Polijas. Tā pamatnozīme - sargāt līgavu no ļaunas acs.     FOTO: Sergey Getnikov | www.fotograf.lv
Līgavas plīvura vēsturiskā nozīme
Sākumā plīvurs simbolizēja jaunavīgās līgavas nevainību un kautrumu. Mūsdienās sabiedrība līgavas plīvuru uzskata tikai par romantisku tradīciju. Taču Vidējos Austrumos un Āzijā plīvurs vietām vēl aizvien pilnībā aizsedz līgavas seju.
Pasaules garākais līgavas plīvurs
Garākā plīvura īpašnieci sauc Elena De Angelis, kura savas kāzas svinēja mazā Itālijas pilsētiņa - Casal de Princes. Pateicoties šim plīvuram šī pilsētiņa kļuva populāra visā pasaulē. Plīvuru izgatavoja Gianni Molaro Kampānija. Plīvura garums bija 3 km un plīvuram tika izmantoti 6 000 metri zīda auduma.
Visa vainagojums - līgavas plīvurs
Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa, lai ceremonijas laikā seja līdz kādam brīdim būtu aizsegta. Plīvurs simbolizē sievietes gatavību pievērsties laulības dzīvei, viņas šķīstību un dvēseles tīrību, ir dažas tradīcijas, kas ļaujot atsegt savu seju līgavainim tikai pēc tam, kad pie altāra teikts jāvārds. Atsevišķos avotos minēts, ka plīvurs sargā līgavu no ļaunā gara un dēmoniem – neķītriem vilinājumiem, kas stāv ceļā no vecāku siltās ligzdiņas līdz jaunajai dzīvei pie vīra.
Līgavas plīvurs
Līgavas ziņā ir izvēle likt plīvuru vai varbūt tikai ziedus, vainadziņu vai varbūt elegantu un piemērotu cepuri. Tā kā plīvuri ir dažādi, tad nepieciešams zināt gan tā vispārējo nozīmi, gan atbilstību līgavas kleitai.

Rakstu saraksts

Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?

Agrāk gandrīz par obligātu elementu līgavai kāzās bija plīvurs, bet ...

10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru

Plīvurs bija plaši izplatīts apmēram jau pirms 100 gadiem un pie mum...

Līgavas plīvura vēsturiskā nozīme

Sākumā plīvurs simbolizēja jaunavīgās līgavas nevainību un kautrumu. Mūsdienās sabied...

Pasaules garākais līgavas plīvurs

Garākā plīvura īpašnieci sauc Elena De Angelis, kura savas kāzas svinēja mazā Itālija...

Visa vainagojums - līgavas plīvurs

Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa,...

Līgavas plīvurs

Līgavas ziņā ir izvēle likt plīvuru vai varbūt tikai ziedus, vainadziņu vai varbūt el...

uz augšu