Pirmdiena, 27 Augusts 2012 11:49

Visa vainagojums - līgavas plīvurs

Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa, lai ceremonijas laikā seja līdz kādam brīdim būtu aizsegta. Plīvurs simbolizē sievietes gatavību pievērsties laulības dzīvei, viņas šķīstību un dvēseles tīrību, ir dažas tradīcijas, kas ļaujot atsegt savu seju līgavainim tikai pēc tam, kad pie altāra teikts jāvārds. Atsevišķos avotos minēts, ka plīvurs sargā līgavu no ļaunā gara un dēmoniem – neķītriem vilinājumiem, kas stāv ceļā no vecāku siltās ligzdiņas līdz jaunajai dzīvei pie vīra.

 

Līgavas plīvurs

 

 

Tāpēc Vedejiem.lv iesaka, aprunāties ar savu mācītāju, pirms atteikties no sejas plīvura. Ja mācītājs atļauj iztikt bez tā, sāc meklēt piemērotu vainadziņu vai matu rotu. Vainagam, plīvuram vai matu rotai jāpapildina kleitas stils. Neiesakām izvēlies pārāk sarežģītu galvasrotu, jo tad tā var nomākt gan kāzu kleitu, gan pašu līgavu.

Līgavas plīvurs
Šodienas plīvuriem ļoti palīdzējis ir viens no mūsdienu populārākajiem jaunievedumiem - klipsis! Ar šo lipīgo aizdari plīvurs tagad pēc ceremonijas var atvienot no vainaga, un līgavai vairs nav jāraizējas, ka, tas slikti izskatās vai ka tas varētu saplīst. Varbūt tas neizklausās diez cik smalki, bet ja aprunāsies ar kādu līgavu, kurai savulaik roka vai gredzens sapinies plīvurā, sapratīsi, ka cik tas ir ērti.

Ar kuru brīdi līgavas plīvurs asociējas tikai un vienīgi ar baltu krāsu, skaidri nav zināms. Jau kristietības pirmsākumos tas bija debešķīgā baltumā un tādējādi simbolizēja līgavas nevainību un šķīstību. Par mūsdienu baltā kāzu tērpa un līdz ar to plīvura aizsācēju min Lielbritānijas karalieni Viktoriju (1837–1901), kura šādu krāsu izvēlējās savām precībām ar princi Albertu 1840. gadā.Līgavas plīvurs

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?

Agrāk gandrīz par obligātu elementu līgavai kāzās bija plīvurs, bet ...

10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru

Plīvurs bija plaši izplatīts apmēram jau pirms 100 gadiem un pie mum...

Līgavas plīvura vēsturiskā nozīme

Sākumā plīvurs simbolizēja jaunavīgās līgavas nevainību un kautrumu. Mūsdienās sabied...

Pasaules garākais līgavas plīvurs

Garākā plīvura īpašnieci sauc Elena De Angelis, kura savas kāzas svinēja mazā Itālija...

Visa vainagojums - līgavas plīvurs

Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa,...

Līgavas plīvurs

Līgavas ziņā ir izvēle likt plīvuru vai varbūt tikai ziedus, vainadziņu vai varbūt el...

uz augšu