Piektdiena, 02 Marts 2018 09:29

Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?

Agrāk gandrīz par obligātu elementu līgavai kāzās bija plīvurs, bet mūsdienās to pilnīgi ir iespējams aizstāt ar ziedu vainagu, kroni vai skaistu galvas rotu - cepuri. Arī tradīcija - plīvura pacelšana pirms skūpsta - ir izgājusi no modes un neskatoties uz šī aksesuāra krāšņumu, daudzas līgavas no tā atsakās pat pavisam. Taču jāatzīst, ka mūsdienās katrai līgavai ir iespējas izvēlēties dažādas daiļumlietas, kuras lieliski paspilgtinās līgavas tēlu.

 

FOTO: Emilija Bogdanova 

FOTO: Emilija Bogdanova

 

 

Flower Atelier 

 

Māksliniece - dizainere Solvita Gailīte ir zīmola "Flower Atelier" radītāja. Solvitai ir daudzu gadu pieredze ziedu izgatavošanas jomā, mācījusies pie pasaules labākajiem meistariem. Profesionāli ar dekoratīvo ziedu izgatavošanu nodarbojas vairāk kā 12 gadus, un šobrīd Solvitu var uzskatīt par vadošo mākslinieci Latvijā šajā nozarē. 

 

Solvita Gailīte, māksliniece - dizainere

 

Katra mākslinieces veidotā ziedu rota ir 100% roku darbs. Katra ziedlapiņa izgriezta, apgleznota, ieveidota un salikta ar rokām. Savās kāzās Kāzu Fotogrāfe | Linda Lauva arī rotājās ar Solvitas Gailītes izgatavotiem tauriņiem. Ķīniešu mākslā taureņi kopā ar plūmes koka ziediem simbolizē ilgu mūžu, bet divi taureņi nozīmē laimīgu laulību. Zīmola -Flower Atelier- matu rotas var aplūkot un iegādāties - ETSY.com - FlowerAtelier - interneta veikalā.

 

Līgava: LINDA Foto: Liene Pētersone #Lauvudiena

FOTO: Liene Pētersone #Lauvudiena | Līgava: Linda Laura

 

 


  

Pluminga

 

Mākslinieces Ingas Plūmes darinātie ziedu kroņi - Pluminga. Tās ir indivuduāli radītās līgavas galvas rotās, kas izcels katras līgavas maigumu un sievišķīgumu. Līgavas kronis no ziediem – tas mūsdienās ir iederīgi, stilīgi un grezni.

Māksliniece savus ziedu kroņus sauc par "spēka" rotām. Sākotnēji, rotas viņa radīja tikai sev. Bet vēlāk izjutot, kā mostas sievišķīgais spēks un pašpārliecinātība, kā mainās mana stāja un gaita, sāka veidot rotas arī citiem.  Ar rotu palīdzību māksliniece cenšas parādīt katras sievietes unikālalitāti un vienreizīgumu. Ir taču tik brīnišķīgi apzināties, ka nēsājot rotu, sieviete var justies tieši tāda, kāda viņa vēlas būt! Īsta, piepildīta un dažkārt pat mežonīga, karaliene pati sev.

 

 FOTO: Inga Plūme 

 

Bieži vien manas rotas izvēlas līgavas, kurām ir vīzija un savas iekšējās sajūtas par to noskoņu, ko viņa vēlas radīt savā īpašajā dienā. veidojot rotu ir svarīgi, lai tā būtu saskanīga gan ar līgavas un līgavaiņa kāzu tērpu, gan arī ar kāzu dekorācijām un stilistiku. un man ir prieks, ka aizvien vairāk līgavas atļaujas uzdrīkstēties un drosmīgi realizē savus sapņus un vēlmes. 

Ingas Plūmes darintātās rotas iespējams iegādāties - ETSY.com - pluminga - interneta veikalā.

 

FOTO: Inga | Ziedu līgavas rotas | Pluminga

 FOTO: Inga Plūme | Ziedu līgavas rotas | Pluminga

 


 

With Lace

 

With Lace līgavu rotu radītāja ir Līga Lāce. Viņa ir sapņotāja, kas uzskata, ka daba rada šedevru formu un krāsu izpausmēs, bet mums ir tikai iespēja to atdarināt. Galvenais darbības uzsvars tiek likts uz dažāda veida matu rotām no dabīgiem akmeńiem, kristāliem un pērlēm. Līgavas, kas izvēlas With Lace mate rotas ir elegantas, grandiozas, bet tajā pašā laikā, maigas un ļoti sieviškīgas būtnes. Iedvesmu rotu autore smeļas, prātā paturot Monako princesi Greisu Kelliju.

Rotas ir iespējams aplūkot personīgi sazinoties ar mākslinieci vai With Lace Sociālo tīklu Facebook un Instagram profilos.

 

With Lace līgavu rotu radītāja ir Līga Lāce.

 


 

 Cepuru darbnīca Rubina

 

Rita Bubina ir cepuru darbnīcas Rubina īpašniece. Cepures ir Ritas kaislība - cepuru darināšanu viņa apguva Lielbritānijā, mācoties pie meistares, kas ilgus gadus bija karaliskās ģimenes cepurniece. Rita darina gan cepures, gan galvas rotas. 

Ritas Bubinas darinātā cepures un līgavu mate rotas ir iespējams apskatīt un iegādāties - www.rubina.lv vai sazinoties personīgi.

 

Rita Bubina - cepure no darbnīcas Rubina

 


 

 

CROWN ME

  

Madara Uburģe ir GETidea.lv CROWN ME radītāja. CROWN ME  tas kristāla kroņu projekts, kur rotas iemieso latviski tautisko, karalisko, greznību un lakonismu, bet viennozīmīgi uzdrošināšanos un izredzētību. Pasūtījumi ir individuāli un domāti ikvienam. "Līgavas ar CROWN ME kristāliem iemirdzas!": tā savas līgavas raksturo Madara Uburģe.

Madaras Uburģes darinātos kristāla kroņus iespējams iegādāties - ETSY.com - DesignMyCrown - interneta veikalā vai sazinoties personīgi.

 

Madara Uburģe ir GETidea.lv CROWN ME radītāja

 


 

 Malvīne.lv

 

Dizaineres Malvīnes Mennikas - krāsainās matu rotas. Malvīnes rotas ietver sevī krāsainību, smieklus, ironiju, taču tajā pašā laikā rotās ir nopietnība, spēks un šarms.": tā par Malvīnes rotām raksta Kristīne Šeiko. Jau agrā bērnībā Malvīnei patika krāsot papīra lelles, vēlāk rotu gatavošana ar pērlītēm ļāva iedomāties, ka pērlītes izkrāso un piepilda zīmēto. Rotu pamatā ir filcs, kurš tiek apšūts ar pērlītēm un apstrādāts; filcs ir pateicīgs materiāls, jo tas ir stingrs un uz tā viegli var darboties. Rotās Malvīne parasti atspoguļo dažādus simbolus, kas stāsta katrs savu stāstu.

 

 Malvīne Mennika - Malvine.lv

 

Dizainerei šis ir pilna laika darbs. Citiem vārdiem – viņa strādā 24 stundas diennaktī, bez brīvdienām. Pat savai kāzu dienai Malvīne sev uzbūra skaistu matu rotu, bet līgavainim - tauriņu.

 

"Malvine.lv ir mans dzīves projekts, pie kura strādāju tik daudz, cik spēka. Rotas un apģērbi tiek darināti visu laiku." tā savu nodarbošanos raksturo dizainere.

  

Malvīnes Mennikas darintātās rotas iespējams iegādāties - ETSY.com - MalvineLV - interneta veikalā vai www.malvine.lv. Dizainerei ir grūti spriest pie kādiem cilvēkiem nonāk rotas, jo lielākoties pirkumi notiek online veikalā un dodas uz ārzemēm.

  

Dizaineres Malvīnes Mennikas - krāsainās matu rotas

 Foto: Ugis Bralens Photography

 


 

 

Zeltene

 

Zane Zaharova ir kāzu kleide dizainere, bet papildus viņa veido vainadziņus - ZELTENE. Zeltenes vainadziņi ir unikāla galvas rota, kurā ir apvienots latviski senatnīgais spēks ar mūsdienu modes aktualitātēm. Zanes veidotajiem vainagiem var pat piešķirt simbolisku nozīmi, jo vainagu senāk uzskatīja par neprecētu meitu galvas rotu. Brīdī, kad dzima šī IDEJA, svarīgi bija aktualizēt seno laiku tikumus. Tāpēc arī nosaukums Zeltenes vainadziņš, jo īstenai Latvju Zeltenei ir tikai labas rakstura īpašības. Šīs galvas rotas ļoti labi iederas kāzās ar latvisko noskaņu, tad Zane iesaka izvēlēties baltu lina vainadziņu.

 

 

Zeltenes vainadziņus meitenes labprāt izvēlas arī vecmeitu ballītēm: košus puķainus vai mežģīņu. Vainadziņš var būt lielisks vienojošs ballītes elements, tādā veidā ieturot kopīgu vecmeitu ballītes stilu. Nav jasatraucas, ka nokrītot zemē vainadziņš var saplīst vai sasmērēties, tas ir arī ļoti praktisks - ērti izmazgājams veļasmašīnā, kas mūsdienu aizņemtajai Zeltenei noteikti ir būtiski. :) Šobrīd dizainere aktīvi strādā pie ZELTENES jaunās kolekcijas, būs vairākas līnijas: ziedu raksta, vienkrāsu košie, latviskā tematika, mežģīņu un kāzu tematikai atbilstoši - baltie un maigie pasteļtoņi. Būs ļoti plašs piedāvājums katra gaumei. 

 

Zeltene vainadziņi - Zane Zaharova

 

 

Vainadziņu valkādama,

Es nenieka nebēdāju;

Kad noņēma vainadziņu,

Bēda bēdas galiņā. 

 

Tā kā vainags tiek uzskatīts par neprecētu meitu galvas rota, ko parasti liek galvā kāzu dienā tad iesakām tajā rotāties arī vecmeitu ballītē. Tas būs lielisks vienojošs elements, lai tiktu ieturēts vecmeitu ballītes kopējs stils. kuri stāsta par mums tik tuvo rotu - vainagu - mazliet savādākā veidolā! 

 


 

 

aDZe

 

Anete Džeriņa ir uzņēmuma aDZe īpašniece un skaistu lietu radītāja. Anetes darinātās matu rotas pārsvarā izvēlas dabas bērni, kam patīk mazliet romantisks vienkāršums un sievišķība. Pēc profesijas Anete ir kāzu dekorātore, bet lielākoties ar mīlestību radītajās aDZe matu rotās rotājas līgavas, kas uzticējušas noformēt un izdekorēt savu kāzu dienu. "Ziedu matu rota ir brīnišķīgi sievišķīgs papildinājums līgavas tēlam, reizēm pat dominējošais akcents.": tā par savāk rotām izsakās rotu veidotāja Anete Džeriņa.

 

Anete Džeriņa - mîlestībā radīts aDZe 

 

Rotas tiek darinātas no mūžziedošajiem ziediem, kas dod iespēju ar tām rotāties arī pēc lielā notikuma. Katra rota tiek radīta pēc individuāla pasūtījuma, pieskaņojot katru konkrētam tērpam, stilam, tēmai vai notikumam. Darinot rotas, jāņem vērā arī cilvēka vizuālos izskats un iecerētā līgavas frizūrai.

 

Reizēm Aneti uzmeklē klientes un saka: "Es aDZīt vēlos rotu, nezinu kādu, bet vēlos. Es tev pilnīgi uzticos. Lai top pēc tava redzējuma".

 

Ar aDZe darinātām rotām, pušķojas arī dāmas pirmskāzu ballītēs, kā arī ziedu bērni kāzās. Līdz šim Anetes radītajām rotām nav izveidotas kopijas, katra ziedu rota ir radīta unikāla un neatkārtojama.  

 

 

Ziedu rotas var iegadāties raktot pasūtijuma vēstuli anetedzerina@gmail.com vai personīgi sazinoties pa tālruni: 28650330. Anete varu lepoties, ka viņas rotas iet arī tautās. Tās ceļojušas uz vairākām eiropas valstīm. Pat ir aizceļojušas arī uz Peru-Lima, kur kāda tur dzīvojoša latviešu dizainere ar tām papildina savas lina tērpu modes skates. 

 


 

 10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru http://www.vedejiem.lv/ligavai/plivurs/item/197-plivura-vesturiska-nozime

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?

Agrāk gandrīz par obligātu elementu līgavai kāzās bija plīvurs, bet ...

10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru

Plīvurs bija plaši izplatīts apmēram jau pirms 100 gadiem un pie mum...

Līgavas plīvura vēsturiskā nozīme

Sākumā plīvurs simbolizēja jaunavīgās līgavas nevainību un kautrumu. Mūsdienās sabied...

Pasaules garākais līgavas plīvurs

Garākā plīvura īpašnieci sauc Elena De Angelis, kura savas kāzas svinēja mazā Itālija...

Visa vainagojums - līgavas plīvurs

Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa,...

Līgavas plīvurs

Līgavas ziņā ir izvēle likt plīvuru vai varbūt tikai ziedus, vainadziņu vai varbūt el...

uz augšu