Ceturtdiena, 21 Janvāris 2016 06:31

Kā izvēlēties vietu kāzu svinībām?

 

Šis jautājums droši vien ir sagādājis galvas sāpēs un simtiem jautājumu ļoti daudziem pāriem. Ar ko sākt meklējumus, kur meklēt, un kā atrast īsto svinību vietu? Pirms ķerties klāt pie meklēšanas ir jāsaprot dažas ļoti būtiskas lietas: 

 

Foto - Linda Brīnums - Briinum's Weddings

 

 

 • Sākumā jāizlemj, cik daudz naudas no kāzu budžeta atvēlēsiet svinībām.
 • Kādas kāzas plānojat – elegantas, lauku, vintage, brīvdabas, formālas, kā arī vienas dienas vai vairāku dienu svinības.
 • Kad ir tikts līdz pirmajām idejām par kāzu kopējo stilu, tad var sākt apdomāt, kas tām būtu labāk piemērots –  pils vai muizža, viesu nams, šķūnis, varbūt kempings vai restorāns.
 • Noteikti jāapsver, cik daudz viesu tiks lūgti, vai kāzās pārsvarā būs ģimenes vai arī draugi. Tas būtiski maina viesu izguldīšanas iespējas, jo ģimenēm ir ērtāk apmesties atsevišķos numuriņos nekā vienā lielā telpā ar svinēt gribošiem līdz rītam. Praksē ir redzēts – ja nav pienācīgi padomāts par nakšņošanu, daļa viesu nolemj nepalikt. Ja svinību vieta ļoti patīk, bet pietrūkst vietas gulēšanai, tad organizējiet transportu līdz tuvākajai viesnīcai un parūpējieties par viesu izmitināšanu tur.

 

Svinību vieta - Cafe Cabo

 

Foto - Linda Brīnums - Briinum's Weddings

 KĀZU DEKORĀCIJAS: Love Letters - svētku vides noformēšana

 

 

Elegantām kāzām noteikti piestāv pilis un muižas, bet jārēķinās arī ar ievērojamām naudas summām, jo tas būs krietni dārgāk nekā kāzas lauku stilā. Tāpat ir jāņem vērā, ka gan dekorācijas, gan mūzika arī būs nepieciešamas atbilstoši pilij vai muižai, jo diez vai tādām telpām piestāvēs tikai dīdžejs. Tātad svinēšana pilī prasa atbilstošus pārējos elementus – dzīvo mūziku, skaistas dekorācijas, svaigus ziedus. Būtisks novērojums, ka svinību vietas, kas atrodas tuvāk Rīgai, ir dārgākas. Piemēram, muzeju telpas, baroka stila restorāni un ļoti greznas muižas ļaus ietaupīt uz dekorācijām, bet arī šeit jābūt uzmanīgiem, jo nereti telpu noma var pārsniegt izmaksas nekā tad, ja būtu izvēlēta citu svinēšanas vieta ar visām dekorācijām.

 

Svinību vieta - Liepupes Muiza 

 

Foto - Linda Brīnums - Briinum's Weddings

 

 

Rīkojot vienas dienas kāzas, par svinību vietu var izvēlēties restorānu, jo tad nav nakšņošanas un brokastu izmaksas. Svinot kāzas restorānā, jāņem vērā, ka restorānā jau ir savs pavārs un ka nevarēsiet vest iekšā savus banketu rīkotājus.  Pastāv, protams, arī izņēmumi, kuriem ir sava cena, un tad jārēķinās, ka izmaksas par virtuves nomu var sasniegt pat līdz pāris tūkstošiem eiro un vairāk, tā pat arī «korķa naudas» restorānos būs ievērojami lielākas.

 

Svinību vieta - Restorāns Māja

 

Foto - Linda Brīnums - Briinum's Weddings

 

 

 

Neslēdziet līgumus ar iznomātāju uz ātru roku! Vienmēr pārlasiet līguma nosacījumus - cikos drīkstat ierasties, lai sāktu dekorēt viesu namu, cikos telpas jāatstāj, kā arī pajautājiet, vai nedēļas nogalē būsiet vienīgie svinētāji. 

Svarīgi ir noskaidrot vai Jūsu izvēlētā svinību vieta katru dienu apkalpo citas kāzas. Ja esat iecerējuši laicīgi vest iznomātu inventāru, tad tas ir ļoti būtiski! Ja gadījumā iepriekšējā vai nākamajā dienā kāzas svinēs kāds cits pāris, tad, piemēram, lampiņu virtenes nomas izdevumus Jūs variet dalīt uz pusēm.  Bet tas ir nosacījumu, ja viņiem Jūsu ideja iepatīkas.  

 

Svinību vieta - Light House Hotel

 

Foto - Linda Brīnums - Briinum's Weddings

 

 

 

Attiecībā uz svinību vietu sezonālo piedāvājumu datuma izvēle var būtiski palielināt vai, gluži pretēji, samazināt nomas maksu telpām. Sezonas laikā vienmēr būs dārgāks piedāvājums. Padomājiet par to! Iespējams, ka agrs pavasaris vai pēdējās rudens nedēļas būs labs risinājums, lai ietaupītu uz nomas izdevumiem. Ziemas laikā vienmēr būs lielāka iespēja vienoties par izdevīgākiem nosacījumiem telpu nomai, tāpat darba dienās svinēt kāzas būs finansiāli izdevīgāk arī sezonas laikā. Mēģiniet par to runāt gan ar svinību vietas saimniekiem, gan inventāra nomas pakalpojumu sniedzējiem!

 

Pievērsiet uzmanību būtiskām lietām:

 

 • Nokļūšana līdz svinībām – cik tāls ir ceļš, vai viegli atrast vietu, vai ir norādes uz to, vai vietu spēj atrast navigācijas ierīces.
 • Kad uz svinību vietu braucat pirmo reizi, noteikti pievērsiet uzmanību, kādu pirmo iespaidu atstās svinību vietas saimnieks. Pavērojiet, kā viņš jūs sagaida, kā viņš sāk sarunu, ko jums stāsta un iesaka!
 • Pavērojiet apkārtni! Vai tā ir sakopta, skaista. Tāda, kurā ir patīkami atrasties un vai tā atstās labu iespaidu ārzemju viesiem, īpaši tiem, kas viesojas pirmo reizi.
 • Pievērsiet uzmanību telpu tīrībai! Apskatiet, cik tīras telpas, vai ir pietiekami daudz labierīcību, vai tās ir ērti izvietotas. Apskatiet numuriņus, guļvietas un gultas veļu.
 • Par kāpnēm. Kad izvēlaties guļvietas ģimenēm, pievērsiet uzmanību kāpnēm, jo Jūsu vecmāmiņa priecāsies par vieglu un ērtu nokļūšanu līdz guļvietai. Tāpat bērni, kas ir salīdzinoši mazāki – vecāki vienmēr raizēsies, ja mazajiem ceļā būs daudz pakāpienu.
 • Vai autostāvvieta ir pietiekami plaša, jo ja rīkojas lielas kāzas, jārēķinās ar ievērojamu automašīnu skaitu.
 • Tāpat ir vērts ielūkoties virtuvē, jo arī tas parāda, cik gatavi izīrētāji ir lielām svinībām. Ja jūs izmantosiet savu pavāru komandu, tad viņiem būs nepieciešams zināt – cik plīšu, ledusskapju un galdu ir uz vietas. Noteikti to visu nofotografējiet!
 • Kur atstāt virsdrēbes? Vai tam ir paredzēta vieta blakus svinību zālei.
 • Runājot par mājdzīvniekiem, ņem vērā, ka ir viesi, kas nelabprāt saskaras ar suņiem un kaķiem, baidoties gan no pašiem dzīvniekiem, gan par sabojātām drēbēm. 

 

Pirms pieņemat lēmumu par vietas izvēli, rūpīgi sarakstiet visus plusu un mīnusus. Noteikti aplūkojiet atsauksmes internetā! Ja tās ir negatīvas, tad vērts pašā svinību vietā pajautāt, vai minēto ir izdevies novērst. Tāpat, esot uz vietas, apskatiet visu, kas bija minēts kā trūkumi, jo, iespējams, tas jau sen ir izlabots, ņemot vērā klientu vēlmes.

 

Svinību vieta - Šķūnis Cafe

 

Foto - Linda Brīnums - Briinum's Weddings

KĀZU DEKORĀCIJAS: Baiba Prindule 

 

 

Novēlu ikvienam atrast savu svinību stūrīti mīlestības svētkiem! Un atcerieties, ka bez svinību vietas vēl ir daudz, ļoti daudz kā cita, kas Jūsu svētkus veidos par īpašiem.

 

Raksts tapis sadarbībā:  I Wish, Lauru Ošiņu

FOTO: Linda Brīnums, Briinum's Weddings

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Svinību šķūņi Latvijā | 9 Alternatīvās kāzu svinību vietas

  Visai aktuāli šobrīd ir kāzas svinēt dažādās alternatīvās vietās ...

Ne tikai svinības, bet arī laulību ceremonija pie jūras

Kāzas pie jūras pārsvarā izvēlas pāri, kuriem tuva ir daba, romantik...

Pirts un baseins | 5 labākās Jūrmalas spa viesnīcas

  Beidzot visus priecē siltums, saule un šķietami nebeidzamā vasara ar ilgi gaidītaj...

Svinību vieta kāzām | Rāmavas Depkina muiža | Sadarbībā ar BalticWedding EXPO

Līdzīgi, kā daudzi pāri, kas savas kāzas sāk plānot šajā laikā, arī BalticWedding EXP...

Gada Pērle - Villa Santa Hotel

Mūsu, atradums, šī gada Pērle - Villa Santa Hotel. Ja vēl esi kāzu vietas meklējumos,...

Skaistāko svinību vietu medības Latvijas laukos

Cherry Picking DECO meitenes dalījās ar savu pieredzi un meklēja skaistākās Latvijas ...

Kā izvēlēties vietu kāzu svinībām?

  Šis jautājums droši vien ir sagādājis galvas sāpēs un simtiem jautājumu ļoti daudz...

Pieredzes stāsti par Skrundas muižu

Skrundas muiža atrodas Kurzemes sirdī, tikai 68 km no Liepājas un 145 km no Rīgas. Tā...

13 jautājumi izvēloties svinību vietu

Jau pašā sākumā - rīkojies pareizi, lai pārliecinātos, ka tas, ko tu saņemsi, būs kat...

"Rūgts!" ar skatu uz parku

“BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” šefpavārs Māris Jansons ir vadījis ne vienu vien kāzu bank...

Laulāties brīvā dabā? Jā, tagad tas ir iespējams!

Ar šī gada 1. janvāri laulāties varēs arī ārpus dzimtsarakstu nodaļām - piemēram brīv...

Svinību vietu iespējas

Lai gan speciālas viesību zālas, viesnīcas, restorāni vēl aizvien ir populāras kāzu s...

uz augšu