Otrdiena, 29 Maijs 2018 10:57

10 ieteikumi | Kā sagatavoties kāzu dejai?

Pirmā kāzu deja, katram pārim ir īpaša un to pat varētu nosaukt par jaunā pāra emocionālo dāvanu saviem kāzu viesiem, bet par šo aktīvo kāzu daļu jaunlaulātiie domā  paši. Lai Jūsu kāzu dienas pirmā deja vēl ilgi paliktu atmiņā, gatavoties vajadzētu sākt laicīgi, jo neviens bez piepūles un treniņiem, nevar kļūt par talantīgiem un kaislīgiem dejotājiem. Bet ar ko sākt, lai kāzu deja izdotos un gatavošanās laiks arī būtu patīkams. Ar ieteikumiem un pieredzi dalījās, deju pasniedzēja Agate Kļaviņa, kurai ir 12 gadu pieredze kāzu pāru pirmās dejas sagatavošanā.

 

 FOTO: Emīlija Bogdānova | Pirmā kāzu deja FOTO: Emīlija Bogdānova 

  
1 | Vienojaties par kāzu dejas stilu
 

Veiksmīga deju stila izvēlē svarīgs ir kompromiss. Ļoti retos gadījumos vēlamā deja, kas padodas un ir tuvāka sirdij, abiem sakrīt. Lai pirmskāzu procesā neradītu augsni liekiem strīdiem, vienmēr vislabāk uzticēt šo jautājumu pieredzējušam kāzu dejas pasniedzējam. Kad pastāstīsiet savas vēlmes, viņš jūs informēs par iespējām, ieteiks vairākus risinājumus, no kuriem varēsiet izvēlēties sev piemērotāko. Ja vienam patīk klasiskais valsis un otram tango – kas zina, varbūt iespējams abas šīs dejas iekļaut vienā priekšnesumā? Vai varbūt izveidot Valsi ar Tango elementiem. Jāatzīmē, ka dejas izvēli ierobežos situācija, kad pāris būs izvēlējies konkrētu skaņdarbu savam priekšnesumam. Šādā gadījumā dejas izvēle tomēr vairāk paliks pasniedzēja pārziņā.

 

FOTO: Anda Upmale | Kāzu deja | Ar ieteikumiem dalās deju pasniedzēja Agate KļaviņaFOTO: Anda Upmale

 
2 | Atrodiet piemērotu mūziku
 

Ja pārim līdz šim nav bijusi sava īpašā un tuvā dziesma, kas savā ziņā simbolizētu abu attiecības, mūzikas izvēle priekšnesumam var aizņemt ilgu laiku. Šādā gadījumā nevajadzētu lieki satraukties, bet doties pie kāzu dejas pasniedzēja. Viņam noteikti būs vairāki varianti, no kuriem varēsiet izvēlēties sev piemērotāko. Ja kāda konkrēta dziesma ir ļoti tuva un rosina patīkamas atmiņas un emocijas par kopā piedzīvoto, dzirdēt to savā kāzu dienā ir īpaši saviļņojoši. Šādā gadījumā gan pasniedzēju par savu dziesmas izvēli būtu jāinformē pirms došanās uz pirmo nodarbību.

 

FOTO: Emīlija Bogdānova | Kāzu deja

 
3 | Nepārspīlējiet ar sarežģītiem deju soļiem
 

Iespējams jūs esat iztēlojušies, ka pirmā deja būs kā filmā -Netīrās dejas-, taču pārāk sarežģītu elementu izvēle var jūs nogurdināt un pat novest līdz kādai traumai, īpaši, ja līdz kāzam palicis tikai mēnesis laika. Tā kā kāzu deju pāri uzsāk apgūt vidēji mēnesi vai divus pirms nozīmīgā datuma, šajā laikā ir iespējams izveidot elegantu priekšnesumu ar tīri izdejotiem dejas pamatsoļiem un kādu radošu elementu dejas paspilgtināšanai. Ja tomēr esat pārliecināti, ka vēlaties pārsteigt radus un draugus ar deju šovu, tam būtu jāsāk gatavoties laicīgi. Šādi priekšnesumi kāzu viesiem, kā arī pašam pārim paliek spilgtā atmiņā kā neatņemama viņu īpašās dienas sastāvdaļa. Jāņem vērā, ka šāda priekšnesuma izveide ir laikietilpīgs process. Pāri, kas izvēlas šādu scenāriju, pārsvarā sāk apmeklēt deju kursus pat divus gadus pirms lielā notikuma, lai pusgadu iepriekš izveidotu un vēlāk trenētu priekšnesumu, kas balstīts uz jau iepriekš iegūtām priekšzināšanām.

 

FOTO: Anda Upmale | Kāzu dejaFOTO: Anda Upmale

 
4 | Apmeklējiet deju nodarbības kopā
 

Ja Tevi uztrauc doma par pirmo deju, laicīgi uzmeklē deju pasniedzēju un sāc apmeklēt nodarbības vairākus mēnešus pirms kāzām. Tas būs brīnišķīgs laiks, ko varēsiet pavadīt viens otra sabiedrībā. Ir vērtīgi saprast, ka kāzu dejas sagatavošana nav tikai tiekšanās pēc skaista rezultāta, bet arī patīkams process, kura laikā saspringtajā un tik ļoti piepildītajā kāzu rīkošanas maratonā pāris var veltīt nedalītu uzmanību viens otram, atrodoties cieši blakus un baudot viens otra kompāniju rosīgā atmosfērā. Protams, deja kā rezultāts ir svarīga, taču pašas no-darbības jau sākotnēji vajadzētu sev pozicionēt kā randiņu, romantisku piedzīvojumu. Ja par galveno mērķi kāzu dejas apguvē izvirza pašu priekšnesumu, pāra starpā var rasties nevajadzīga spriedze un savstarpēji pārmetumi.

 

FOTO: Kaspars Suškevičs | Kāzu deja | Pirmā dejaFOTO: Kaspars Suškevičs

 
5 | Trenējieties
 

Tikai trenēšanās palīdzēs sasniegt vislabāko rezultātu. Viennozīmīgi nav iespējams noteikt optimālo nepieciešamo nodarbību skaitu . Viss atkarīgs no vēlamā rezultāta un pāra iespējām trenēties ne tikai deju zālē. Ja uz otro nodarbību pāris atnāk aizmirsis visu, ko pirmajā nodarbībā apguvis, protams, būs nepieciešams ilgāks laiks sagatavoties. Ja pastāv iespēja patrenēties, atcerēties soļus arī mājās, rezultāts ir ātri vien redzams.

 

FOTO: Emīlija Bogdānova | Kāzu dejaFOTO: Emīlija Bogdānova

 
6 | Gūstiet prieku
 

Šis nav šovs -Dejo ar zvaigzni-, neviens nevērtēs jūsu deju kristiski. Koncentrējieties uz galveno – beidzot jūs esat vīrs un sieva. Elpojiet dziļi, atbrīvojieties un gūstiet prieku.

FOTO: Anda Upmale | Kāzu deja

 
7 | Izmēģiniet kāzu deju uz deju grīdas
 

Ja vien ir tāda iespēja, izmēginiet savu deju uz tieši tā grīdas seguma, uz kura dejosiet pirmo deju. Svarīga ir ne tikai slīdamība, bet arī vietas plašums vai šaurība, kā arī tādas nianses kā viesu izvietojums dejas laikā. Dejas horeografijā var būt iekļauti elementi, kas vislabāk izskatās tieši no priekšpuses, tad jums nepieciešams ieplānot dejas ceļu tā, lai maksimāli daudz viesu varētu stāvēt jums tieši pretī. Viesus var izvietot arī aplī ap jums, tas mazinās neērtas situācijas, atrodoties pret kādu ar mugurpusi, ja deja izvēlēta tāda, kur šo apstākli grūti iepriekš izplānot.

 

FOTO: Emīlija Bogdānova | Kāzu deja

 
8 | Dejo ar savām -treniņu- kurpēm
 

Vēlams dejai izvēlēties ērtus apavus, ar kuriem pirms tam esi dejojusi. Special-izētajiem deju apaviem ādas zole ir mīksta, tāpēc ir viegli sajust grīdas segumu un tas uzlabo līdzsvaru. Ērti un -iedejoti- apavi Tev dos papildus komfortu un pārliecību, tas noteikti palīdzēs vairāk izbaudīt pirmo deju.

 

FOTO: Sasch.me | Deju kurpes | Kāzu dejai

 
9 | Informē par kāzu kleitas dizainu savu deju pasniedzēju
 

Pirms plānojat savu kāzu deju, noteikti izrunā ar savu deju pasniedzēju kāzu kleitas detaļas. Ir vairākas nianses, kas jāņem vērā horeogrāfijā, lai pēc iespējas izvairītos no neveikliem mirkļiem, dejojot savās kāzās. Lai arī cik meistarīgs būtu partneris, visi skatieni tomēr vairāk būs pievērsti tieši līgavai. Kā piemēram, vajadzētu izvairīties no specifiskiem partneres atliecieniem un roku augšā celšanas, ja kleitas augšdaļa ir korsete bez lencēm. Savukārt, ja esat kopš bērnības sapņojusi par kleitu ar garu -asti- - šo sapni nevarēs apvienot ar deju, kur jāsper soļi uz atpakaļu. Kā risinājums – ir jāieplāno, kā šo -asti- iesaistīt priekšnesumā, turot rokās vai uz dejas brīdi tai ir jābūt noņemamai. Protams, arī ļoti kuplas kāzu kleitas ierobežo iespējamās kustības, un par šādu izvēli noteikti būtu jāinformē pasniedzējs.

 

FOTO: Sasch.me | Kāzu dejaFOTO: Sasch.me

 
10 | Papildini kāzu deju ar speciāliem efektiem
  

Jau vairākus gadus populāras ir dūmu sveces, kas rada miglainu un noslēpumainu noskaņu. Tāpat vari izmantot arī lielus konfetti, ko palūdz izšaut saviem viesiem dejas beigās vai noorganizē, ka bērni pūš ziepju burbuļus. Speciāli efekti papildinās dejas emocionālo noslēgumu.

 

FOTO: Emīlija Bogdānova | Kāzu deja | Kāzu specefekti | KonfettiFOTO: Emīlija Bogdānova

 
 

Kāzu ieteikumus apkopoja kāzu plānotāja no Brightly events.


 


 

Kāzu plānotāji | Brightly events
 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Kā izvēlēties dziesmu savai pirmajai kāzu dejai?

  Kāds jau ir izvēlējies dziesmu vēl ilgi pirms pašām kāzām, bet kā...

Kādas dziesmas jaunie pāri izvēlas pirmajai dejai LATVIJĀ?

Pirmajai kāzu dejas dziesmai vajadzētu būt ļoti tuvai un parasti tā ...

10 ieteikumi | Kā sagatavoties kāzu dejai?

Pirmā kāzu deja, katram pārim ir īpaša un to pat varētu nosaukt par jaunā pāra emocio...

Šī dziesma noteikti varētu pretendēt uz titulu - Kāzu dziesma 2018

Ir ļoti daudz dziesmu, kas pāriem asociējas vienam ar otru un ir ļoti tuvas, bet vai ...

Gatavojamies kāzu dejai

Pamatojoties uz pēdējo 3 gadu ļoti aktīvu pieredzi kāzu dejas mācīšanā, dejas pasnied...

Iespēja apgūt kāzu deju 5 dienās

Fantastiska ziņa visiem tiem, kas gatavojas skaistajam dzīves notikumam - kāzām! TV 3...

Playliste - kāzām ziemā

Ideālālai Ziemassvētku ballītei, vajag perfektu Ziemassvētku dziesmu izlasi un ja kāz...

Kas kāzās dejo pirmie?

Kāzu viesībās pirmie dejo līgava un līgavainis. Ja viesībās tiek ieturētas formālās p...

Kāzu dziesmu top 100

Izvēloties dziesmas jūsu kāzām var būt sarežģīts uzdevums, ja Jums nav ideju, ar ko s...

Varbūt arī Tava mīļākā filma ir Netīrās dejas?

Varbūt arī Tava mīļākā filma ir Netīrās dejas? Kāpēc lai pirmā valša vietā nedejotu t...

Mīlas dziesmas | Pirmajai kāzu dejai

Ja savās kāzās vēlaties dzirdēt un dejot pie patiesi skaistām un patiesām mīlas dzies...

Mūzikas izvēle

Mūzika kā svarīga un patīkama kāzu sastāvdaļa, ļauj tās izvēlei un atskaņojuma formai...

uz augšu