Trešdiena, 20 Aprīlis 2016 16:49

Pērļu kāzu jubileju

Bieži ir dzirdēts, ka par trīsdesmit gadu laulāto attiecībām saka spodras kā pērles. Pērles veidojas ilgi, bet tomēr, kad tās ir gatavas, tās ir ļoti skaistas. Arī attiecības trīsdesmit gadu laulībā ir augušas, apliecinot savstarpēju cieņu, uzticību un pielāgošanos. Savā 30 gadu kāzu jubilējā jūs droši variet kopīgi atcerēties laika gaitā piedzīvoto, gan patīkamos, gan ne tik patīkamos mirkļus, kurus tomēr kopīgi esiet pārdzīvojuši. 

 

 Pērļu kāzu jubileja

 

 

 

Pērļu vēsture

 

Pērles cilvēcei ir pazīstamas jau no senseniem laikiem. Ķīnieši sendienās ticēja, ka pērles ir nokritušas no debesīm, kad negaisā laikā pūķi esot cīnījušies starp mākoņiem un veidojušās lietus lāses. Ķīnā starp pūķiem un pērlēm ir cieša saistība. 

 

Senajā Romā augstāko sabiedrības slāņu sievietes bija iecienījušas pērļu rotas. Pret tām vienaldzīgs nav bijis arī Romas imperators Jūlijs Cēzars. Savukārt, Kleopatra, lai pierādītu savu mīlestību Markam Antonijam, izdzērusi vīnu, pirms tam tajā iemetot pērli. Bet kāds Romas ģenerālis ziedoja mātes pērļu auskaru, lai ar to apmaksātu militāru misiju. Vēl līdz šai dienai pērļu rotas iecienījusi ne viena vien sieviete, un tās lieliski izskatās gan svētkos pie smalka izejamā tērpa, gan ikdienā pie džinsa biksēm. Pērles joprojām ir vienīgais dārgakmens, ko rada dzīvas būtnes. Tās veidojas moluska gliemežvāka iekšpusē, kad tajā iekļūst kāds sīks svešķermenis. Interesanti, ka molusks šādā veidā pret to aizsargājas. Taču skaista ir leģendas versija, ka baltās pērles radušās no Ievas asarām, bet melnās - no Ādama. Izrādās, ka vīriešu asaras ir vērtīgākas. 

 

Krievijā pērļu rotaslietas patika vālkāt krievu imperatora pagalma pārstāvjiem, kuri bija radniecīgi vairākiem Eiropas monarhiem. Imperatore Aleksandra Fjedorovna visur rādījās ar pērļu kaklarotām – ar tām viņa tika attēlota vairākās fotogrāfijās un portretos. Pērļu valkāšana visos laikos tika uzskatīta par augstākās sabiedrības pazīmi.

 

Kāpēc dāvināt pērles kāzu jubilejā?

 

Pērle ir dabas radīts brīnums, kas ir dziļi saistīts ar Mēness cikliem, to nenoliedzamo ietekmi uz mūsu sajūtām, iekšējo līdzsvaru un mieru. Pērle ir kā sieviete, kuras iekšējais spēks un daudzslāņainās dzīles izstaro rimtu skaistumu un tomēr... glabā mūžīgu noslēpumu.

 

Visbrīnišķīgākais ir tas, ka pērles, būdamas klasiska rotaslieta, nekad neizies no modes. “Pērles vienmēr ir īstas” – ir teikusi Koko Šanele, kurai izdevās pērles padarīt par visdemokrātiskāko rotaslietu, kas piestāv jebkurai sievietei un der pie jebkura apģērba..

 

Vīrs sievai droši var dāvināt pērļu kaklarotu, pērļu roku sprādzi, vai kādu citu pērļu rotu. Pērļu kaklarota ir auglības simbols un reizē arī talismans. Visos laikos ir moderni dāvināt arī gredzenu ar pērli kā mīlestības apliecinājumu.

 

Pērļu rotas - Pērļu valdzinājumam ir grūti pretoties, un arī nevajag...

 

Ticējumi

 

Jaunās meitenes, kuras valkā pērļu kaklarotas, kļūst par vienkāršām un mīlīgām, veiksmīgi apprecas, kļūst par laimīgām mātēm un perfektām mājsaimniecēm. Tomēr, ja jūs baidāties no neveiksmēm, specīgākais līdzeklis – gaiši zilās pērles. Baidaties no ļaunā – tas nozīmē ir jāpielīmē pērli pie mājas sliekšņa. Pastāv arī ticējums, ka pērles pasargā meiteni no vienpusējas milestības.

 

Talismānu cienītāju vidū tās tiek godātas kā vissievišķīgākais akmens, Mēness simbols, kas var padarīt savu īpašnieci par maigāku, emocionālāku, intuitīvāku, sirsnīgāku un pat sentimentālāku.

 

Senajiem astroloģiem un pareģiem ir ticējums, ka pērles – laimīgākais akmens tiem, kas piedzims Zivs zvaigznājā. Īpaši rekomendēja to meitenēm un neprecētām sievietēm, neatkarīgi no vecuma.

 

 Pērles veicina ilgu mūžu, dara skaidru skatu, novērš ļaunu aci, dod iespēju pareģot nākotni. Gredzens ar pērli sargā no zagļiem un netaisnīgiem darījumiem.

 

Ja sieviete sapņo, ka viņas izredzētais uzdāvina viņai pērles, viņa būs ļoti laimīga: viņu gaidīs gan jautrība, gan bauda, kā arī mīlošs uzticīgs līgavainis, kuram nepiemītīs egoistiskā greizsirdība. Ja sieviete zaudē vai izbārsta pērles, viņa cietīs no lielām skumjām. Jaunai sievietes būt sajusmā par pērlēm nozīmē, ka īsta mīlestība piepildīs viņas dvēseli.

 

 

Kā izvēlēties pērles?

 

Pērlei it kā jāmirdz no iekšpuses, nevis vienkārši jāspīd kā mākslīgajām pērlēm. Dabiskas krāsas pērles ir krietni vien dārgākas par baltām pērlēm, savukārt krāsotas pērles ir stipri lētākas. Visretākajām un skaistākajām baltajām pērlēm ir sārta nokrāsa. Krēmkrāsas (ziloņkaula krāsas) pērles maksā lētāk, jo tās ir biežāk sastopamas. 

 

Kur iegādāties pērļu rotas?

 

GAURApearls piedāvā kvalitatīvus izstrādājumus un to kvalitāti garantē.

 

GAURApearls piedāvā kvalitatīvus izstrādājumus un to kvalitāti garantē.

 

 

GRENARDI veikalos piedāvājam vispievilcīgāko dažādām gaumēm un notikumiem piemērotu sortimentu – kāzu kaklarotas, mūsdienīgas virtenes, klasiskas operas stila krelles, rotaļīgas aproces. Visiem, kas mīl dabisko un patieso.

 

GRENARDI veikalos piedāvājam vispievilcīgāko dažādām gaumēm un notikumiem piemērotu sortimentu – kāzu kaklarotas, mūsdienīgas virtenes, klasiskas operas stila krelles, rotaļīgas aproces. Visiem, kas mīl dabisko un patieso.

 

Latvijas dizaineri apvienojušies, lai radītu rotaslietas pusdārgakmeņu un pērļu cienītājiem. Dizaina vieglums, izsmalcinātība un aktualitāte izcels personību. Mūsdienu klasika – tas ir PETRA KEVIC īpašais stils.

 

Latvijas dizaineri apvienojušies, lai radītu rotaslietas pusdārgakmeņu un pērļu cienītājiem. Dizaina vieglums, izsmalcinātība un aktualitāte izcels personību. Mūsdienu klasika – tas ir PETRA KEVIC īpašais stils.

 

 

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Kā sagaidīt pirmo kāzu gadadienu

Šo dienu pieņemts atzīmēt krāšņi, uzaicināt viesus - tas ir kā kāzu ...

Pērļu kāzu jubileju

Bieži ir dzirdēts, ka par trīsdesmit gadu laulāto attiecībām saka sp...

Svētā Valentīna Diena - visu mīlēto un mīlošo svētki

Svētā Valentīna dienu mēdz dēvēt par visu mīlētāju dienu, to svin 14. februārī, sūtot...

Piecu gadu kopdzīve jeb koka kāzas

Šī kāzu jubileja jau tik uzkatīta par pirmo nopietno jubileju. Koks simbolizē stiprum...

Mīlestības simboli

Sirds - pasaulē populārākais un pazīstamākais mīlestības simbols. Tas simbolizē spēka...

Kāzu jubilejas un to nozīme

Kāzu gada dienas ir lieliska iespēja arī pēc vairākiem gadiem atcerēties šo burvīgo d...

uz augšu