Trešdiena, 13 Marts 2019 10:29

Kā kāzu ielūgumā ierakstīt - ziedus nedāvināt!

Nenoliegsim, ziedu dāvināšana ir viena no burvīgākajām tradīcijām ar kuru palīdzību mēs varam iepriecināt sev tuvos cilvēkus. Latvijā ziedus ir pieņemts dāvināt gan īpaši svinīgos dzīves brīžos un gan arī pēc laulību ceremonijas apsveicot jauno pāri. Piemēram, Ēģiptē ziedi ikdienas svētkos netiek dāvināti, tie pārsvarā tiek pasniegti tikai kāzās. Novērojot mūsdienu kāzu tendences, daudzi pāri, tomēr izvēlas no šīs kāzu tradīcijas atteikties un kāzu ielūgumos, jau laicīgi mēģina kāzu viesus par to brīdināt - ziedus nedāvināt!

 

FOTO: Jurģis RikveilisFOTO: Jurģis Rikveilis

 

Tā kā tas ir tikai katra jaunā pāra lūgums, tad katrs viesis var izvērtēt vai lūgumu par ziediem ņemt vai neņemt vērā. Daudziem -ziedus nedāvināt- var likties dīvaini, bet parasti tādam lūgumam ir pamatojums, piemēram, varbūt jaunais pāris uzreiz ir paredzējis doties kāzu ceļojumā un tādā gadījumā ziedu skaistumu izbaudīt nesanāks. 

 

FOTO: Ainars Mazjanis | Dodamies medusmēnesīFOTO: Ainars Mazjanis

 

 


 

Mūsdienās, aizvien vairāk jaunlaulātie izvēlas ziediem paredzēto naudiņu ziedot dzīvnieku patversmēm, suņu un kaķu barības iegādei vai kādam citam cēlam labdarības mērķim. Pirmajā brīdī var likties, ka ziedot labdarībai, tas ir vienkārši un tas neprasīs nekādas īpašas rūpes, bet paredzēto ideju realizēt nemaz nav tik vienkārši! 

 


 

 

LĪGAVAS LĪGAS PIEREDZE

 

 

Kad izlēmām precēties, zinājām, ka ziedi pēc kāzu ceremonijas nebūs, tāpēc ziedu vietā vēlējāmies saņemt ziedojumu dzīvnieku patversmei. Protams, bija pāris cilvēki, kas to nesaprata un teica: "Kāzās, taču pieņemts dāvināt ziedus!" Bet mēs palikām pie sava un centāmies paskaidrot, ka -ziedojums dzīvniekiem- ir tieši tas ko mēs vēlamies. Paskaidrojām, ka vasaras karstumā, dāvāto ziedu mūžs nav ilgs un braukājot šurpu turpu, tie sabojājas, tāpēc dāvāto ziedu skaistumu, mēs nemaz nevarētu izbaudīt! Cilvēki bija ļoti atsaucīgi, bet, protams, bija pāris kāzu viesi, kas tā pat atnāca ar ziediem.

 

FOTO: Romans Sprosts | www.romansprost.lvFOTO: Romans Sprosts

 

Kāzu viesus par vēlmi -ziedus nedāvināt- informējām ar kāzu ielūgumu palīdzību. 

 


 

 

Pačukstēsim! Mēs būtu neizsakāmi priecīgi, ja krāšņo ziedu vietā, Jūs šajā lieliskajā dienā pagodinātu ar ziedojumu mazos ķepaiņus dzīvnieku patversmē.

 Mīlot un cienot, Līga un Aigars

 


 

Ziedojumiem tika izveidota maza ziedojumu kastīte, kuru novietojām baznīcā, viesiem labi redzamā vietā. Tikai iepriekš visu vajadzēja saskaņojot ar mācītāju. 

 

FOTO: Romans Sprosts | www.romansprost.lvFOTO: Romans Sprosts

 

Gandarījuma sajūta, ka tu spēj kādam palīdzēt ir vienkārši fantastiska un tas, ka mums kāzās netika dāvināti ziedi, nekad neesam nožēlojuši. 

 


 

 

LĪGAVAS ILVAS PIEREDZE 

  

 

Mums šī ideja -ziedu nedāvināt- radās aiz praktisiem un vienkāršiem iemesliem, padarīt šo dienu īpašu vēl kādam citam! Jāpiebilst, ka ideja nāca no līgavas mammas un viņa mums ieteica - ziedu vietā, palūgt gardumus un praktiskas lietas priekš patversmēs nonākušajiem dzīvniekiem.

 

Pimkārt, sazinājāmies ar Jēkabpils dzīvnieku patversmi, izstāstījām par mūsu ideju un brīdinājām, ka nākošajā dienā, pēc kāzām, mēs ieradīsimies patversmē ar mūsu kāzu viesu sarūpētajām dāvanām. 

 

Otrkārt, vajadzēja uzrunāt kāzu viesus, to mēs izdarījām ar vienkāršu un tiešu teikumu, ko ierakstījām kāzu ielūgumā.

 


 

 

Priecāsimies, ja ziedus aizstāsiet ar kādu gardumu Jēkabpils pilsētas dzīvnieku patversmei, lai kopīgi mēs, par godu šai dienai, paveiktu ko labu! 

 

 


 

 

Zinājām, ka mūsu ideja realizēsies, jo visi mūsu uzaicinātie kāzu viesi ir ļoti atsaucīgi cilvēki, lai gan kad kāzu ielūgumi bija jau izsūtīti, saņēmām arī vairākus telefonu zvanus: Kā tas ir nākt bez ziediem, vai  tiešām nevajag ziedus, tukšām rokām sveikt pēc ceremonijas?! Kā jūs to izdomājāt!?

 

Treškārt, vajadzēja visu izrunāt ar mūsu izvēlēto ceremonijas vadītāju, jo mainīt ierasto kārtību dzimtsarakstu ceremonijas programmā, nav nemaz tik vienkārši. Arī viņai radās jautājumi par to, kā tas būšot, jo ceremonijas vadītājas programmā esot moments, kad visi kāzu viesi pēc ceremonijas ar ziediem, tiek aicināti sveikt jauno pāri.

Pēc mūsu sarunas vienojāmies, ka uzaicinājuma nebūs. Gribēju, piebilst, mēs izmantojām Jēkabpils pilsētas dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumu ar izbraukuma ceremoniju brīvā dabā un šīs dāmas ļoti cenšas pieturēties pie savas sagatavotās programmām, tāpēc pirms tam bija ļoti svarīgi par visu vienoties.

 

FOTO: Līva LakseFOTO: Līva Lakse

 

Nākamais par ko vajadzēja padomāt, kā viesi sarūpētās paciņas skaisti atdos, lai ceremonijas laikā tās nav jātur rokās un lai kāzu viesiem netiktu apgrūtinātu svinīgā ceremonijas daļa. Ar šo mums palīdzēja tikt galā, mūsu kāzu organizatore, kas katru viesi pirms kāzu ceremonijas sagaidīja un norādīja uz speciāli šīm dāvanām sagatavoto vietu, kur paciņas bez rūpēm varēja atstāt. Noformējumam tika sagatavotas skaistas koka kastes un galds.

Kā arī uz galda tika nolikts informatīvs vēstījums no mums kā pāra, kāpēc mēs to darām un kāpēc mums tas ir svarīgi. Katrs uzaicinātais viesis varēja ar to iepazīties un blakus vēstījumam sagatavojām lapu, kurā viesi varēja atstāt savus parakstus, iniciāļus par to, ka ir atsaukušies mūsu kāzu aicinājumam. 

 

FOTO: Līva LakseFOTO: Līva Lakse

 

Nezinu kā, lai to izskaidro, bet lielākā daļa viesu uz kāzām ieradās gan ar sarūpētu paciņu, gan ar ziediem, tā teikt atrada -kopsaucēju un kompromisu- priekš sevis. Diemžēl, mūsu sabiedrībai ir pieņemti standarti par lietu kārtību, kurus ir grūti pārkāpt! 

 


 

 

LĪGAVAS JOLANTAS PIEREDZE

 

 

Tā kā pēc pēc pieredzes zinājām, ka dāvinātās puķes kāzās parasti tiek aizmirstas auto bagāžniekos vai svinību vieta nevar noorganizēt tika daudz vāzes cik nepieciešams, mēs jau uzreiz atteicāmies no šīs domas un informējām uzaicinātos viesus, ka pēc kāzu ceremonijas - ziedus nedāvināt!-

 


 

 

Dāvanas priecāsimies saņemt aploksnēs, kas palīdzēs mums piepildīt kopīgos sapņus un ziedu vietā vēlamies Jūsu iecienīto vīnu ar autogrāfu, ko glabāsim vīna skapī un atkorķēsim vēsajos ziemas vakaros, domājot siltas domas par jums.

 


 

 

 Kāzu ielūguma teksts - ziedus nēdāvināt

 

Mūs patīkami pārsteidza, ka katrs kāzu viesis šo lūgumu -ziedus nedāvināt-  bija ņēmis vērā un katra dāvana bija rūpīgi un skaisti noformēta.

 

 Kāzu dāvanas | Ziedu vietā ziedus nedāvināt

 


 

 

Turpinājumā pāris tekstu paraugi

 

Ziedi ir skaisti, bet diemžēl tikai uz īsu brīdi, tāpēc novērtēsim, ja ziedu vietā dāvāsiet ...... piemēram, BALONUS, Loterijas biļetes, Grāmatas, Gaišas sveces utt.

 

FOTO: Linda Lauva | Ziedu vietā - baloniFOTO: Linda Lauva 

 


 

 

Ja vēlēsieties mums pasniegt ziedus, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja to vietā jūs mums dāvātu jūsu ieteiktu vīnu, ko varēsim baudīt kāzu gadadienās.

 


 

 

Ziedu vietā vēlētos, kādu grāmatu ar kuru papildināt mūsu mājas bibliotēku.

 


 

Lūgums atturēties no ziedu dāvināšanas, bet ļoti vēlaties mūs iepriecināt, tad tikai ar vienu mazu ziediņu. 

 


 

 

Atklāsim jums noslēpumu. Lai jums nebūtu jālauza galva par to, kuri ziedi ir mums tie mīļākie, tā vietā būsim ļoti priecīgi saņemt kādu dzērienu, vai tas būtu kāds jūsu iecienīts vīns, vai vēl labāk - no sirds un pašu brūvēts.

 


 

  

Ziedu mūžs ir īss, gribam kaut ko mūžīgu kā mūsu mīlestība, tāpēc šo naudu ziedojiet labdarības lādītē. Kad pats esi laimīgs, gribas, lai visi tādi būtu. Paldies, par sapratni! P.S. Lādītes saturs nonāks...

 


 

Lūdzu netērējiet naudu ziedu iegādei, bet ļoti priecāsimies, ja šo summu iztērēsiet dzīvnieku pārtikai: ________ dzīvnieku patversmei.

 


 

 

Ja vēlaties mūs iepriecināt ar ziediem mēs to novērtēsim, bet mēs labprāt iepriecinātu mūsu četrkājainos draugus patversmē.

 


 

FOTO: Ainars Mazjanis | Dodamies medusmēnesī FOTO: Ainars Mazjanis 

 

 

Ar to gribējām pateikt, ka visas idejas ir realizējamas, ir tikai jāuzdrošinās!

Liels paldies visām lieliskajām līgavām, kas palīdzēja un dalījās savā pieredzē!

 


 

Dzejoļu rindu piemēri TAVAM kāzu ielūgumam Viesu sēdvietu plāns, kāpēc tāds nepieciešams?

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Dzejoļu rindu piemēri TAVAM kāzu ielūgumam

Gribi pievienot kādu skaistu dzejoļa rindu vai aforismu savā kāzu ie...

Kā kāzu ielūgumā ierakstīt - ziedus nedāvināt!

Nenoliegsim, ziedu dāvināšana ir viena no burvīgākajām tradīcijām ar...

Kāzu ceļvedis jeb kāzu dienas plāns

Kāzu ceļvedis vai kāzu dienas plāns, domāts kāzu viesiem, lai viņi kāzu dienā justos ...

Kāzu papīrlietas | Jūsu skaistās dienas vizītkarte

Nosūtot uz papīra rakstītu vai drukātu ielūgumu, tu liec viesiem saprast, ka gaidāms ...

Kāzu dienas plāns viesiem

Kāzu viesus parasti uz kāzu svinībām aicina ar īpašu kāzu ielūgumu, bet vai tam nepie...

Kāzu ielūgums | Jūrnieku stilā | Izbrauciens ar kuģīti

Kāzu ielūgums | Jūrnieku stilā | Izbrauciens ar kuģīti | Ielūguma paraugs | Skaistām ...

Kāzu ielūgumu tendences un krāsas solī ar laiku

Kāzu tipogrāfijas dizainere Anna Kande atklāj, ka ar katru gadu cilvēki aizvien vairā...

Par ierašanos kāzās lūdzam informēt laicīgi

Ja vēlaties zināt vai Jūsu uzaicinātais kāzu viesis ieradīsies uz Jūsu kāzu svinībām,...

Viesu sēdvietu plāns, kāpēc tāds nepieciešams?

Pirmie svinību vietā parasti ierodas un pulcējas kāzu viesi un lai visi bez aizķeršan...

Kāzu tipogrāfija ir kā putukrējums uz tortes

Pastāv mīts, ka individuālu kāzu ielūgumu izgatavošanai ir nepieciešamas ļoti lielas ...

KĀZU IELŪGUMS | Dress CODE: Black Tie, Smart Casual

Gan Black Tie, gan Smart Casual ģērbšanās stilus apvieno jēdziens - grezni, svinīgi, ...

Kādus kāzu ielūgumus izvēlēties?

Atkarībā no kāzu lieluma un formāluma izvēlēties, kādus ielūgumus izsūtīt.     ...

Kāzu ielūgumi un galda kartes

Nosūtot uz  papīra rakstītu vai drukātu kāzu ielūgumu, tu liec viesiem saprast, ka ga...

Ko rakstīt savā kāzu ielūgumā?

Veidojot ielūgumu, jāatceras, kāzu ielūgums ir ne tikai vizītkarte gaidāmam pasākumam...

uz augšu