Otrdiena, 15 Maijs 2012 19:02

Pazīstamākais mīlas stāsts pasaulē - Greisa Kellija un Monako princis Renē III

Daudzi no pasaules lielākajiem mīlas stāstiem sākas ar mīlestību no pirmā acu uzmetiena, bet ir arī tādi, kas prasa nedaudz ilgāku laiku un piepūli, lai uzplauktu mīlestība…. Un tā uzplauka mīlestība starp aktrisi Greisu Kelliju un Monako princi Renē III.

Greisa Kellija un Princis ReneDzimšanas datums:

Greisa Kellija (Grace Patricia Kelly) piedzima 1929. gada 12. novembrī, Filadelfijā, Pensilvānijā, ASV. Viņa bija amerikāņu aktrise.
Greisa Kellija

Monako princis Renē III (Rainier Louis Henri Maxence Bertrand de Grimaldi aka Prince Rainier III) piedzima 1923. gada 21. maijā, Monako.


Kā viņi iepazinās?

Princis Renē bija pazīstams kā viens no pasaules bagātākajiem un iekārojamākajiem vecpuišiem. Viņš jau vienreiz bija plānojis apprecēties, bet saderināšanas tika atcelta draudzenes neauglības dēļ.

Greisa Kellija un princis Renē III pirmo reizi tikās 1955. gada 6. maijā Kino Kannu festivālā. Šī diena ar neko īpašu neatšķīrās no pārējām – Greisa devās pie friziera, runāja ar presi, sniedz visdažādākās intervijas medijiem. Vakarā viņai bija piekritusi fotogrāfēties Paris-Match žurnālam. Fotosesija notika Monako karaļnamā kopā ar princi Renē un vēlāk bija paredzētas svētku vakariņas, kas bija sarīkotas Greisai par godu. Pēc fotosesijas princis un Greisa apmeklēja karaļnama parka dārzus un apskatīja tur ierīkoto mazo zoodārzu. Viņu pirmā tikšanās nebija īpaši romatiska, jo visapkārt mudžēja no fotogrāfiem un žurnālistiem. Sarunas bija ļoti virspusējās un pieklājīgas. Viņu abu ieturētais stils bijā ļoti elegants. Greisai toreiz mugurā bija puķaina zīda kokteiļkleita no Schwarzenbach. Greisa atstāja ļoti lielu iesapaidu uz princi un tas liecinājā vienīgi par to, ka šī tikšanās nebūs pēdējā.

Greisa Kellija un princis Rene

Greisa Kellija un Monako princis ReneGreisa Kellija un Monako princis Rene

Pēc šīs tikšanās viņi regulāri sāka sarakstīties, kā rezultātā izveidojās ļoti tuvas un mīlošas attiecības, lai gan sākotnēji viņu starpā nebija nekādas romantiskās tieksmes vienam pret otru. Šī privātā sarakste ļāva viņiem kļūt tuvākiem. Savā starpā viņi dalījās ar bērnības atmiņām, lolotajām cerībām, bailēm un reizēm pat ar sīkām, intīmām detaļām. Greisai likās, ka viņi viens otru pazīst jau veselu mūžību.

Greisa Kellija

Greisa Kellija un Princis Rene
Pagāja daudzi mēneši, līdz beidzot princis Renē uzticējās izstāstīt par savām jūtām pret burvīgo meiteni karaliskajam kapelānam. Cenšoties palīdzēt prinča laimei, karaliskais kapelāns uzrakstīja slepenu vēstuli Greisai Kellijai, atklājot tajā prinča jūtas pret viņu. Atbildes vēstulē Greisa atbildēja, ka viņa cer satikt princi jau tuvākajā Eiropas apciemošanas vizītē.

Greisa Kellija

Apmierināts ar saņemto Greisas atbildi, karaliskais kapelāns nekavējoties uzsāka organizēt braucienu uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Princis ar kapelānu savu ceļojumu uzsāka dažas dienas pirms Ziemassvētkiem. Viņi no sākuma ceļoja ar starptautisko laineri līdz Ņujorkai un pēc tam ar vilcienu līdz Filadelfijai, kur viņi palika Austinu ģimenes mājā. Austiniem bija ļoti tuvas attiecības ar Kelliju ģimeni un tā kā bija Ziemassvētki, tad Kelliju ģimene tika uzaicināta uz Ziemassvētku vakariņām Austinu ģimenes mājā. Viņu otrā liktenīgā tikšanās notika Ziemassvētkos, kas jau pēc būtības ir gada visromantiskākie svētki. Tā bija mīlestība no otrā acu skatiena un visas atlikušās dienas, kuras princis bija paredzējis pavadīt Amerikas Savienotajās Valstīs palika kopā ar Greisu.

Greisa Kellija

1955. gada decembrī tika paziņots par prinča un Greisas Kellijas saderināšanos. Oficiāls paziņojums sabiedrībai tika paziņots 1955. gada 5. janvārī. Princis Renē Greisai uzdāvināja draudzības gredzenu ar dimantiem un rubīniem, to pārspēja tikai viņas saderināšanās gredzens, kas bija veidots no 12 karātu smaragda dimanta.

Greisa Kellijas saderinasanas gredzenes

Greisas Kellijas saderinasanas gredzens

Šis stāsts tika pasniegts, kā mūsdienīgs pasaku piepildījums starp meiteni no sudraba ekrāniem Greisu Kelliju un viņas apburošo precinieku, princi Renē.

Greisa Kellija un Monako Princis

Greisa Kellija un Princs Rene Greisa Kellija

Stāsts par Greisu Kelliju un princi Renē apbūra visu pasauli un jau pavisam drīz prese gaidāmās laulības nodēvēja par „gadsimta kāzām”. Prese vienkārši nevarēja pretoties paziņot sabiedrībai par katru niecīgāko kāzu detaļu.
Kāzu izmaksas pārsniedza vairākus miljonus ASV dolārus.

Greisas Kelijas kazu diena

Savienība starp Greisu Kelliju un princi Renē ir viens no pazīstamākajiem mīlas stāstiem mūsdienās, kas aizsākās kā parasta oficiāla vizīte, bet lēnām un mierīgi pārtapa par vienu no slavenākajām mīlas dēkām pasaulē.

Greisas Kellijas kazu diena Greisas Kellijas kazu diena

Greisas Kellijas kazu diena

Greisas Kellijas kazu diena

Greisa un princis Renē civillaulībā saderinājās 1956. gada 18. aprīlī, bet reliģiozā laulību ceremonija notika nākamajā dienā, t.i., 1956. gada 19. Aprīlī plkst. 9.30 Svētā Nikolas katedrālē, kurā piedalījās 600 lūgtie viesi. Laulību ceremonija tika translēta visā Eiropā un to vēroja aptuveni 30 miljoni televīzijas skatītāju.

Greisas Kelijas un Princa Rene kazu diena

Greisas Kelijas un Princa Rene kazu diena

Greisas Kellijas un Monako princa kazu diena

Greisas Kelijas kazu torte

Jau kāzu naktī jaunais pāris devās septiņu nedēļu ilgā medusmēneša kruīzā pa Vidusjūru. Lai gan visi bija priecīgi par abu mīlestību, skaidrs bija viens – princeses titula iemantošana Greisai nozīmēja pilnīgu atteikšanos no savas pirmās kaislības, proti, aktrises darba.

Greisas Kelijas kazu diena

Pirms kāzām Greisa bija viena no pasaulē visvairāk apspriestākajām slavenībām, taču pēc laulībām princis Renē III vispār aizliedza Monako izrādīt filmas, kurās piedalījās viņa sieva. Vairāki režisori centās pierunāt aktrisi iesaistīties savos projektos, taču viņas vīrs šīs idejas noraidīja.Arī ikdienas dzīvē bija jāievēro stingri prinča norādījumi – nekādu autogrāfu, nekādas fotografēšanās ar faniem vai citu darbību, kas publiskotu Greisas dzīvi.

Atteikusies no domām par lielo ekrānu, Greisa pievērsās labdarības projektiem un kļuva par māti trim bērniem: princim Albertam II un princesēm Karolīnai un Stefānijai.

Greisas Kellijas Gimene Greisa Kellijas gimene

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Aristokrātiskais noslēpums | Meganas Mārklas kāzu kleita

Britu karaļnama svinīgo dienu, kad princis Harijs un amerikāņu aktri...

Elegances un sievišķības paraugi | Mūsdienu slavenākās līgavas

Tās, līgavas, kas jau ir sākušas aktīvi gatavojas kāzu sezonai, zin,...

Slavenākās slavenību kāzas 2015

31 gadu vecā Nikija Hiltone apprecējās ar baņķieru Rotšildu ģimenes pēcteci Džeimsu R...

Andželinas Džolijas un Breda Pitta kāzas

Andželina Džolija (Angelina Jolie) un Breds Pitts (Brad Pitt) apprecējās 2014. gada 2...

Amalas Alamuddinas un Džordža Klūnija pasakainās kāzas

Amala Alamuddina salaulājās ar Džordžu Klūniju (George Clooney) Venēcijā, Itālijā 201...

Sarkanais paklājs - balto kāzu kleitu iedvesmu avots

Viens no labākajiem veidiem, kā atrast savu stilu, ja nav ne jausmas, ar ko sākt, ir ...

Slavenību laulību līgumi

 „Svinīgi zvēru tevi mīlēt, cienīt un godāt, un mūsu laulības laikā nepieņemties ...

Skaistākās kleitas Oskaru pasniegšanas ceremonijā

Sadalīti ikgadējie kino pasaules lauri - Amerikas kinoakadēmijas balvas "Oskars" cere...

Slavenākās slavenību kāzas 2012

Kā zināms, pasaules šovbiznesa zvaigznēm, kāzas ir modes lieta un "Jā" vārdu pagājušo...

Andželīna - laimīgākā sieviete pasaulē!

Breds Pits padalījies aizkustinošā stāstā par ģimenes dzīvi. Viņš pastāstījis par vis...

Džastins Timberleiks apprecējies!

Pēc piecu gadu draudzības laulības ostā iestūrējis dziedātājs Džastins Timberleiks un...

Keitas Midltones kāzu kleita

Keitas Midltones klasiski vienkāršo, bet eleganto tērpu darinājusi modes nama "Alex...

Pazīstamākais mīlas stāsts pasaulē - Greisa Kellija un Monako princis Renē III

Daudzi no pasaules lielākajiem mīlas stāstiem sākas ar mīlestību no pirmā acu uzmetie...

uz augšu