Pirmdiena, 29 Jūlijs 2013 15:29

Slavenību laulību līgumi

 „Svinīgi zvēru tevi mīlēt, cienīt un godāt, un mūsu laulības laikā nepieņemties svarā vairāk par pieciem kilogramiem…” Ups! Diez vai kāds šādu laulības zvērestu gribētu saukt par savējo. Taču Holivudā tā sauktie mīlestības jeb laulības līgumi ir norma un tikpat būtiska kāzu sastāvdaļa kā svinīgā ceremonija.

 

 

Precoties ar sociālā tīkla Facebook dibinātāju Marku Cukerbergu (29), viņa sieva Priscilla Čana uzstāja, ka laulības līgumā tiktu minēts laiks, ko abi pavadīs kopā, proti, viens vakars nedēļā un vismaz 100 minūtes divvientulības ārpus Facebook biroja.

 

 

Zinātāji melš, ka Toms Krūzs (50) par katru laulībā pavadīto gadu Ketijai Holmsai (34) samaksāja trīs miljonus dolāru.

 

pirmslaulības līgums

 

 

Savukārt popzvaigzne Bejonsē Noulza (31) šķiršanās gadījumā no vīra Jay-Z (43) saņemtu kompensāciju par ienākumiem, kas tika zaudēti grūtniecības  un bērna kopšanas laika, kā arī viņai joprojām būtu pieeja pāra privātajai lidmašīnai un smalkajam autoparkam.

 

pirmslaulības līgums

 

Pat Džesika Bīla (31) nodrošinājusies ar laulības līgumu, pieprasot kompensāciju 500 000 dolāru lielu kompensāciju, ja dāmu mīlulim Džastinam Timberleikam (32) paslīdētu kāja…

 

pirmslaulības līgums

 

Un šie slavenību pāri nav vienīgie, kas pirms jāvārda teikšanas detaļas par laulības dzīves niansēm fiksē notariāli apstiprinātā līgumā. Nav šaubu – to pieprasa slavenību dzīves stils, taču aizvien biežāk līgumos iekļautie punkti rada neizpratni. Tiek minēts pat tas, par cik kilogramiem jaunā sieva drīkst pieņemties svarā, cik liels sods jāmaksā par narkotiku lietošanu un cik regulāra būs pāra intīmā tuvība. Vai romantika vairs neeksistē?

 

„Īpašie noteikumi slavenību pirmslaulības līgumos kļūst arvien dīvaināki,” saka slavenību advokāts Roberts Vallaks un paskaidro, ka zvaigznes vēlas noteikt un kontrolēt, kāda būs pāra laulības dzīve. Iespējams, tas izklausās savādi, bet – tieši sīkumi parasti sagrauj idilli, un, ja tos iespējams izskaust jau saknē, kāpec to nedarīt?

 

Labs piemērs ir Nikola Kidmena (45) un Kīts Ērbans (45) – tikai četrus mēnešus pēc kāzām mūziķis iestājās rehabilitācijas klīnikā, lai ārstētos no alkohola un narkotiku atkarības. Šķiršanās gadījumā Kīts saņemtu 640 000 dolāru lielu kompensāciju par katru laulībā pavadīto gadu, tāpēc šķiet godīgi, ja viņš nesaņemtu centu pēc atkārtotas ļaušanās narkotisko vielu vilinājumam. Taču Kīts ir labojies, un gribas ticēt, ka noturēties nekrist atkarību valgos pavada Nikolas mīlestība, nevis iespaidīgais naudas sods. „Iepazīšanās ar Niku mainīja manu pasauli. Pirms tam es nesapratu, ko daru, bet tagad nozīme ir pilnīgi visam. Viņas mīlestība mani motivē virzīties uz priekšu un dziļi iedvesmo – tā liek man gribēt būt labākam cilvēkam,” apgalvo mūziķis.

 

pirmslaulības līgums

 

Advokāte un laulības līgumu speciāliste Anna Mārgareta Keroza stāsta, ka potenciālo lamatu apzināšanās pirms kāzām var būt izdevīga, it īpaši tāpēc, ka laulāto krāpšanas gadījumi uzpeld atkal un atkal. „Tas ir atkāpšanās ceļš,” skaidro advokāte un piebilst, ka, viņasprāt, šādi laulības līgumi pārim palīdz pārrunāt un definēt kopīgos mērķus.

 

Ketrīnai Zeta-Džonsai (43) pirms kāzām ar Maiklu Duglasu (68) izdevās panākt, ka vīrs uz viņas kontu par katru laulībā pavadīto gadu pārskaita 2,8 milonus ASV dolārus un piecu miljonu bonusu, ja Duglass tiek pieķerts ar citu.

 

pirmslaulības līgums

 

 

Pateicoties laulības līgumam, Denīze Ričardsa (42), kuras bijušais vīrs Maikls Šīns (47) ir izslavēts brunču mednieks, šķiroties saņēma četrus miljonus dolāru.

 

 

 

Arī dziedātāja Džesika Simsone, gatavojoties kāzām ar amerikāņu futbola spēlētāju Ēriku Džonsonu (33), plāno nodrošināties ar uzticības klauzulu „Džesika nevēlas piedzīvot krāpšanu, tāpēc uzstāj uz šādu specifisku noteikumu iekļaušanu pirmslaulības līgumā,” zina teikt pārim tuvu stāvoša persona un nāk klajā ar kādu interesantu faktu. „Viņa savos ienākumos ir gatava dalīties, bet Ēriks atsakās maksāt sodu, ja tiktu pieķerts krāpšanā…” Iespējams, šā iemesla dēļ pāris savas attiecības joprojām nav nokārtojuši oficiāli, kaut šovasar pasaulē nāks abu otrais mazulis.

 

 

Un tomēr rodas jautājums – cik reāls ir iespējamais apdraudējums makam, ja lielākoties šīs klauzulas nav tiesā pierādāmas? Advokāts Roberts Vallaks apgalvo, ka apdraudējums pirmām kārtām ir psiholoģisks, taču neslēpj, ka dažkārt krāpniekam par neapdomību nākas smagi maksāt. „Zinu gadījumu, kad pateicoties šādam pirmslaulību līgumam, sieva ieguva visus vīra  nekustamos īpašumus 20 miljonu vērtībā,” neminot klienta vārdu stāsta advokāts.

Likuma kalpi apgalvo, ka tendence slēgt savādus pirmslaulību līgumus strauji izplatās ārpus Holivudas un soda naudu dažādība kļūst arvien radošāka – sievai jāmaksā 500 dolāru sods par katru lieko kilogramu, līgumā tiek fiksētas bērnu izglītības iestādes, laiks, ko viņi pavadīs ar katru no vecākiem, izmaksas, ko katram no vecākiem jāsedz par inventāru bērnu sporta nodarbībām… Turklāt šādus līgumus var slēgt arī pāri, kas dzīvo civillaulībā!

 

Teksts: Frances Kindon & AnnaBelle Brennan

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Aristokrātiskais noslēpums | Meganas Mārklas kāzu kleita

Britu karaļnama svinīgo dienu, kad princis Harijs un amerikāņu aktri...

Elegances un sievišķības paraugi | Mūsdienu slavenākās līgavas

Tās, līgavas, kas jau ir sākušas aktīvi gatavojas kāzu sezonai, zin,...

Slavenākās slavenību kāzas 2015

31 gadu vecā Nikija Hiltone apprecējās ar baņķieru Rotšildu ģimenes pēcteci Džeimsu R...

Andželinas Džolijas un Breda Pitta kāzas

Andželina Džolija (Angelina Jolie) un Breds Pitts (Brad Pitt) apprecējās 2014. gada 2...

Amalas Alamuddinas un Džordža Klūnija pasakainās kāzas

Amala Alamuddina salaulājās ar Džordžu Klūniju (George Clooney) Venēcijā, Itālijā 201...

Sarkanais paklājs - balto kāzu kleitu iedvesmu avots

Viens no labākajiem veidiem, kā atrast savu stilu, ja nav ne jausmas, ar ko sākt, ir ...

Slavenību laulību līgumi

 „Svinīgi zvēru tevi mīlēt, cienīt un godāt, un mūsu laulības laikā nepieņemties ...

Skaistākās kleitas Oskaru pasniegšanas ceremonijā

Sadalīti ikgadējie kino pasaules lauri - Amerikas kinoakadēmijas balvas "Oskars" cere...

Slavenākās slavenību kāzas 2012

Kā zināms, pasaules šovbiznesa zvaigznēm, kāzas ir modes lieta un "Jā" vārdu pagājušo...

Andželīna - laimīgākā sieviete pasaulē!

Breds Pits padalījies aizkustinošā stāstā par ģimenes dzīvi. Viņš pastāstījis par vis...

Džastins Timberleiks apprecējies!

Pēc piecu gadu draudzības laulības ostā iestūrējis dziedātājs Džastins Timberleiks un...

Keitas Midltones kāzu kleita

Keitas Midltones klasiski vienkāršo, bet eleganto tērpu darinājusi modes nama "Alex...

Pazīstamākais mīlas stāsts pasaulē - Greisa Kellija un Monako princis Renē III

Daudzi no pasaules lielākajiem mīlas stāstiem sākas ar mīlestību no pirmā acu uzmetie...

uz augšu