Otrdiena, 13 Augusts 2013 10:57

Neaizmirstama VECMEITU ballīte uz jahtas

Mūsu dzīvē ir neskaitāmi daudz būtisku pavērsienu, starp tiem bērnības svētki, pirmais un pēdējais septembris skolas gaitās, akadēmiskā grāda iegūšana un kāzas, bērniņa piedzimšana. Bet vispirms kopā ar savām draudzenēm jāizdzīvo Vecmeitu ballīte! Skaļa, humora pilna un nedaudz apcerīga, lai vieglu garu kopā ar mīļoto iesoļotu jaunajā dzīvē.

 

Vecmeitu ballīte uz jahtas

 

 

Vecmeitu ballīte ir kā solījums – kaut arī pēc kāzām ikdienā būs citas prioritātes, tu neaizmirsīsi ne sevi, ne draudzenes! Ņemot par pamatu metaforu -iestūrēšana laulības ostā- ballīte būs iespēja doties izbraucienā ar jahtu. Par ballītes idejas pamatu ņemot četras stihijas – ūdeni, uguni, zemi un gaisu. Tās atzīmēšana uz jahtas būs īstens piedzīvojums un ļaus izvairīties no banalitātēm un stereotipiem.

 


Ballītes scenārija veidošana


 

 

Vecmeitu ballītē obligāts ir labākās draudzenes atbalsts, romantiski noskaņotu sieviešu klātbūtne, un, protams, aizrautīgā vedējmāte, kas no līgavas pleciem noņem svētku sagatavošanas pienākumu nastu. Gatavošanos ballītei vēlams uzsākt pēc iespējas ātrāk, lai tā izvērstos par prātā paliekošu pasākumu. Ballītē obligāti ir pārsteigumi, tomēr vēlams iepriekš aprunāties ar līgavu un uzzināt viņas vēlmes. Jāaptaujā bērnības un studijas gadu draugi, tā uzzinot par līgavu neierastus faktus, par kuriem viņa pati sen aizmirsusi. Taču līgavai savā ballītē ir jābūt viegli sasarkušai tikai patīkamu pārsteigumu dēļ!

 

Vecmeitu ballīte uz jahtas

 

Kad ballītes idejas piefiksētas pa punktiem, var sāk gatavoties. Būtu lieliski, ja nākamajā rītā pēc vecmeitu ballītes vēl neskanētu kāzu zvani, ļaujot līgavai vēl vismaz nedēļu sagatavoties Lielajam Notikumam.

 

Plānošanas darbus būtiski atvieglos uzrakstīts scenārijs. Tas palīdzēs saplānot pieejamās finanses un izdomāt plānu B gadījumam, ja iecerētajā saulainajā dienā sāk līt lietus. Ballītes sagatavošanu vēlams vadīt vienai meitenei. Latvijā tā bieži vien ir vedējmāte, tomēr noteikti nevajag visus darbus darīt viņai pašai. Katrai no ballītes dalībniecēm iespēju robežās būtu jāuzņemas kāds uzdevums, piemēram, transporta sarūpēšana, dekorāciju veidošana, dzērienu un uzkodu sagāde un tml. Par ballītes finansiālo nodrošinājumu topošajai līgavai nav jāsatraucas – naudas lietas parasti gulstas uz pārējo meiteņu pleciem!

 

Neaizmirstama vecmeitu ballīte uz jahtas

 


Vecmeitu ballītes aktivitātes uz jahtas


 

 

Ballītē līgavai ir jābūt karalienei, tāpēc līdz ostai viņa jāaizvizina lepnā auto – limuzīnā, luksusa džipā vai retro vāģi, varbūt zirga pajūgā vai kādā pavisam neierastā veidā. Ar jahtu var izbraukt pa Daugavu, Lielupi, jūras piekrasti no Rīgas, Jūrmalas vai Pāvilostas. Laulība kā miera osta – jaunajai līgavai būs jāspēj savu “kuģi” līdzeni noenkurot miera ostā. Tāpēc noderēs kapteiņa ievadkurss jahtas vadīšanā.

 

Vecmeitu ballīte uz jahtas

 

Vecmeitu ballīte ir meiteņu solidarizēšanās pasākums, to der ievērot arī dreskodā – izvēloties vienādus krekliņus vai vismaz matu bantes. Izbraucienā ar jahtu, ņemot vērā gadalaiku īpatnības, noteikti jāatceras, ka noderēs viena siltāka apģērba kārta, jo uz ūdens parasti ir vēsāks.

 

Vasarā uz jahtas klāja var iegūt lielisku iedegumu. Noteikti vajag izbaudīt spirdzinošu peldi, tāpēc noderēs papildus apģērbs – saules cepures, peldkostīmi, lietusmētelīši un pledi, dvieļi. Rudenī iepriecinās sārto lapu skaistums un izbrauciens ar jahtu atklās jaukus dabas skatus.

 

 

Vecmeitām ir jāsagādā atrakcijām vajadzīgie atribūti – baloni, pikanti priekšauti, maskas. Ja netiek algots fotogrāfs, noteikti līdzi jāņem kamera un kādai vecmeitai būs jāpilda fotogrāfes pienākumi.

 

Vecmeitu ballīte uz jahtas

 

Dzērienu izvēlei ir jābūt dzirkstošai – šampanietim. Jāsagādā arī minerālūdens. Lai līdz kāzām saglabātu super figūru, uz jahtas noderēs vieglas uzkodas un augļi. Taupot laiku uzkodas ērtāk pasūtīt kādā restorānā. Plānojot aktivitātes uz jahtas, noteikti jāatceras par glābšanas vestēm, kuras jahtas kapteinim ir visas tiesības pieprasīt uzvilkt brauciena laikā. Jo, kā saka angļi – safety first!

 

Vecmeitu ballīte uz jahtas

 


Līgavas un vecmeitu zvēresti


 

 

Pirmais vakara zvērests ir jādod vecmeitām: Svinīgi zvēru nekad neizmantot līgavas teikto vai darīto pret viņu! Jahtas svārstīšanās viļņos dos iespēju vēl otram zvērestam: Palīdzēt viena otrai pat tad, ja būs jāpielūdz porcelāna altārītis (klozetpods)!

 

Ņemot laikus sagatavotas sirsniņas, līgava draudzenēm stāsta par saviem bijušajiem brūtgāniem. Kad stāsts ir galā, sirsniņa tiek sadedzināta vai ievietota pudelē un iemesta jūrā. Liesmas – kaisles simbols, pelni tiek aizskaloti jūras vai upes ūdenī. Tad ir īstais laiks līgavas zvērestam: vienmēr mīlēt un lolot savu topošo vīru, bet neaizmirst par sevi un draudzenēm! Zvēresta forma nav svarīga, bet ideāli, ja tas tiek skaisti noformēts, lai līgava to var noglabāt pie sevis un vienmēr atcerēties ar smaidu un pārlasot uzlabotu sev garastāvokli.

 

 


Vecmeitu ballīte četrās stihijās – uzdevumi un atrakcijas


 

 

Uguns stihijā risinās vakara pikantākie priekšnesumi. Jauno līgavu draudzenes bieži diskutē par striptīza dejotāju priekšnesumu ballītē. Jahtas izbraucienā striptīza dejotāju var nomaskēt par jahtas komandas locekli, kurš vēlāk negaidīti atklājas “pilnā dailē” ar savu priekšnesumu.

 

Ja budžets nav tik liels, bet tomēr kāds pipariņš vajadzīgs – tortes falla izskatā spēs pagatavot jebkura nopietna konditoreja, tikai laicīgi jāpasūta! Kautrīgākās vecmeitas būs patīkami iepriecinātas par ziediem, kurus negaidīti pasniedz svešie, draudzeņu sarunātie skaistuļi, pa ceļam uz jahtas piestātni vai pēc nokāpšanas krastā.

 

Zemes stihija – līgavai ir jāizdejojas pie sev tuvām dziesmām. Jaunajai sievai tīkama dziesmu saraksta sastādīšana būs līgavas draudzenes uzdevums. Noskaņai piestāvēs dziesmas – Džo Kokera You can leave your head on, Beyonce Single Ladies, Dance for you, kaut kas no Lady Gaga provokatīvā repertuāra. Deja ir svarīga attiecību sastāvdaļa – tā atklāj sievišķību, ar kuru atkal un atkal savaldzināt jauno vīru.

 

Zemes stihija simbolizē arī saimnieces talantus. Uz jahtas var pārbaudīt līgavas saimnieces prasmes: no sagādātajiem savādajiem produktiem – divām olām, brokastu pārslām un burkāna līgavai jāsagatavo vīram domātas brokastis. Uzdevums jāveic tad, kad jahta īpaši šūpojas viļņos. Plaši zināms, ka iemesls vīriešu dusmām visbiežāk ir izsalkums!

 

Gaisa stihija – baisā palaisti baloni, kuriem pievienotas zīmītes ar vēlēšanos. Šādā veidā vēlēšanās tiek palaistas gaisā, atbrīvojot tās darbībai. Var atbrīvot baltus baložus, šādā veidā simboliski noslēdzot mieru ar pagātni. Var sarīkot gaismu laternu meistardarbnīcu, kas, sasniedzot jūras vārtus, tiek palaistas gaisā.

 

Neiztrūkstoša vecmeitu ballītes sastāvdaļa ir dažādu interesanti uzdevumu izpilde. Piemēram, jautājumu un atbilžu spēles. Pirms ballītes kādai no “vecmeitām” jāiztaujā topošais vīrs par visdažādākajām tēmām, lai pēc tam varētu iztaujāt jauno līgavu, lai noskaidrotu, cik labi viņa pazīst savu līgavaini. Par katru nepareizu atbildi mutē jāieliek viena HubaBuba košļene. Jo āķīgāki un grūtāki jautājumi, jo pilnāka mute ar košļenēm un jautrāka situācija. Jautājumi var būt visdažādākie, sākot no bērnības rotaļlietām, līdz pat pikantākām tēmām. Svarīgākais, jautājumu izstrādei pievērsties maksimāli radoši!

 


Nākamais rīts


 

 

Vecmeitu ballīšu organizēšanā ietilpst arī laicīgi sagādātas nākamā rīta brokastis, dzirkstošs veldzējošs dzēriens, kā arī iespēja līgavai vienai vai kopā ar vecmeitām apmeklēt SPA salonu. Izbaudot skaistumkopšanas procedūras, varēs pārspriest iepriekšējā dienā uz jahtas klāja piedzīvoto un pacelt tostu par to, lai personīgā laulības jahta top laimīgi noenkurota mierīgos ūdeņos!

 

Vecmeitu ballīte uz jahtas

 

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Vecpuišu ballīte - Tavs organizēšanas ABC

  Vecpuišu ballīte ir neaizmirstami svētki gan topošajam vīram, gan...

Vecmeitu ballītes rokasgrāmata - idejas un ieteikumi

  Vecmeitu ballīte ir skaists un gaidīts notikums ne tikai pašai lī...

Mūsdienīgi ieteikumi Vecmeitu ballītei

Vecmeitu ballīte var izvērsties par pamatīgu pārbaudījumu līgavas tuvākajām draudzenē...

Smelies iedvesmu pirmskāzu ballītei | Kā to nosvinēt bez tipiskākajām vecmeitu ballītes izdarībām!

Kā un kur rast interesantas idejas vecmeitu ballītei, bez tipiskajām vecmeitu ballīte...

Šīs vasaras vecmeitu ballītes karstākais trends | Draudzeņu pikniki brīvā dabā

Kad tu pēdējo reizi bez rūpēm un vieglu bezrūpību ar savām draudzenēm nosvinēji Jūsu ...

Kā izplānot skaistu un harmonisku VECMEITU ballīti?

Vecmeitu ballīte dod lielisku iespēju sarīkot skaistus svētkus ne tikai līgavai, bet ...

Noderīgas idejas radošai un interesantai VECMEITU ballītei

Nezini kā svinēt savar draudzenei Vecmeitu ballīti vai ko darīt Vecmeitu ballītē? Šei...

Spilgtākās vecmeitu ballītes 2017

Šī gada kāzu sezona jau rit pilnā sparā, un liela daļa vecmeitu ballītes ir jau notik...

Labākā vecpuišu ballīte bez īpašas plānošanas

Vecpuišu ballīte nav iedomājam bez atpūtas un azarta. Tam ir jābūt īstu vīru pas...

Vecmeitu ballītes plāns – 12.08.2017 (sestdiena)

Izplānot vecmeitu ballīti ir patiešām sarežģīts uzdevums. Jo vairāk meiteņu, jo vairā...

IDEJAS Vecmeitu ballītei | Draudzeņu ballītei

Jūsu draudzeņu ballītes ieplānotais datums tuvojas, bet joprojām neesiet īsti drošas,...

Spēle vecmeitu ballītei - Padod paciņu

Pavasaris šogad iepriecina agrāk kā parasti un arī vasara vairs nav aiz kalniem... Ta...

Laba vecpuišu ballītes ideja - Rembo diena

Arvien populārākas un populārākas Latvijā paliek vecmeitu un vecpuišu ballītes. Katra...

Ieteikumi vecmeitu ballitei

Tuvojas vasara - kāzu laiks. Un tas nozīmē ne tikai kāzas, bet arī vecmeitu ballītes!...

Neaizmirstama VECMEITU ballīte uz jahtas

Mūsu dzīvē ir neskaitāmi daudz būtisku pavērsienu, starp tiem bērnības svētki, pirmai...

uz augšu