Piektdiena, 20 Februāris 2015 11:36

Ieteikumi kāzu fotogrāfa meklēšanā

Jūs gatavojaties precēties nākamgad vai tuvākajā nākotnē, bet vēl nezinat, kurš ir piemērotākais kāzu fotogrāfs tieši jūsu vajadzībām ? Ieguldītais laiks kāzu fotogrāfa meklēšanas un atlases procesā ir proporcionāls tam cik svarīgas jums ir kāzu fotogrāfijas. Zemāk ir saraksts ar kritērijiem, kurus būtu vēlams apsvērt pirms algojat kāzu fotogrāfu. 

 

Fotogrāfs Einārs Freimanis

 

 

Pirmkārt - cena

 

Mēs visi zinam, ka fotogrāfu izcenojumi mēdz būt ļoti dažādi. Cena bieži vien ir svarīgākais kritērijs fotogrāfa izvēlē, bet cena noteikti nedrīkst būt vienīgais kritērijs. Pārāk bieži mēs dzirdam šausmu stāstus no līgavas, kas pieņēmusi lēmumu kāzu fotogrāfa izvēlē pamatojoties tikai uz cenu, vai taupības nolūkos kāzas bildē onkulis, kuram arī ir profesionāls fotoaparāts… Iznākums visbiežāk – vilšanās . Tapēc labāk fotografēšanu uzticēt profesionālim – cilvēkam, kam kāzu foto ir maizes darbs un ar pieredzi no vismaz 30 kāzām. Cilvēki mēdz izvirzīt prioritātes kāzu budžeta dalīšanā, un koncentrē izdevumus tieši kāzu dienai, taču bieži vien neaizdomājas, ka fotogrāfijas būs tā vienīgā vērtīgā lieta, kas saglabāsies arī ilgi pēc kāzām un palīdzēs atcerēties to kā jūs jutāties. Tapēc reizēm rodas jautājums – vai piecstāvīgas kāzu tortes izvēle ir vērtīgāka par skaistām fotogrāfijām un atmiņām, kas paliks uz mūžu?

 

Fotogrāfs Einārs Freimanis

 

Otrkārt - personība

 

Kāzu fotogrāfs ir vairāk kā tikai fotogrāfs – šis, iespējams nepazīstamais cilvēks, būs kopā ar jums jūsu privātajā notikumā no rīta līdz vēlam vakaram. Fotogrāfa personība var noteikt toni jūsu kāzu dienai, tapec būtu jāapzinās kādas personības fotogrāfu jūs meklējat – intravertu vai ekstravertu. Intraverts fotogrāfs visbiežāk darbojas fotožurnālistikas stilā, ir neredzams visu dienu un ļauj visiem dienas notikumiem ritēt dabīgo gaitu, fiksējot svarīgos un emocinonālos notikumus. Savukārt ekstraverts fotogrāfs iesaistīsies sarunās, jokos un tādā veidā palīdzēs remdēt pirmskāzu stresu, taču ekstraverta personība visas dienas garumā var emocionāli nogurdināt jauno pāri. Pirms algojat kāzu fotogrāfu noteikti būtu vēlams tikties ar fotogrāfu “zem sešām acīm” un pārspriest dažādus jums interesējošus jautājumus un sarunas laikā izprast vai fotogrāfa personība atbilst jūsu kritērijiem. Liela loma arī ir pirmskāzu fotosesijai. Pirmskāzu fotosesija stiprina saikni starp fotogrāfu un jauno pāri un kalpo kā ģeneralmēģinājums kāzu fotografēšanā. Pirmskāzu fotosesijas laikā jūs varat vēlreiz pārliecināties vai fotogrāfijas un fotogrāfa personība atbilst jūsu izvirzītajām prasībām.

 

Fotogrāfs Einārs Freimanis

 

Treškārt - Fotogrāfijas. Foto apsrāde. Foto apstrādes stils. 

 

Fotogrāfijas runā par pašu fotogrāfu. Katram fotogrāfam ir savs darba stils un rokraksts ar kura palīdzību mēs varam identificēt katra fotogrāfa darbus. Jāsaprot, ka fotogrāfs ir radošas profesijas pārstāvis, kurš vēlas paust savu unikalitāti. Ja vienā vietā tiktu savākts liels skaits fotogrāfu un katram no viņiem būtu jānofotografē konkrēta scēna – varat būt droši, ka katrs fotogrāfs to izdarītu unikāli un visas fotogrāfijas atšķirtos (skata leņķis, gaismas leņķis, kadrējums, tonis un apstrādes tehnika). Pirms izvēlaties kāzu fotogrāfu, būtu vēlams aplūkot vairāku fotogrāfu darbus un saprast, kāda stila fotogrāfijas vēlaties. Nepareizi būtu noalgot fotogrāfu “A” un kā prasību izvirzīt bildes kādas ir fotogrāfam “B”, tikai tapec, ka fotogrāfs “B” prasa augstāku cenu. Ļoti maz iespējamības, ka fotogrāfa “A” fotogrāfijas būs tuvu tādas kā fotogrāfam “B”.

Viena lieta ir fotografēt, otra – fotogrāfiju apstrāde. Abas lietas prasa radošu izpausmi, kas kopumā veido unikālu fotogrāfiju. Ir kāzu fotogrāfi, kuri neapstrādā kāzu fotogrāfijas nemaz- atdod kāzu fotogrāfijas diskā jau nākamajā vai tajā pašā dienā. Šo fotogrāfu galvenais arguments – bildes ir dabīgas un bez “fotošopa”. Būtībā tas ir līdz galam nepabeigts darbs, jo kaut minimāli, bet katra fotogrāfija ir koriģējama – kadrējuma , asuma, krāsas, ekspozīcijas, toņa korekcijas. Nemaz nerunājot par retušu – nevēlamu objektu ekstraktēšana vai ,piemēram, pumpiņu likvidēšana, kura ir uzradusies uz līgavas vai līgavaiņa sejas dienu pirms kāzām. Pilnas kāzu dienas fotogrāfiju apstrāde prasa 2-3 reizes lielāku laika resursu kā pats bildēšanas process.

 

 Fotogrāfs Einārs Freimanis

 

Ceturtkārt - serviss un papildpakalpojumi 

 

Tāpat kā mēdz būt cenu atšķirība, tāpat ir iespējama atsķirība servisa un papildus pakalpojumu klāstā. Piemērs. Kāzu fotogrāfs “A” piedāvā kāzu fotogrāfēšanu un disku ar kāzu fotogrāfijām. Fotogrāfs “B” savā komplektā iekļauj – pilnas kāzu dienas fotografēšanu, visu fotografīju pēcapstrādi, otru fotogrāfu (asistentu), foto stūri, kāzu fotoalbūmu, slideshow prezentāciju no kāzu dienas, pirmskāzu fotosesiju, augstas izšķirtspējas un zemas izsķirtspējas failus, kanvas attēlu, failu nodošanu stilizētā USB datu nesējā. Šajā piemērā fotogrāfa “B” pašizmaksa pakalpojuma sniegšanai vien ir augstāka kā fotogrāfa “A” peļņa.

 

 Fotogrāfs Einārs Freimanis

 

 

Ņemot vērā visus iepriekš minētos kritērijus varat būt diezgan droši, ka nebūsiet kļūdījušies vai vīlušies savā kāzu fotogrāfa izvēlē. Būtisks ieteikums ir arī atcerēties to, ka kāzu fotogrāfs jārezervē laicīgi. Un ar laicīgi ir domāts nevis mēnesi, divus vai pat trīs pirms gaidāmajām kāzām, bet vēlākais pus gadu pirms. Jo pastāv ļoti maza iespēja, ka pašos karstākajos un pieprasītākajos datumus (piemēram – jūlija sestdienas ) pieprasīts kāzu fotogrāfs nebūs rezervēts jau vismaz pus gadu iepriekš. Vairums fotogrāfu plāno un organizē kāzu grafiku uz nākamo gadu vēl tekošās sezonas periodā.

 

 

Raksts tapis sadarbībā ar kāzu fotogrāfu Eināru Freimani.

 

Fotogrāfa kontaktus meklējiet šeit.

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Dūmu sveces kāzās | Konsultē pieredzējusi fotogrāfe

Dūmu sveces kāzu fotosesijā - jā vai nē? Pieredzē dalās kāzu fotogrā...

3 lietas, kam pievērst uzmanību izvēloties kāzu fotogrāfu

Kāzas ir nozīmīga un unikāla diena mūsu dzīvē. Tā ir tā diena kurā J...

15 kāzu detaļas fotoattēlos, kuras noteikti vajadzētu iekļaut Jūsu kāzu albumā

Kad runa iet par jūsu kāzu dienas uzņemtajām fotogrāfijām, tad kāzu fotogrāfam ir sva...

Kā atrast īstās kāzu fotosesijas pieturvietas?

Daži fotogrāfi, ieska kāzu fotosesiju ieplānot un izrunāt laicīgi, bet ir pāris fotog...

Kāpēc izvēlēties Fotostudijas telpas kāzu dienai?

Katra cilvēka dzīvē pienāk šis satraucošais brīdis, kad divi cilvēki tiek vienoti svē...

5 populārākie mīti, ar kuriem kāzu fotogrāfi sagrēko, lai piesaistītu savus potenciālos klientus

Visur mēs varam izlasīt dažādus rakstus -Kā izvēlēties savu kāzu fotogrāfu?- | -Kas j...

Fotobūdiņa padarīs jūsu kāzu pasākumu neaizmirstamu!

Arvien lielāku popularitāti kāzās iegūst fotobūdiņas. Tā ir lieliska ideja viesību da...

Kāzu fotogrāfiju checklist

Kāzu plānošanas procesā ārkārtīgi svarīga ir komunikācija. Jo skaidrāk un saprotamāk ...

Kāzu viesi ķer unikālās mirkļbirkas #ligavaPRECligavaini

Tie, kam tuvi sociālie tīkli, būs pamanījuši, ka kāzās lielu atzinību un populāri gūs...

Mīlestības pārpilnas jaunlaulāto bildes – atklāta jauna kāzu fotogrāfu izstāde

Svinot zelta rudeni, kas tradicionāli ir kāzu sezonas noslēguma laiks, Latvijas Kāzu ...

Profesionāls fotogrāfs pirmo reizi Latvijā fotografē kāzas ar viedtālruni

Vai tehnoloģijas jau ir tik tālu attīstījušās, ka kāzu fotosesijā pietiek vien ar vie...

Momentfoto izmantošanas iespējas

Ir daudz radošu un jautru veidu, kā ar momentfoto padarīt savu ikdienu un svētkus vēl...

Kāzu video vērtība mūsdienās!

Kāzu dienas plānošanas process ir ļoti rūpīgs, Jūs to noteikti darat no sirds, jo vēl...

Long Story Short - kāzu skaistie mirkļi 5 minūšu garā video

Long Story Short ķer kāzu skaistos mirkļus sākot ar gatavošanos un beidzot ar kūkas g...

Padoms no profesionāla fotogrāfa

Līgavas, ja ir tāda iespēja, vienmēr veltiet kādas 20 minūtes saulrieta fotosessijai ...

Ieteikumi kāzu fotogrāfa meklēšanā

Jūs gatavojaties precēties nākamgad vai tuvākajā nākotnē, bet vēl nezinat, kurš ir pi...

2014. gada labākie kāzu foto zibšņi

Tā kā gads tuvojas beigām un droši varam teikt, ka tas ir bijis veiksmīgs daudziem kā...

Kā izvēlēties kāzu video operatoru?

Vispirms uztaisiet vēlmju un priotirāšu sarakstu, pēc kura tad arī sākat plānot savas...

Kāpēc kāzu dienā jāaicina profesionāls fotogrāfs?

Ja uzticēsiet to darīt draugiem vai paziņām, ar 80% varbūtību varu garantēt, ka nepie...

uz augšu