Trešdiena, 06 Aprīlis 2016 13:03

Kāzu video vērtība mūsdienās!

Kāzu dienas plānošanas process ir ļoti rūpīgs, Jūs to noteikti darat no sirds, jo vēlaties sev to labāko.  Ir daudz redzēts, dzirdēts par vairākām kāzu pozīcijām, kam noteikti jābūt prioritāšu sarakstā! Informāciju par to var atrast sociālajos tīklos, sarunās ar precētām draudzenēm un arī preses izdevumos. Bet ir viena pozīcija, kas liek šaubīties - KĀZU VIDEO. Kādēļ to vajag? Cik tas maksā? Kā zināt ko izvēlēties?

 

Labs kāzu filmētājs, KĀZU VIDEO, plānošanas process, kāzu filmētājs, kāzu video piedāvātāji 

 

Tie ir tikai daži jautājumi, jo izvēle tik tiešām ir sarežģīta. Lai izdarītu pareizu izvēli, sākumā būtu jāsaprot, kādi ir kritēriji, kas ir labs kāzu filmētājs utt. Mēs mēģināsim palīdzēt Jums tikt skaidrībā ar šo jautājumu, lai Jums būtu vieglāk izdarīt savu izvēli! 

 

Varam nosauksim tikai dažus paņemienus ko izmanto negodīgi kāzu video piedāvātāji, lai pārliecinātu Jūs par savu "profesionalitāti": 

 

 1. Viņi tiekoties ar Jums izturas ļoti pārliecināti un droši par to, ko saka, jo tas padara drošus arī Jūs (tas ir tikai iespaids, ko viņi rada);
 2. Viņi parāda Jums tikai dažus samontētos (apstrādātus) īsos kāzu video, kur ir atlasīti tikai labākie kadri no visas kāzu dienas. Respektīvi  Jūs neredzat lielāko daļu no kāzu dienas un nespējat novērtēt operatora spēju strādāt - pareizi noķerti kadri, fokusa attālums, dažādība, mobilitāte un korekti ierakstīti dialogi - runas);
 3. Vēl viens knifiņš, lai ko arī klients vēlētos vai prasītu, filmētājs uz visu atbildēs pozitīvi - var izdarīt to, šo, bonusus arī vēl saņemsiet. Tā notiek, jo operatoram nav liela pieredze kāzās, personīgā interese ir liela un tāpēc ir gatavs sasolīt visu, lai tik klients piekristu. Pieredzējis operators zin -  Kas ir iespējams, kas nav. Cik laiku tas prasa? Kas priekš tā ir vajadzīgs? Viņš spēj pateikt "Nē", piedāvajot labāku variantu, vietu vai secību! Viņš nesolīs neiespējamo, jo labi saprot kāzu dienas norisi un steigu tajā! 

       

Labs kāzu filmētājs, KĀZU VIDEO, plānošanas process, kāzu filmētājs, kāzu video piedāvātāji

 

Kāpēc tieši pieredze ir svarīga?

 

Ir nepamatoti uzskatīt, ka kāzu video izmaksas ir lieki kāzu tēriņi. Vērtība, ko tas sniedz būs novērtējams tikai pēc pāris gadiem. Jūsu emocijas, Jūsu acu skatieni, Jūsu tuvinieki, kāzu rīta uztraukums un burvība, viss Jūsu sarūpētais sākot ar dekoriem un  beidzot ar kāzu svinīgo mielastu. Smiekli un asaras, tosti un tradīcijas. Viss, kas padarīja kāzu dienu burvīgu, tiks piedzīvots no jauna skatoties dzīvos momentus no kāzu video. Daudz ko no tā Jūs kāzu dienā nebūsiet pamanījuši - mammas asaras ceremonijas laikā, līgavaiņa satraukumu dodoties ceļa pie līgavas. Tam visam ir tikai viens nosacījums – kvalitatīvi nofilmēts materiāls!!!

 

Kas veido šo pieredzi un kapēc par to ir vērts maksāt vairāk? 

 

Gadiem smags darbs, negulētas naktis, nosaluši pirskti, bīstamas situācijas, salauzta tehnika, tas viss kopā ir pieredze un arī portfolio. Par profesionāli nevar nosaukt to, kas ir nopircis jaunāko kameru un izdomājis, ka varētu sākt "profesionāli" filmēt kāzas prasot par to nedaudz zemāku cenu, nekā citi kāzu filmētāji. Profesionāls operators ir tas, kas savā karjerā ir piedzīvojis kāpienu pa karjeras kāpnēm no gaismotāja palīga līdz operatoram un nepārtraukti attīstītās. Spilgts piemērs, ne visi operatori, kas strādā televīzijā ir spējīgi labi nofilmēt kāzas. Tā ir cita specifika, tas ir ļoti atbildīgs darbs, kas tur nepārtrauktā tonusā, jo nevar palaist garām nevienu zvērestu, frāzi vai izdarību. Un visam tam blakus, jāpaspēj nopiefilmēt kāzu detaļas, apkārtni, emocijas, kas beigās rada to kopējo dienas auru. Vārdu salikums – profesionāls kāzu video operators - mūsdienās ir zaudējis savu vēŗtību, jo tas nepārtraukti tiek skandināts sludinājumos, facebook kāzu grupās, sadaļās, izstādēs utt. Ir labs sakāmais - mani darbi ir mana vizītkarte. To var attiecināt arī uz kāzu video operatoriem. Labam operatoram nav daudz jārunā, nav daudz jāreklamējās. Tāpēc klientiem vajadzētu spēt novērtēt kvalitāti un pieredzi, jo tā ir vērta. Kāzu diena ir svarīgs pasākums un nevajadzētu pieļaut, lai kāds to sabojā.

 

labs kāzu filmētājs, KĀZU VIDEO, plānošanas process, kāzu filmētājs, kāzu video piedāvātāji

 

Tikām līdz atbildei uz jautājumu, kāpēc par pieredzi ir vērts maksāt?  Mums katram ir sava gaume, prasības un uzskati. Nemēdz būt vienādas kāzas, kāzu budžeta un scenāriju. Galu galā katrs esam savādāki un katram ir tiesības uz savu kāzu kleitu, floristu un video operatoru. Ja jaunais pāris jūt, ka budžetā nav līdzekļu labam kāzu operatoram ar pieredzi un reputāciju, tad tos 350 EUR, kas atvēlēti lētam kāzu video, pielieciet klāt labam kāzu fotogrāfam, jo tad gala rezultātā Jums vismaz būs kvalitatīvas atmiņas foto formātā...

 

Opertatora pieredze ļaus Jums izjust mieru un garanitju par to, ka rezultāts būs ideāls. Jūs nejutīsiet lieku stresu kāzu dienā. Pieredzējis operators zin, kurā brīdī kas notiks, spēs safilmēt tās smalkās detaļas, kas kāzu video padarīs Jums īpašu. Viņs1 spēs sajust Jūsu noskaņojumu un pielāgosies tam.  Safilmēs apkārtejos notikums kāzu dienā veidojot burvīgu stāstu par mīlestību. Kadri būs izturēti, bez nepārtrauktiem fokusa pārbraucieniem, pārdomāti no A līdz Z. REC poga tiks spiesta pārdomāti, nevis izslēgta piedziedājuma vidū. 

 

Ar ko sākt, kur meklēt un kas ir LABS video operators kāzās?    

 

Kāzu video operators,  tas ir cilvēks, kas momentāli spēj pielāgoties situācijai, kas pārzin tehniku un prot viņu attiecīgi pielietot nezaudējot laiku. Tas ir cilvēks, kas mīl savu darbu un rūpīgi attiecas pret Jūsu svētkiem, iemūžinot svarīgākos momentus un emocijas. Kāzu operatoram jāspēj redzēt vairāk nekā Jūs variet iedomāties. Jāprot nofilmēt momenti, kas nekad neatkārtosies, pie kam izdarīt to vajag ar pirmo piegājienu un kvalitatīvi. Ne visi operatori ir LABI operatori. Ir jaunieši, kas tiešām cenšas, kam ir tehniskas iespējas, bet diemžēl nav pieredzes.

 

Paskaidrosim, kas no tā var sanākt: ļoti labi safilmēti momenti, kur nav steigas, viss ir skaisti, bet var redzēt māklsīgi pozētus kadrus. Daudz māksliniecisku elementu, pārfokusēšanās, braucieni, detaļas. Bet līdz ko darbībā būs steiga, kur vajadzēs ķert gan emocijas, gan kustību, gan sarunas, gan piefilmējumu ( t.i. detaļas, zariņi, gredzeni, dekori utt) jaunais cilvēks var vienkārši netikt galā ar to visu. Jā, tas viennozīmīgi būs lētāk, bet vai kāzu kleitu Jūs arī variet no pirkt uz pusi lētāk nekā tā maksā? 

 

Labs kāzu filmētājs, KĀZU VIDEO, plānošanas process, kāzu filmētājs, kāzu video piedāvātāji

 

Kas veido kāzu video cenu?

 

Vidēji kāzu video Latvijā maksā ap 600 EUR. Vai par šo cenu kategoriju var teikt, rezultāts būs nevainojams? Nē! Ir ļoti daudz nianses, kas rezultātu ietekmē. Labs rezultāts būs darbiem, kuri maksā virs 1000 EUR.  Šī summa nav paņemta no gaisa vai peļņas nolūkos. Cenā iekļaujas pieredze, tehnikas līmenis, operatoru skaits, tehnikas vienības, pieprasījums, klientu prasības, operatora aizņemtība, utt. Tas viss tiek gadiem uzkrāts un ne katram tas ir pa spēkam un ne katrs spēj būt mākslinieks.  Interesanti un skaisti noķerti kadri tā ir video māksla. 

 

Labs kāzu filmētājs, KĀZU VIDEO, plānošanas process, kāzu filmētājs, kāzu video piedāvātāji 

 

Ieteikumi
 1. Kāzu video ir tik pat svarīgs ieguldījums, kā kāzu fotogrāfa vai kāzu kleitas izvēle.
 2. Personīgs kontakts pirms kāzam, satiekoties pie kafijas tases Izvērtējiet iepriekš minētos kritērijus, aplūkojiet izvēlētā operatora kāzu darbus, lai pilnībā varētu saprast operatora pieredzes līmeni.
 3. Parunājiet par kāzu video pieredzi, kā tā tika iegūta, kas ir filmēts utt.
 4. Droši uzdodiet jautājumus par tehnikso nodrošinājumu. Svarīgi ir saprast cik daudz operators ir ieguldījis tehnikā un kāda būs uzfilmētā materiāla kvalitāte. Palūdziet, lai parāda kādu citu darbu, kas nav kāzu video. Bieži profesionālam operatoram ir arī citi video darbi, izņemto kāzu video. Tas uzskatāmi parādīs viņa ieinteresētību savā profesijā un spēju filmēt dažādos apstākļos.
 5. Noteikti paskataties Google meklētājā un Facebook profilā. Tas sniegs zināmu iespaidu par gan par cilvēku, gan par viņa attiecīgo darba līmeni.
 6. Droši sazināties ar kāzu aģentūrām, jo pieredze aģentūrām noteikti  ir lielāka. Kāzu aģentūras noteikti varēs ieteikt daudz labākus ieteikumus nekā draugi un paziņas.
 7. Izrunājiet ar operatoru arī gatavā video materiāla atdošanas termiņiem un veidiem.
 8. Ja finansiāli nevarat atļauties LABU kāzu video filmētāju, tikšanās reizē variet viņam palūgt, kādu labu studentu, kas viņam liekas prasmīgs.  Tādā veidā Jūs uzzināsiet vai Jums netiek melots, ka cilvēks vēlas Jums tiešām palīdzēt. Ja saruna rit raiti un atklāti varēsiet par visu izrunāt un nonākt pie vislabākā rezultāta. Jo visa pamatā ir godīgums, tad visas iesaistītās puses būs apmierinātas.
 9. Esat godīgi, ja kaut kas nepatīk - sakiet uzreiz! Mūsdienās, laiks ir svarīgs un operatoru maldināšana, samazina viņam tikt pie kāda cita interesanta pasūtījuma un kādam citam klientam pie kārota operatora.
 10. Lai kāzu dienas video būtu baudāms, parūpējieties par detaļām, dekoriem, mīļam lietiņam. Galvenais baudiet dienu, esiet smaidīgi un laimīgi. Kopā viss sanāks, ja apkārt būs īstie cilveki, ar pieredzi un mīlestību pret savu darbu.

 

Labs kāzu filmētājs, KĀZU VIDEO, plānošanas process, kāzu filmētājs, kāzu video piedāvātāji 

 

Lai smaidiem un mīlestības bagāta kāzu diena! Mēs ticam, ka izvēle ko izdarīsiet neliks Jums vilties!

 

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Dūmu sveces kāzās | Konsultē pieredzējusi fotogrāfe

Dūmu sveces kāzu fotosesijā - jā vai nē? Pieredzē dalās kāzu fotogrā...

3 lietas, kam pievērst uzmanību izvēloties kāzu fotogrāfu

Kāzas ir nozīmīga un unikāla diena mūsu dzīvē. Tā ir tā diena kurā J...

15 kāzu detaļas fotoattēlos, kuras noteikti vajadzētu iekļaut Jūsu kāzu albumā

Kad runa iet par jūsu kāzu dienas uzņemtajām fotogrāfijām, tad kāzu fotogrāfam ir sva...

Kā atrast īstās kāzu fotosesijas pieturvietas?

Daži fotogrāfi, ieska kāzu fotosesiju ieplānot un izrunāt laicīgi, bet ir pāris fotog...

Kāpēc izvēlēties Fotostudijas telpas kāzu dienai?

Katra cilvēka dzīvē pienāk šis satraucošais brīdis, kad divi cilvēki tiek vienoti svē...

5 populārākie mīti, ar kuriem kāzu fotogrāfi sagrēko, lai piesaistītu savus potenciālos klientus

Visur mēs varam izlasīt dažādus rakstus -Kā izvēlēties savu kāzu fotogrāfu?- | -Kas j...

Fotobūdiņa padarīs jūsu kāzu pasākumu neaizmirstamu!

Arvien lielāku popularitāti kāzās iegūst fotobūdiņas. Tā ir lieliska ideja viesību da...

Kāzu fotogrāfiju checklist

Kāzu plānošanas procesā ārkārtīgi svarīga ir komunikācija. Jo skaidrāk un saprotamāk ...

Kāzu viesi ķer unikālās mirkļbirkas #ligavaPRECligavaini

Tie, kam tuvi sociālie tīkli, būs pamanījuši, ka kāzās lielu atzinību un populāri gūs...

Mīlestības pārpilnas jaunlaulāto bildes – atklāta jauna kāzu fotogrāfu izstāde

Svinot zelta rudeni, kas tradicionāli ir kāzu sezonas noslēguma laiks, Latvijas Kāzu ...

Profesionāls fotogrāfs pirmo reizi Latvijā fotografē kāzas ar viedtālruni

Vai tehnoloģijas jau ir tik tālu attīstījušās, ka kāzu fotosesijā pietiek vien ar vie...

Momentfoto izmantošanas iespējas

Ir daudz radošu un jautru veidu, kā ar momentfoto padarīt savu ikdienu un svētkus vēl...

Kāzu video vērtība mūsdienās!

Kāzu dienas plānošanas process ir ļoti rūpīgs, Jūs to noteikti darat no sirds, jo vēl...

Long Story Short - kāzu skaistie mirkļi 5 minūšu garā video

Long Story Short ķer kāzu skaistos mirkļus sākot ar gatavošanos un beidzot ar kūkas g...

Padoms no profesionāla fotogrāfa

Līgavas, ja ir tāda iespēja, vienmēr veltiet kādas 20 minūtes saulrieta fotosessijai ...

Ieteikumi kāzu fotogrāfa meklēšanā

Jūs gatavojaties precēties nākamgad vai tuvākajā nākotnē, bet vēl nezinat, kurš ir pi...

2014. gada labākie kāzu foto zibšņi

Tā kā gads tuvojas beigām un droši varam teikt, ka tas ir bijis veiksmīgs daudziem kā...

Kā izvēlēties kāzu video operatoru?

Vispirms uztaisiet vēlmju un priotirāšu sarakstu, pēc kura tad arī sākat plānot savas...

Kāpēc kāzu dienā jāaicina profesionāls fotogrāfs?

Ja uzticēsiet to darīt draugiem vai paziņām, ar 80% varbūtību varu garantēt, ka nepie...

uz augšu