Svētdiena, 17 Decembris 2017 18:49

Ieteikumi fotosesijai un izjādei ar zirgiem kāzas

Vai zinājāt, ka zirgi kāzās ir laba zīme un ka Latvijā ir vairāk kā 130 zirgaudzētavas! Tātad - lai uz kuru pusi kāzās tu arī dotos, šādu iespēju noteikti būs iespējams atrast jebkur. Zirgu izjāde vai fotosesija ar lauku fonu un zirgiem, būs lielisks veids, kā tik pie brīnumskaistām fotogrāfijām! Bet lai kāzu dienā sanāktu tik pat skaisti kā Pinterest ar ieteikumiem dalījās Zirgu staļļu īpašnieces: Sandra Zaiceva - Zirgzandales, Ilze Stabulniece - Zirgu sēta Klajumi un Agates Zirgi. Kāzu piedāvāvājumi ir dažādi: citviet tas notiek speciāli jau sagatvotā teritorijā, citviet tuvāk dabai vai īpaši izveidotos kāzu maršrutos. 

 

 FOTO: SoulPicture.lv

FOTO: Ieva Gigale - SoulPicture.lv

 

Zirgu izjāde vai fotosesija  lauku fonā ar zirgiem būs lielisks veids, kā izrauties no pilsētas burzmas pēc kāzu ceremonijas. Lūk, dažas Latvijas zirgaudzētavas, kurās piedāvā zirgu mugurā vai karietē iesaistīties īpašā kāzu piedzīvojumā.

 


 

Zirgu stallis - ZIRGZANDALES

 FOTO: No Zirgzandaļu arhīva

 

Zirgzandales atrodas tikai 14 km no Rīgas centra, un skatienam paveras pilnīga lauku ainava. Kāzinieki šeit var noorganizēt lielisku kāzu pieturvietu, kur nofotografēties zirgu fonā vai vienkārši bez steigas izdzert glāzi šampanieta. Zirgzandalēs ir iespējams nofotografēties gan ar zirgiem, gan izmantojot vietējo vides kolorītu, piemēram, zirgu stalli, pļavu vai mežu.

  

Sandras Zaicevas, atpūtas vietas un staļļa  Zirgzandales īpašnieces ieteikumi kāzām

 

FOTO: No Zirgzandaļu arhīva 

 

Zirgs ir cēls dzīvnieks, un bildes ar viņu izskatās elegantas, tāpēc kāzu fotosesijās bieži tiek izmantots. Diemžēl, bieži lēmumu par fotografēšanos zirga mugurā, jaunais pāris pieņem, kaut līdz tam zirgā nekad nav sēdējuši vai pat baidās no zirgiem. Un pēc savu fotogrāfiju apskatīšanas sanāk brīnīties, kāpēc bildes nav tik iespaidīgas, kā Pintrest redzētās.

 

Pirmkārt, es, noteikti, iesaku pirms kāzu fotosesijas atbraukt pamācīties, kā pareizi jāsēž zirgā, kā jātur rokas, kājas, kā vispār zirgs jānotur uz vietas, lai nav tā, ka fotogrāfam vēlāk fotošopā jāgriež ārā cilvēka roka, kas pietur zirgu.

 

Turklāt vajag atbraukt tieši pie tiem zirgiem, kurus esat izvēlējušies uz fotosesiju. KĀPĒC? Jo katram zirgam ir savs raksturs un temperaments - viens stāvēs paklausīgs, cits nevarēs uz vietas nostāvtē. Un diemžēl, neskaitīsies, arī tas, ja bērnībā jūs būsiet sēdējis zirga mugurā.

 

Otrkārt, jāsaprot, vai jums ar zirgu īpašniekam saskan gaumes un redzējums par to, kādam jāizskatās kāzu zirgam. Jūs varbūt gribat dabisku dzīvnieku, bet jums atved zirgu, izdekorētu ar sarkanām bintēm ap kājām un sarkanu sedziņu zem segliem, vai ar mākslīgajiem ziediem krēpēs.

 

Treškārt, ir jāsaprot - vai kāpsiet zirga mugurā vai zirgi būs tikai fonā. Ja kāpsiet zirgā - vai tas būs viens zirgs līgavainim, vai līgavai, vai abi sēdēsiet zirgos. Vienā zirgā vienlaicīgi būt diviem jātniekiem ir visai bīstami, tas viegli izskatās tikai filmās. 

 

Tāpat ne katrs zirgs atļaus sev mugurā kāpt līgavai ar šlepi līdz zemei - par kāzu kleitas īpatnībām iepriekš jāizstāsta zirgu īpašniekam. Jāsaprot, ka īsā un šaurā kleitiņā zirga mugurā labāk nekāpt - fotogrāfam būs grūti atrast rakursu, kurā viss kopskats izskatīsies estētiski. Par līgavas kleitu runājot, jārēķinās, ka zirgs to var nosmērēt, vai arī apkārtējā vidē tā var nedaudz ciest.

 

Ceturkārt, parasti normāls saimnieks zirgu būs izvedis tīru un arī inventārs būs tīrs. Bet dabiskie apstākļi, kuros jūs būsiet, nav salīdzināmi ar skaisti ierīkotu fotostudiju - noteikti būs kāds peļķe, puteklis utml.

 

JĀATCERAS, ka fotosesijas laikā zirgu noteikti nav jābaro, jo viņš  ar siekalām var nejauši nosmērēt apģērbu.

 

 

Kontakti

 Mārupes novads, Vētras ciems, mājas Zandeļi, stallis Zirgzandales

Zvanīt - 29128841

Rakstīt - sandra@zirgzandales.lv

 www.zirgzandales.lv

 


 

Zirgu sēta - KLAJUMI

 FOTO: Juris Didrihsons, Zirgu sēta Klajumi 

 

Zirgu sēta Klajumi atrodas 260 km no Rīgas, Krāslavas novadā, netālu no Baltkrievijas robežas, ļoti skaistā vietā.  Klajumi jaunajam pārim piedāvā izbaudīt Latgales lauku mieru un brīnišķīgās dabas ainavas. Sētā ir sagatavots arī īpašs kāzu pārsteigums jaunlaulātajiem ar kāzu vārtiem, drošku un  īpašām dāvanām - pakavu svečturu, kas ir izgatavots no zirgu pakaviem. 

  

FOTO: Juris Didrihsons, Zirgu sēta Klajumi

 

FOTO: Juris Didrihsons, Zirgu sēta Klajumi

 FOTO: Juris Didrihsons, Zirgu sēta Klajumi

 

Zirgu sēta Klajumi piedalās arī kāzu ceremonijās un citās viesībās, piedāvājot izbraucienus droškās vai kamanās ar vai bez eskorta. 

 

Klajumi - piedāvā zirgu izjādes un karietes nomu

 

Klajumi - piedāvā zirgu izjādes un karietes nomu Klajumi - piedāvā zirgu izjādes un karietes nomu

 

 Kontakti

Klajumi, Kaplavas pagasts, Krāslavas novads, Kaplavas pagasts, LV-5668

Zvanīt - 29472638

Rakstīt - ilze.stabulniece@inbox.lv

www.klajumi.lv

 


 

AGATES izjādes ar zirgiem

 FOTO: SoulPicture.lv

 

Agates atrodas skaistā vietā - tikai 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra! Šeit tiek piedāvāta kāzu fotosesija ar zirgiem, kuru var apvienot ar izjādi gar Daugavas krastu, kā arī atpūtas brīdim tiek piedāvāta labiekārtota lapenīte. 

 

 FOTO: SoulPicture.lv

FOTO: Ieva Gigale - SoulPicture.lv

 

Zirga staļļa īpašniece Andra Šteinberga stāsta mums pastāstīja, ka vasaras periodos pie viņiem bieži viesojās kāzinieki. Tiek organizētas gan dažādas fotosesijas ar zirgiem, gan izjādes kāpjot zirgā kā līgavai tā līgavainim. Pārsvarā fotosesijas ar zirgiem organizē jaunā pāra vedeji, kā pārsteigumu.

 

Pie mums bija atbraucis viens atraktīvs pāris, kurš bija speciāli gatavojies šim kāzu pasākumam un līgava bija ieplānojusi fotosesiju zirga mugurā ar  2.5 metru garu līgavas plīvuru. Bildes bija fantastiskas!

 

Bet ja pārim rodas šaubas, tad gan nekad nevienam neiesakam fotografēties zirga mugurā, jo skaistas fotogrāfijas ar zirgiem sanāk arī  stāvot netālu no tiem vai zirgiem atrodoties fonā. 

 

Kāzu fotosesija no zirgu staļļa AGATES

 

FOTO: Ieva Gigale - SoulPicture.lv

FOTO: Ieva Gigale - SoulPicture.lv

 

 

 

Fotogrāfe Ieva Gigale no SoulPicture.lv stāsta  kontakts ar šiem dzīvniekiem rada ļoti spēcīgas emocijas, tomēr neiesaka par savu pirmo saskarsmes reizi izvēlēties kāzu dienu, jo šīs emocijas var izrādīties negatīvas. Arī viņas ieteikums jaunajam pārim -  pirms kāzu fotosesijas apmeklēt izvēlēto zirgu stalli un noskatīt sev tīkamas ainavas fotosesijai.

 

Kontakti 

 Rīgas nov., Ķekavas pag., Katlakalns, AGATES

Zvanit - 29126410

Rakstīt - andrasteinberga@inbox.lv

www.izjadesarzirgiem.lv

 


 

 

Lielu paldies Vedejiem.lv par atsaucību saka Sandrai Zaicevai (Zirgzandeles), Ilzei Stabulniecei (Klajumi), Andrai Steinbergai (Agates), fotogrāfei Ievai Gigalei no SoulPicture.lv un fotogrāfei Andrai Martai Babrei. 

 


 

Zirgi - Pajūgi Pārsteigums un izklaide kāzās - fotosesija ar zirgiem

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Kāzu auto dekors | Tukšas dzērienu skārdenes

Vai esat pamanījuši, ka daudzās ASV filmās pēc laulību ceremonijas, ...

Kāzu transporta izvēle | Retro automobilis, grezns limuzīns vai sporta mašīna

Bez šaubām arī kāzu transportam ir jābūt pieskaņotam pie izvēlētās k...

Kāzu auto noformējums jeb ietērp savu kāzu auto - skaistā kāzu uzlīmē

Ja tu jau zini, ka klasiskais kāzu auto dekorēšanas veids ar ziediem un lentām tev ne...

Kāzu mašīnās jeb kāzu auto dekorēšanas iespējas

Lai izrotātu kāzu mašīnu ir jāatbild uz dažiem jautājumiem – Kā rotāt? Kas rotās? Cik...

Iekārojamākais kāzu transports kāzās - Retro auto

Kāpēc mūsdienās vēl ir saglabājies pieprasījums pēc padomju laika automašīnām? Tāpēc ...

Ieteikumi fotosesijai un izjādei ar zirgiem kāzas

Vai zinājāt, ka zirgi kāzās ir laba zīme un ka Latvijā ir vairāk kā 130 zirgaudzētava...

5 iemesli, lai atmestu domu par limuzīna nepieciešamību kāzu dienā

1. 30-40 km/h – tas ir ātrums, ar kādu limuzīns pārvietojas. Tas nozīmē, ka visa kust...

Atpūtas brauciens kāziniekiem ar kuģīti

Kāzu diena tiek dēvēta par vienu no centrālajiem cilvēka dzīves notikumiem. Tas, kā š...

uz augšu