Otrdiena, 06 Marts 2018 14:35

Iekārojamākais kāzu transports kāzās - Retro auto

Kāpēc mūsdienās vēl ir saglabājies pieprasījums pēc padomju laika automašīnām? Tāpēc ka mašīnas ir stilīgas, modernas un ļoti retas. Tikai retajai automašīnai ir paveicies izturēt laika pārbaudījumus, jo bija laiks, kad katrs, kuram piederēja kāds šī laika auto, gribēja tikt no tā laicīgi vaļā. Lai gan padomju laikos ar tādām mašīnām brauca visi, mūsdienās mēs šīs mašinas -Čaika- vai -Volga- uz ielām redzam reti un ja redzam, tad tikai skaisti izpušķotas un ar līgavām aizmugurējos sēdekļos. Kādreiz kāzu mašīnas tika rotātas ar lellēm vai zelta gredzeniem, bet tādus dekorus mūsdienās uz kāzu mašīnām vairs neliek.

 

Kāzu auto | Retro auto kāzām | Kāzu retro Volga

Volga GAZ-24 jeb tā saucamā -Jaunā Volga- parādījās uz ceļiem 1970. gadā un jau tajā laikā -Jaunā Volga- bija soli priekša un demonstrēja augstāku līmeni, salīdzinot ar veco Volgas 21. modeli. Jaunā Volga bija īsts modes kliedziens un demonstrēja arī dažus tā laika modernākus PSRS autorūpniecibas sasniegumus, piemēram, uz Volgas GAZ-24 pirmoreiz parādījās liektie sānu (durvju) stikli.

Arī auto dizains pilnībā atbilda tā laika pasaules auto standartiem. Galvenie jaunās mašīnas lietotāji bija taksoparki, ātrā palīdzība, ministrijas un citas dažāda līmeņa valsts iestādes, un tikai salīdzinoši neliela -Jaunā Volgu- daļa tika privātajās rokās.

 

Volga kāzās | Kāzu transports | Kāzu retro auto

 

Bez šaubām, šis jaunais luksusa klases auto uzreiz arī kļuva par iekārojamāko kāzu transportu. Tajā laikā -Jauno Volgu- izmantoja, lai ar šiku aizbrauktu gan uz zagsu, gan arī vēlāk uz svinīgo kāzu banketu. Parasti, ja kāzās tika noīrēts šis auto, tas skaudī acu skatieni bija garantēti, jo -Jaunā Volga- bija katra cilvēka sapņu auto, kuru piepildīt izdevās tikai īpaši izredzētajiem.

 

 

Kāzu auto | Retro auto kāzās | Retro Volga kāzās

 

Ja kāzās ģimene varēja atļauties braukt ar -Jauno Volgu- vai pat varēja nodrošināt kāzu auto kortedžu, tas jau prezentēja ģimenes sociālo stāvokli, jo tajos laikos tikai retais ko tādu pat svinīgajos brīžos varēja atļauties. 

 

Volga kāzās | Kāzu transports | Kāzu retro auto

 

Vienkāršāka, bet daudziem kāziniekiem arī tikai vienīga iespēja, kā uz kāzām iegūt -Jauno Volgu-, bija izsaukt taksometru! Vai precīzāk - noīrēt mašīnu ar taksistu uz visu dienu, kam klāt varēja dabūt arī kāzu rotājumus - tajos laikos parasti tās bija lentes, gaisa baloni un lelle uz priekšējas restes. Kā atceras Rīgas Taksometru parka veterāns, ja taksists bija saņēmis izsaukumu uz kāzām, tad tas tajā laikā, naudas ziņā skaistījās viens no neizdevīgākajiem taksista izsaukumiem. Piemēram, ja logā tika novietotā zīme -заказная- jeb -norīkojuma- tad tas liecināja, ka šis taksis pasažierus šajā dienā neuzņems.

 

Kāzu auto | Retro auto kāzās | Retro Volga kāzās

 

Interesanti, ka taksistu pakalpojumus tolaik izmantoja ne tikai iedzēruši pilsoņi, lai tiktu mājās vai komandējumā braucošie cilvēki ceļa uz lidostu - mašīnas uz vienu vai pat vairākām dienām mēdza pasūtīt piemēram inkasatori un milicijas darbinieki, turklāt - tiešo darba pienākumu veikšanai!

 

Volga kāzās 26 498 459 | Kāzu transports | Kāzu retro autoVolga kāzās 264 98 459 | Kāzu transports | Kāzu retro auto

 

Ja arī tu savās kāzās vēlies izbraukt ar padomju laika vēsturisko šiku un vēlaties uz laiku nokļūt tā laika atmosfērā, tas ir iespējams! Jo arī līdz mūsdienām ir saglabājušās pāris tā laika stila auto ikonas,par kurām tik ļoti sapņoja mūsu vecāki. 

 


 

 

Kāzu auto - Volga tavām kāzāmKāzu Auto - Retro noma

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Kāzu auto dekors | Tukšas dzērienu skārdenes

Vai esat pamanījuši, ka daudzās ASV filmās pēc laulību ceremonijas, ...

Kāzu transporta izvēle | Retro automobilis, grezns limuzīns vai sporta mašīna

Bez šaubām arī kāzu transportam ir jābūt pieskaņotam pie izvēlētās k...

Kāzu auto noformējums jeb ietērp savu kāzu auto - skaistā kāzu uzlīmē

Ja tu jau zini, ka klasiskais kāzu auto dekorēšanas veids ar ziediem un lentām tev ne...

Kāzu mašīnās jeb kāzu auto dekorēšanas iespējas

Lai izrotātu kāzu mašīnu ir jāatbild uz dažiem jautājumiem – Kā rotāt? Kas rotās? Cik...

Iekārojamākais kāzu transports kāzās - Retro auto

Kāpēc mūsdienās vēl ir saglabājies pieprasījums pēc padomju laika automašīnām? Tāpēc ...

Ieteikumi fotosesijai un izjādei ar zirgiem kāzas

Vai zinājāt, ka zirgi kāzās ir laba zīme un ka Latvijā ir vairāk kā 130 zirgaudzētava...

5 iemesli, lai atmestu domu par limuzīna nepieciešamību kāzu dienā

1. 30-40 km/h – tas ir ātrums, ar kādu limuzīns pārvietojas. Tas nozīmē, ka visa kust...

Atpūtas brauciens kāziniekiem ar kuģīti

Kāzu diena tiek dēvēta par vienu no centrālajiem cilvēka dzīves notikumiem. Tas, kā š...

uz augšu