Svētdiena, 17 Decembris 2017 18:55

30 ieteikumi nākamajiem vedējiem

1. Pirms piekrītat būt par vedējiem, padomājiet labi! Ir grūti īsā laikā orientēties jaunā pāra radurakstos, vieglāk, ja pazīstat vismaz viena radus un draugus. Jūs kā vedējus arī uztvers citādi – kā savējos, nevis kā gandrīz svešus cilvēkus. Ja rados jūs jau labi pazīst un esat tiešām labi draugi – tad uz priekšu!

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning 

 


2. Vedēju funkcijas – laulību liecinieki, svinību norises organizētāji, kāzu vadītāji, viesu izklaidētāji, labi draugi, kuri ievada jauno pāri kopīgājā dzīves ceļā un ir gatavi būt līdzās turpmākajās dzīves gaitās, arī grūtajās krustcelēs.FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning3. Lai būtu labi vedēji ir jādomā, vai kādam no jums ir skaļa un izteiksmīga balss. Ja neviens nav „runātājs”, tad var būt grūtības. Ja tomēr piekrītat iet par vedējiem, tad visu var atrisināt profesionāls vakara vadītājs. Tas būtu ideālākais variants! Tad nav jādomā par spēlēm un otras dienas aktivitātēm.FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning 


4. Vedēji var veidot komandu, kurā katrs dara to, kas viņam vislabāk izdodas. Viens sagaida un koordinē pārējos viesus, kāds saliek ziedus vāzēs, cits izvieto galda kartes, vēl kāds atbild par dziesmām vai rotaļām, ja tādas paredzētas utt.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning5. Būt par labiem vedējiem kāzās nav viegli, bet, ja esi uzņēmies, tad jābūt gatavam tikt galā ar šo goda un atbildības pilno pienākumu.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning6. Vedējiem ir jāvienojas ar jauno pāri, kādā stilā viņi vēlas rīkot kāzas:

  • Autentiskas latviešu kāzas (ar tautasdziesmām un senajām latviešu tradīcijām);
  • Jaukta tipa kāzas (senās tradīcijas mūsdienīgā sniegumā mijiedarbībā ar jaunradi);
  • Modernās kāzas (ar pašu izdomātām tradīcijām jeb citu valstu tradīcijām).

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning

 


7. Iesakām neko jaunajam pārim neuzspiest, stingri ievērot viņu ieteikums un vēlmes. Kā arī uzklausīt un respektēt jaunā pāra vecākus.FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


8. Palūdziet jaunajam pārim, lai atsūta viesu sarakstu ar radniecības pakāpi un telefona numuriem. Jo vedējiem būs jāpajautā uzaicinātajiem viesiem, kas domā taisīt goda vārtus. Pēc tradīcijām vedēji izvairās no goda vārtiem taisīšanas, tāpēc par to būtu jāpadomā viesiem. Tas ka uzlūgtie kāzu viesi būs sagatavojuši goda vārtus, tas tikai iepriecinās jauno pāri. Un arī apziņa, ka viesi jauno pāri būs gaidījuši, sagādās jaunajam pārim patiesu prieku.FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


9. Kad esat piekrituši būt par vedējiem, vispirms jāvienojas ar jauno pāri – cik naudas paredzēts vedēju izdevumiem, ko dara jaunais pāris, ko vedēji! Naudas lietas jācenšas parasti izrunāt jau pašā sākumā, jo parasti jaunais pāris savā kāzu izdevumu sarakstā neiekļauj šos izdevumus, jo viņi vienkārši nepadomā, cik izmaksā mašīnas pušķošana, atribūti atrakcijām, kāzu avīzes, aksesuāri mičošanai u.c. izdevumi. Tāpēc šos izdevumus vajadzētu jau noskaidrotas pirmajā reizē, lai vēlāk nebojātu gatavošanās prieku.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning10. Šis punkts jums var likties smieklīgs, bet tomēr ļoti būtisks. Ja iznomājat vai aizņematies mašīnu kāzu dienai, noteikti noskaidrojiet, kāds benzīns jāpilda mašīnā.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning11. Pirms kāzām vajadzētu pajautāt, kāda mūzika patīk jaunajam pārim. Ja īpašu vēlēšanos nav, tad jāpajautā, kāda mūzika nepatīk. Tā var izveidot romantisku mūzikas izlasi, kura skanēs mašīnā pārbraucienos un radīs nepieciešamo noskaņojumu.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


12. Ja jaunais pāris vēlas, mašīnā varētu būt gan dzērieni – šampanietis, sula vai ūdens, gan dažas mazas uzkodiņas.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning13. Ja kāzas notiek ziemā, tad labākie jūsu sabiedrotie ir sveces un baloni – tas ir domāts vairāk telpu noformējumam.

14. Lai neko neaizmirstu iesakām sastādīt dienas pasākumu un notikumu plānu, atzīmēt visas nepieciešamās lietas, arī sīkumus, pēc tam tās sagrupēt un izvēlēties attiecīgos veikalus.

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


15. Iesakām sameklēt kādu skaistu vietu, kuru apmeklēt brīdī starp laulību ceremoniju un kāzu svinībām.


16. Izveidot un sagatavot Vēlējumu grāmatu jaunajam pārim.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning17. Pēc laulību ceremonijas un fotografēšanās kādam noteikti jāuztic puķu nogādāšana līdz kāzu svinību namam. Vasarā jādomā, ka puķes bez ūdens var arī neizturēt. Savukārt, ziemā jāņem kāds liels lakats vai audekls, lai puķes neapsaltu.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning18. Pēc laulību ceremonijas vai kādā citā brīdī var palaist gaisā dūjas (pasta baložus) – tas ir skaists mirklis. Tā kā dūjas vienmēr atgriežas mājās, jaunais pāris var uzrakstīt kādu vēlējumu viens otram un uzticēt to dūjai.

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


19. Ja vēlies sagādāt jaunajam pārim pārsteigumu, tad vedējiem.lv iesaka:

  • Jauno pāri pavizināt ar kartingiem vai gaisa balonu;
  • Starplaikā starp ceremoniju un kāzu svinībām uztaisīt jaunajam pārim atrakciju ar zirgu pajūgu;
  • Iznomāt retro auto.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


20. Lai būtu interesantāka sēdēšana pie galda, var izdomāt „iedzeršanas rituālu” – interesantas sacensības starp radiem un draugiem.

21. Nedrīkst pārāk daudz aizrauties ar atrakcijām. Jāatceras – kas par daudz, tas par skādi.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning22. Pirmo valsi jaunais pāris var dejot iemīļotas dziesmas pavadījumā. Ja jaunais pāris negrib vai nemāk dejot valsi, tad var dejot arī kādu citu deju.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning23. Būtu labi vienoties ar muzikantiem par dziesmu, kas skanēs pēc valša, lai pārējie viesi arī varētu sākt dejot.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


24. Vedejiem.lv uzskata, ka mičošana ir pati skaistākā kāzu svinību kulminācija. Pats galvenais mičošanā ir skaisti un daudz nodziedāt, tad jaunajam pārim būšot skaista dzīvošana. Priekš mičošanas iesakām izvēlēties, kādu no latviešu folkloras dziedošajām grupā.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning

25. Laulību dienā ir jārēķinās, ka var atgadīties daudz kas neparedzēts, un viss var arī neizdoties kā iecerēts, tad jāatceras labais teiciens – viss notiek tā, kā tam jānotiek.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning26. Ir variants, ka jaunaispāris aizdodas fotografēties PIRMS baznīcas ― ļoti mierīgi, līgavai pilnīgi svaigs grims un frizūra, nav vēl kājas nogurušas. Bildēs sanāk dzirkstoši, laimīgi cilvēki, nekāda noguruma acīs. Jo Baznīcā pasākums tomēr diezgan garš, un sagurums sejās parādās.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning, Kāzu jaguārs27. Nedrīkst aizmirst par vecākiem, jāvelta kāds emocionāls mirklis, jāsarūpē dāvanas. Kaut kā viņiem gribas nobirdināt kādu asariņu. Pat tētuki, kas dzīvē ir ašie veči, lej asaras.

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning


28. Jāizdomā, ko viesi dara, kamēr jaunie fotografējas. Lielākie un gurdenākie «tukšie» posmi sanāk tieši tajā laikā. Jaunie satraucas, ka ciemiņi nīkst. Tādi stresi nav vajadzīgi. Ja viesiem jau iepriekš uzticēta kādas atrakcijas sagatavošana, viņi «nesēž uz nerva» jaunampārim.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning29. Dažkārt īrētā transporta šoferi nav visai atsaucīgi.Piemēram, šoferis neļauj likt uz mašīnas to dekorāciju, jo viņam var šķist, ka mašīnu var saskrāpēt. Tāpēc nākamais ieteikums ― pasūtot kādu pakalpojumu, uzreiz nodrošināties ar firmas īpašnieka tālruņa numuru, jo mazākie gariņi firmā parasti cenšas tēlot vislielākos noteicējus.

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning30. No ekonomiskā viedokļa skatoties, kāzu atribūtika, kopā savāc baigo naudu. Cenas kāzu aksesuāriem ir pilnīgi neadekvātas. Vieglāk un letāk to visu gatavot pašiem. Ir viena universālā formula pasūtot to visu tālāk no Rīgas viss sanāk lētāk.

 

 

FOTO: Ilze Ose, kāzu plānotāja - Zane Rūdele Event Planning

 

Kāzu rīkotāja un līgava vienā. Jā, šoreiz šis fotostāsts ir par mani pašu un manu labāko draugu - manu vīru❣ PALDIES manai superkomandai, cilvēkiem, kas padarīju dienu tieši tādu kā to biju vēlējusies no A-Z. 

 


 

 

Padomi topošajiem vedējiemZane Rūdele Event Planning

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Padomi topošajiem vedējiem

Piedāvājam ielūkoties kāzu dienas iespaidos, kas krietni atvieglotu ...

12 iemesli, kāpēc meklēt pasākuma vadītāju

Mūsdienās ir iespējams atrast fantastiskus organizatorus, moderatoru...

Kāzu vadītāju saraksts | Kā atrast īsto vakara vadītāju?

  Svētki ir tur, kur valda prieks un jautrība, jo tikai profesionāls vakara vadītājs...

Anita Skuja: kāzu vadītāja ar pozitīvu vieglumu, humoru un improvizāciju

Labam kāzu vadītājam, pirmkārt, ir jāmīl cilvēki. Jo tikai ar atvērtu un pretimnākošu...

Zigmunds Freibergs: pasākumu vadītājs ar visu savu sirdi un dvēseli

Labs kāzu vadītājs ir cilvēks, kurš patiesi mīl un izbauda pasākumu vadīšanu! Manuprā...

Juris Mūrmanis: pasākuma vadītājs ar labu humora izjūtu un gaumīgām izklaidēm

Labs kāzu vai jebkura pasākuma vaditājs ir tāds, kurš spēj atrast kontaku un kopīgu v...

Rihards Čerkovskis: pasākuma vadītājs, kas rūpējas par katru viesi un mīl savu dzīvesveidu

Kāds ir labs pasākumu vadītājs? Tas ir dziļi filazofisks jautājums, ņemot vērā, ka mē...

Santa Getmančuka | Kāzu vadītāja ar pozitīvu emociju gammu

Labs kāzu vadītājs nevis vienkārši iesaistās kāzu organizēšanā, bet gan ar katru jaun...

30 ieteikumi nākamajiem vedējiem

1. Pirms piekrītat būt par vedējiem, padomājiet labi! Ir grūti īsā laikā orientēties ...

Kā izvēlēties īsto kāzu rīkotāju?

Izvēle rīkot plašas un greznas kāzas prasīs ne tikai lielus finanšu līdzekļus, bet ar...

Kāda ir vedēju finansiālā atbildība kāzās?

Jau izsens būt par vedējiem kāzās ir liels gods. Ja jaunais pāris jūs aicina uzņemtie...

I WISH - kāzu plānošana, kas padarīs tavus svētkus neaizmirstamus!

Šoreiz Vedejiem.lv gribēja Jūs iepazīstināt ar uzņēmīgu meiteni no I WISH - Lauru Oši...

Esat piekrituši būt par vedējiem, ar ko sākt?

Labi, ja ir pietiekami daudz laika, lai sagatavotos kāzām. Visu var mierīgi izplānot ...

Ko lūgt par vedējiem?

Tuvākos radus? Draugus? Jaunus cilvēkus vai vecāku pieredzes bagātāku pāri? Turklāt v...

uz augšu