Pirmdiena, 18 Septembris 2017 23:17

Kāda ir vedēju finansiālā atbildība kāzās?

Jau izsens būt par vedējiem kāzās ir liels gods. Ja jaunais pāris jūs aicina uzņemties šo atbildīgo uzdevumu, tad noteikti jūs ciena, jums uzticas un vēlas, lai esat viņu lielākais atbalsts vienā no dzīves svarīgākajiem brīžiem. Protams, tās ir nopietnas saistības un atbildība arī no vedēju puses. Vedējiem jārēķinās, ka būs jāiegulda gan zināms laiks, gan arī finanses. Tas var sagādāt zināmas raizes un problēmas, ja iepriekš viss nav noskaidrots. Lai pēdējā brīdī nebūtu jāņem ātrais kredīts jeb pikalaina, skaidrojam, ar kādiem izdevumiem tad vedējiem vajadzētu rēķināties un kāda ir viņu finansiālā atbildība šajā pasākumā.

 

Kāda ir vedēju finansiālā atbildība kāzās?

 

 

Uzreiz varam nomierināt, ka mūsdienās no vedējiem segt kāzu organizatoriskās izmaksas pieprasīt nedrīkst. Ja jūs kā vedēji plānojat dažādas atrakcijas, kurām vajadzīgs iegādāties attiecīgus atribūtus, tad tas jums nav jādara par saviem līdzekļiem. Tā kā arī kāzu aģentūras un kāzu plānotāji jaunajam pārim neko neatmaksā, arī vedējiem tas nav jādara. Protams, par izmaksām ir jākonsultējas ar jauno pāri, jo arī viņu budžetam noteikti ir savi limiti. Tad, ja jaunais pāris konkrētus izdevumus neakceptē, jums ir vai nu jāatsakās no šīs domas, vai arī pašiem tas jāatmaksā, ja vēlaties, bet obligāti jums ne par ko nav jāmaksā. 

 

Jums nav jākautrējas arī pieprasīt naudu visa nepieciešamā iegādei uzreiz. Daudzi jaunie pāri grib, lai vedēji vispirms visu sapērk un pēc tam apsola ar viņiem norēķināties. No vienas puses, tas ir vieglāk, jo tad var vienkārši piestādīt rēķinu par visiem izdevumiem un jaunajam pārim ir vieglāk saplānot savu kāzu budžetu bez dažādiem atlikumiem, taču jaunajam pārim jāsaprot, ka vedējiem var arī nebūt naudas, ko tērēt viņu kāzām. Jums nav jāņem kredīti tikai tāpēc, ka jaunajam pārim tas atvieglos plānošanas darbus.

 

Vēl kāzās nereti uzrodas dažādi izdevumi, kas jāsedz pa ceļam no ceremonijas vietas līdz svinību vietai. Tradicionālajās kāzās ir ieplānotas dažādas atrakcijas, kas var saistīties arī ar zināmām izmaksām. Parasti nauda, kas paredzēta šādām lietām, glabājas pie vedējtēva. Tā vienkārši ir pieņemts, taču mūsdienās tas, protams, nav, kā saka, akmenī kalts. Maka turētāja var būt arī vedējmāte vai kāds cits no kāzu viesiem, taču tad visiem kāzu organizēšanā iesaistītajiem tas ir jāzina, lai beigās nebūtu jāmeklē, pie kura tad ir nauda. Lieki piebilst, ka arī šī nauda nāk no paša jaunā pāra budžeta. 

 

Tātad vedējiem pārsvarā ir jārīkojas ar naudu, ko viņiem piešķīris jaunais pāris, taču zināmas izmaksas jāuzņemas arī pašiem vedējiem. Pirmkārt, tā ir kāzu dāvana. Dāvanas ir pieņemts dāvināt visiem kāzu viesiem, taču no vedējiem tā parasti ir lielāka un nozīmīgāka. Mūsdienās nereti ir pieņemts, ka vedējmāte uzņemas segt izdevumus par vecmeitu ballīti, bet vedējtēvs par vecpuišu ballīti, taču arī tas nav obligāti. Ja nevēlaties segt šīs izmaksas, tas jums nav jādara, un pietiks ar kādu mazāku dāvanu.

 

Vēl vedējiem jārēķinās arī ar visām tām pašām izmaksām, ar kurām jārēķinās visiem pārējiem kāzu viesiem, proti, apģērbs, frizūra, grims u.tml. Tā kā vedēji kāzās atrodas pašā uzmanības centrā, pie izskata vajadzētu īpaši piedomāt, taču nav noteikts, ka obligāti jāpērk jauns apģērbs un jātaisa dārgas frizūras. Galvenais tāpat ir jaunais pāris, un vedējiem vienkārši jāizskatās pieklājīgi un cienīgi, esot viņiem blakus. 

 

Kopumā jāsaka, ka vedējiem pašiem lielu izdevumu kāzās nav. Kāzu organizatorisko daļu atmaksā jaunais pāris; vedējiem vien jāprot piešķirto naudu pareizi izlietot. Vienu vārdu sakot, no finansiālā viedokļa vedēji nekā neatšķiras no citiem kāzu viesiem. Protams, ja vedēji paši to vēlas, viņi var finansiāli nodrošināt jaunajam pārim dažādus pārsteigumus, lai padarītu viņu dienu vēl īpašāku, tomēr tas obligāti neietilpst vedēju pienākumos.

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Padomi topošajiem vedējiem

Piedāvājam ielūkoties kāzu dienas iespaidos, kas krietni atvieglotu ...

12 iemesli, kāpēc meklēt pasākuma vadītāju

Mūsdienās ir iespējams atrast fantastiskus organizatorus, moderatoru...

Kāzu vadītāju saraksts | Kā atrast īsto vakara vadītāju?

  Svētki ir tur, kur valda prieks un jautrība, jo tikai profesionāls vakara vadītājs...

Anita Skuja: kāzu vadītāja ar pozitīvu vieglumu, humoru un improvizāciju

Labam kāzu vadītājam, pirmkārt, ir jāmīl cilvēki. Jo tikai ar atvērtu un pretimnākošu...

Zigmunds Freibergs: pasākumu vadītājs ar visu savu sirdi un dvēseli

Labs kāzu vadītājs ir cilvēks, kurš patiesi mīl un izbauda pasākumu vadīšanu! Manuprā...

Juris Mūrmanis: pasākuma vadītājs ar labu humora izjūtu un gaumīgām izklaidēm

Labs kāzu vai jebkura pasākuma vaditājs ir tāds, kurš spēj atrast kontaku un kopīgu v...

Rihards Čerkovskis: pasākuma vadītājs, kas rūpējas par katru viesi un mīl savu dzīvesveidu

Kāds ir labs pasākumu vadītājs? Tas ir dziļi filazofisks jautājums, ņemot vērā, ka mē...

Santa Getmančuka | Kāzu vadītāja ar pozitīvu emociju gammu

Labs kāzu vadītājs nevis vienkārši iesaistās kāzu organizēšanā, bet gan ar katru jaun...

30 ieteikumi nākamajiem vedējiem

1. Pirms piekrītat būt par vedējiem, padomājiet labi! Ir grūti īsā laikā orientēties ...

Kā izvēlēties īsto kāzu rīkotāju?

Izvēle rīkot plašas un greznas kāzas prasīs ne tikai lielus finanšu līdzekļus, bet ar...

Kāda ir vedēju finansiālā atbildība kāzās?

Jau izsens būt par vedējiem kāzās ir liels gods. Ja jaunais pāris jūs aicina uzņemtie...

I WISH - kāzu plānošana, kas padarīs tavus svētkus neaizmirstamus!

Šoreiz Vedejiem.lv gribēja Jūs iepazīstināt ar uzņēmīgu meiteni no I WISH - Lauru Oši...

Esat piekrituši būt par vedējiem, ar ko sākt?

Labi, ja ir pietiekami daudz laika, lai sagatavotos kāzām. Visu var mierīgi izplānot ...

Ko lūgt par vedējiem?

Tuvākos radus? Draugus? Jaunus cilvēkus vai vecāku pieredzes bagātāku pāri? Turklāt v...

uz augšu