Pirmdiena, 20 Augusts 2018 14:10

Lienes kāzu pieredzes stāsts | Cik izmaksā kāzas, kad budžets ir ierobežots!?

Lienes kāzu stāsts iesākās diezgan līdzīgi kā Andželinai Džolijai, jo kā jau visiem bērniem pasaulē, agrāk vai vēlāk, gribās, lai abi vecāki apprecētos. Bērniem tas nozīmē ļoti daudz! Tāpēc arī Lienes un Ulda kāzu stāsts ir patiesi emocionāls un saviļņojošs. 

 

Bērni kāzās 

 
Lienes kāzu pieredzes stāsts
 

 

Mūsu kāzu stāsts sākās jau gadu pirms kāzām, kad biju nopirkusi meitiņai Klaudijai grāmatu Burvju triki ar burvju nūjiņu komplektā. Mēs braucām mašīnā no bērnudārza un Klaudija ar nūjiņu mājot uz mani teica: -Es vēlos, lai mamma un tētis apprecas!- Es izlikos, ka neredzu un nodomāju, -ai piedod mīļa-, bet šķiet ka šis nu gan kādu laiku nenotiks. Tad nāca ziema, Ziemassvētki un dienu pirms Ziemassvētkiem mēs ar draugu sapratām, ka esmu otrā bērniņa gaidībās. Nepagāja pusstunda, kad man tika uzdāvināts gredzens un ziedi.

 

Kāzu pieredzes stāsts | Sapņi piepildās

 

Pagāja svētki un es sāku jautāt gredzena nozīmi, vai tas ir bildinājums? Jo vārdos tas netika izteikts, uz ko atbildē saņēmu -protams, par ko šaubas!- Pagāja laiks un es atkal jautāju vai kāzas mums būs pirms bērniņa piedzimšanas vai pēc! Izlēmām, ka labāk pirms, jo tad varēsim vairāk izbaudīt, nekā tulit pēc, vai ilgāk pēc, kamēr mazais paaugsies. Tiklīdz tas bija nolemts, 24 stundu laikā man jau bija gatavs viesu saraksts un iespējamais kāzu plāns, kurā nebaidījos likt visas savas sapņu idejas - zinot, ka mūsu kāzu budžets ir ierobežots.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu grenzeni | Laulīb gredzeni

 
Es ticu brīnumiem un beigās arī brīnumu pilnas un iespēju pilnas bija arī mūsu kāzas.
 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu grenzeni | Kāzu ielūgumi

 

Galvenokārt, mūsu kāzu dienas plānu, ietekmēja budžets, izņemot tās nianses cikos vēlamies sākt ceremoniju un kurā datumā. Datumu nejauši izvēlējās mans tēvs. Beigās tas izvērtēs ārkārtīgi zīmīgs. Mūsu izvēlētais kāzu datums, tika izvēlēts tieši starp mūsu dzimšanas dienām, kas bija starp 6. un 31.maiju, 18.maijs, kas ļoti labi sasaucās jau ar esošo 2018. gadu.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu grims

 

Kad datums bija noteikts, ilgi domājām par ceremonijas sākuma laiku, nolēmām, ka kāzu ceremonija mums sāksies ap plkst. 16:00. Laiks pēcpusdienā bija piemērots, lai svētku diena nav gara un apgrūtinoša. Ņemot vērā, ka biju bērniņa gaidībās. Vienu niansi gan nožēloju, lai arī viss bija ļoti labi izplānots, tomēr svētku dienas rītā mums vēl bija svarīgas lietas jāpaspēj izdarīt un tieši šie neatliekamie darbi mums laupīja pilnībā izbaudīt mūsu kopīgo dienas sākumu. Tā ir vienīgā nianse, kas palikusi mazu rūgtumiņu, bet toties otrā dienas puse to atspēkoja. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Lienes kāzu pieredzes stāsts  | Kāzas 2018

 

Kad bija noteikts datums un laiks, man bija jāsāk domāt par sievietei svarīgāko - kāzu kleitu. No sākuma bija noskatījusi vairākas mežģīnes, lai kleitu šūtu, taču kādu dienu pienāca ziņa no Instagram, ka esmu laimējusi SIMTS EUR dāvanu karti, kāzu salonā Amelia. Domāju, ka tā bija laba zīme, jo otrajā dienā biju jau salonā un veiksmīgi...

 

FOTO: Annija Pumpure | Līgavainis kāzu rītā

 

Pielaikojot vairākas kleitas, sapratu, ka man ļoti labi izskatās ne tikai tīri balta. Kāzu kleitu dizaina studija AMELIA, es tomēr izvēlējos bēšas krāsas kāzu kleitu, kurai kleitas augšdaļa bija veidota no smalkas mežģīnes, bet apakšdaļa no tilla un satīna. Pie šīs kleitas pieskaņoju zelta krāsas kurpes gan ar, gan bez papēža, kas ļoti labi sasaucās ar kleitas toni. Kā arī meitiņai pasūtīju kleitu līdzīgā toni, kā manis izvēlētajai kāzu kleitai, lai kāzu dienā mēs abas izskatītots saskaņotas.

 

FOTO: Annija Pumpure | Līgavas kāzu rīts | Kāzu grims

 

Ņemot vērā, ka 18. maijs varēja nebūt silts, sapratu, ka jāpadomā arī par kādu siltāku apģērba gabalu, kas klasiski varēja būt kāda bolero jaciņa, vai no kaut kas trendīgāks, kas mūsdenās ir adījumi. Izvēlējos otro variantu. Lai adījums būtu īpašāks, palūdzu savai mammai, lai viņa man uzada siltu šalli, ko Amelias salona šuvēja vēlāk pārveidoja par jaciņu. Viss kopā izskatījās ļoti labi, ja vien prātā nenāktu šaubas, kas ik pa brīdim man lika pārdomāt jau izvēlētās kāzu kleitas krāsu.

 

FOTO: Annija Pumpure | Līgavas kāzu rīts | Kāzu manikīrs

 

Es tomēr sapratu, ka savās kāzas pie altāra vēlos doties balta! Manā galvā bija ieslēdzies stereotips, ka klasiski balta kleita un plīvurs nav domāta man, jo gaidu jau otro bērnu, tāpēc domu par balto kleitu biju jau atmetusi.  BET!!! 10 dienas pirms kāzām, zvanīju šuvējai Andai Krastiņai, kurai lūdzu, lai viņa piepilda manu sapni par baltajām kāzām.

 

FOTO: Annija Pumpure | Līgavas plīvurs

 
Paldies Andai, ka viņa bija tik atvērta un tik pat neprātīga!
 

FOTO: Annija Pumpure | Līgavainis baznīcā

 

Mēs satikāmies audumu veikalā un ļoti ātri kopīgi izvēlējāmies kleitas fasonu. Es viņai parādīju kleitas bildi no Oscar Dela Rentas kāzu kolekcijas, kas mani bijas iedvesmojis pirms 5 un vēlējos, lai šuvēja uzšuto, ko līdzīgu. Diennakts laikā, Anda man radīja -manu sapņu plīvuru- un pieskaņojoties plīvuram, mēs modelējām manu sapņu balto kāzu kleitu.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu ceremonija baznīcā | Ceriņi

 

Vēl pašā kāzu dienas rītā, es braucu pēc savas īpašās kleitas un ne mirkli nenožēloju, ka beigās biju izdarījusi tādu izvēli. Skaisto Amelias kleitu es uzvilku pēc mičošanas, kad biju sievas kārtā. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Lienes kāzu pieredzes stāsts  | Kāzas 2018

 

Biju iedomājusies, ka manu izvēli par kāzu kleitas maiņu daudzi nesaprastīs, domās, ka tās ir sievietes izdomas. Bet ieklausoties, arī mana mamma pačukstēja, ka arī viņas kāzās tas ir bijis kas tāds, ko viņa ir nožēlojusi arī pēc vairākiem gadiem. Viņa pēc kāzām esot izjutusi neizskaisdrojamu rūgtumu par to, ka kāzās nav izvēlējusies baltas krāsas kleitu. It kā sīkums, bet tā ir ļoti neizskaidrojams sajūta, tāpēc jutu ļoti lielu atbalstu no savas mammas. Līdzīgu stāstu dzirdēju arī no mūsu kāzu deju skolotājas, pie kā mācījāmies pirmo valsi. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu uzkodas un šampanietis pēc laulību ceremonijas

 

Lai man būtu skaidrāks, kas nepieciešams kāzām, apmeklēju kāzu izstādi, kurā satiku savu fotogrāfi Annju Pumpuri. Tā kā esmu sajūtu cilvēks, lielā mērā vadījos pēc savām sajūtām, jo zinu ka tās mani nepieviļ. Mums bija paredzēta arī pirms kāzu fotosesija, taču jutu, ka topošais vīrs to nelas tik ļoti nevēlas, tāpēc tā arī mums nenotika. Mūsu kāzu foto mirkļus, kurus iemūžina manis izvēlētā fotogrāfe sanāca ļoti skaistas un šis  pirmskāzu -mēģinājums-, uzskatu, ka nemaz nebija vajadzīgs.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu uzkodas un šampanietis pēc laulību ceremonijas

 

Tā kā ļoti vēlējos kāzu video, nejauši internetā ieraudzīju vienu filmētāju, kas mani ārkārtīgi uzrunāja, likās, ka šis būs sekundārs izdevums, ja nevarēsim to atļauties - atteikšos! Bet jau ļoti laicīgi sapratu, ka patiesībā ļoti, ļoti vēlos, lai mums būtu savs īpašais kāzu video, kurš beigu beigās arī realizējas. Mārcis Šēners bija radījis jau vairākus skaistus kāzu un citus profesionālus video. Sarunu ceļā nonācām arī pie optimālas kāzu video izmaksas.

 

 FOTO: Annija Pumpure | Kāzu stāsts | Līgavas pušķis | Rūgts!

 
Mans ieteikums visiem, kas precas -  nebaidīties un prasīt kādas ir izmaksas un rast kompromisu, lai kāzu dienas gaita būtu īsāka arī pakalpojuma sniedzējam. 
 

 

Gala rezultātā arī šis sapnis bija realizējams un mums sanāca pasakains kāzu video. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu stāsts | Kāzu fotosesija

 

Kāzu ceremonija bija baznīcā, kas atrodas kilometra attālumā no mūsu mājām. Mācītājs Jānis pirms gada bija nokristījis mūsu meitiņu Klaudiju, kuras krustvecākus izvēlējāmies arī par mūsu vedējiem. Es ļoti vēlējos, lai mūsu laulību ceremonija notieku baznīcā, jo līdzīgi kā ar kāzu kleitas izvēli - man patīk pieturēties pie klasiskām vērtībam, kuras uzskatu, ka ir nemirtošas. Draugs manu izvēli atbalstīja, lai gan bija gatavas atbalstīt arī kādu nealternatīvu variantu, viņš šajā gadījumā nav tik konservatīvs.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu stāsts 2018

 

Pirms kāzām, es nebaidījos daudz runāt par šo notikumu un tāpēc centos uzklausīt arī citus pieredzes stāstus. Ķēru idejas, kas man likās skaistas un tā radās doma par to, ka baznīcā vajadzētu būtu vienai dziesmai no bērna puses. Es nebaidījos uzrunāt draugus, lai tie palīdz realizēt manas vēlmes un šoreiz tas ļoti paveicās! Tā kā manas draudzenes meitiņai Emīlijai ir ļoti skaista balss, viņa mums baznīcā nodziedāja dziesmu -Iedomājies kā tas-.  Šo dziesmu mēs saņēmām kā kāzu dāvanu, kas iepriecināja visus.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu stāsts 2018 | Svinību vieta

 

Svinību vietu izvēlējās mans tēvs. Sākumā nebijām droši, ka tēva draugiem piederošā Mazmežotnes muiža būs pieejama 18.datumā, paralēli biju noskatījusi vairākas citas alternatīvas, kā, piemēram, svinības restorānā Lielupes krastā Jelgavas promenādē. Taču ņemot vērā, ka mūsu kāzu organizēšana ritēja gludi, izrādījās, ka Mazmezotnes muiža bija pieejama.  

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu viesu dāvaniņa

 

Aizbraucot uz muižu vēlreiz apstiprinājās, ka šī būs īstā svinību vieta, kur ir pieejami vairāka izmēra svinību zāles un izguldīšanas iespējas apmēram 60 viesiem. Muižas personāls bija ļoti pretimnākošs un parūpējas, lai vismazākie sīkumi būtu izrunāti un realizēti pēc sirds patikas. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu galda klājums 

 

Apskatot muižu, radās vīzija, kā vēlamies redzēt svinību norises vietu. Izvēlējāmies floristikas studiju Grietu, kurā darbojas mūsu draugi. Pirms kāzām vairākas reizes satikāmies ar floristi draudzeni Baibu, kura izveidoja mūsu kāzu ziedu un dekoru konceptu. Mums ļoti paveicās, ka tieši kāzu dienā ziedēja gan ceriņi, gan ābeles. Ziedu kompozīcijas vēlējos baltās, zaļās nokrāsās, kas bija saistīts ar mums pašiem, taču dekorējot telpas vēlējos arī violetos toņus, ko varēja panākt ar ceriņiem. Rezultātā, elegantās kompozīcijas, papildināja vienkāršs lauku šarms, kas ļoti labi sasaucās un arī viesi izteica komplimentus, par to kāda dažādība bija sastopama ziedu kompozīcijās. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu ziedi | Lieli kāzu burti | LOVE 

 

Ar vīru nolēmām izmantot trauku nomu un iznomāt zelta piederumus, zelta svečturus, dekoratīvos šķīvjus, kas bija galvenie elementi uz svinību galda, tas samazināja ziedu kompoziciju izmaksas. Galdu dekori bija jau nodrošināti ar lielajiem zelta svečturiem un citiem zelta elementiem. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Svētku galda klājums | Zeltra trauki uz nomu 

 

Tā kā man patīk veidot dažādus grafiskos dizainus, ielūgumus, galda kartes un paldies kartiņas! Tāpēc mēs izdomājām, ka mūsu kāzās, kā pateicības dāvaniņu catrame viesiem pasniegsiem -Paldies, kartiņu!- Kartiņas dizainu izveidoju pati un vēlāk vajadzēja tikai izdrukāt! Mūsu -Paldies, kartiņas!- bija skaisti elementi, kas kalpoja kā lielisks galda dekors. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Svētku galda klājums | Zeltra trauki uz nomu

 

Vakara vadītāju mums ieteica Mazmežotnes saimniece Iveta, balsoties uz pieredzi citos svētkos. Ieteikumu, ņēmām vērā un sadarbība ar mūsu izvēlēto vakara vadītāju Elizabeti Zagorsku izveidojās veiksmīga, lai gan pirms tam mēs vairākas reizes izrunājām, katru vakara niansi, lai nebūtu nekādu lieku pārsteigumu. Patīkami bija tas, ka vakara vadītāja mums ieteica vairākas jaunas idejas, kas pirms tam nebija manītas, piemēram, viktorīnai dāvanu vietā sagādāt momentloterijas. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Izklaides kāzās | Loterijas biļetes

 

Pirmo deju mēs mācījāmies pie skolotājas Santas Saknes, kas ļoti veiksmīgi tika galā ar diviem nedejotājiem un dejotāju grūtnieci. Lai pirmā deja būtu vēl romantiski piesātinātāka, nodejojām to tobrīnumsvecīšu gaismā un fonā spēlēja pats Chris Noah. Pirmās dejas dziesmu izdarīja mans topošais vīrs un man nebija nekādu pretenziju. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Izklaides kāzās

 

Man ilgu laiku nebija nekādas vīzijas par to kā vēlos pavadīt mičošanas laiku, taču mums tā sanāca harmoniska un patīkama. Vakara vadītāja bija sarunājusi vienu no mūziķiem uz ģitāras nospēlēt fona mūziku, kas radīja patīkamu atmosfēru.

 

FOTO: Annija Pumpure | Izklaides kāzās

 

Gluži nejauši internetā biju manījusi skaistu sirds  gaismas dekoru, zem kura sēdējām, savu plīvuru gan neatdevu, bet atdevu tikai vainagu, bet vīrs atdeva ziedu piespraudi jaunajam pārim.  

 

FOTO: Annija Pumpure | Mičošanas tradīcija kāzās

 

Mēs, aizdedzām blakus esošo ugunskuru, izbaudījām dažus stāstus par mičošanas nozīmi, kurus mums visiem stāstija vakara vadītāja Elizabete. Gaisā laidām hēlija led balonus ar novēlējumiem, kas bija īpaši jauki, jo abi ar vīru izteicām vienu un to pašu lietu, ko no otra negaidījām.  

 

FOTO: Annija Pumpure | Mičošanas tradīcija kāzās

 

Pēc tā sekoja mūsu ģiemenes pārsteigums - īpaši iespaidīgs salūts...

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu salūts

 

Pēc mičošanas bija pienācis laiks manai otrai kleitai - Amelias radītajai kleitai, kuru uzvilku mūsu jaunlaulāto numuriņā, lai atgrieztos un viesus cienātu ar kāzu kūku, ko mums bija pagatavojusi mana bijusī klases biedrene.

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu kūkas pasniegšana

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu kūkas pasniegšana

 

Svinības turpinājās brīvā gaisotnē ar dejām un pēc tam izbaudot nakts mieru īpaši skaistās un mājīgās Mazmežotnes muižas istabiņās. 

 
Kāzu izmaksas | Kāzu budžets
 

 

Cik izmaksā kāzas 2018? | Kāzu budžets | Kāzu izmksas

 
Lienes mazi kāzu veiksmes stāsti
 

 

Nejauši dažas nedēlas pirms kāzām internetā ieraudzīju, ka kāds uzņēmums piedāvā balonu virteņu dekorācijas, kas šobrīd ir īpaši aktuālas par pašizmaksu - es nekavējoties izmantoju šo iespēju, kas mums arī ļoti labi iederējās kopējā konceptā.

 

Vēl biju izvēlējusies nomāt ziedu sienu, budžeta ierobežojumu dēļ paņēmu rožu sienu, kas nebija tik skaista kā peoniju siena, bet zināju, ka vienlīdz labi izskatīsies abas. Dienu pirms svinībām saņēmu zvanu no nomas, ar lielu atvainošanos- viņi teica, ka var piedāvāt tikai peoniju sienu par tādu pašu cenu, kas bija lētākā rožu. Jāatdzīst, ka šāds zvans mani tikai iepriecinaja un apstiprinājās, ka brīnumi notiek, vajag tikai tiem ticēt. 

 

FOTO: Annija Pumpure | Kāzu pieredzes stāsti

 

Sīkums pēc sīkuma radīja mūsu lielo dienu neaizmirstamu un mīlestības piepildītu. Tāpēc Liene ar vīru vēlas izteikt milzīgu paldies saviem vecākiem, ģimenēm, draugiem, radiem, kas palīdzēja šo dienu piedzīvot tik fantastisku!

 
 

FOTO: Annija Pumpure

 
 

 

SVINĪBU VIETAS | KĀZU CEREMONIJU vietas | LĪGAVAI | LĪGAVAINIM | PIETURVIETAS KĀZĀS | DEKORU IEGĀDES vietas | PERSONALIZĒTI dekori | SKAŅA - GAISMA kāzās | DŪMU SVECES kāzām | BALONI KĀZĀM | BARISTAS PAK. | BĀRS KĀZĀS | KĀZU DEKORĒŠANA | KĀZU BANKETI KĀZU KŪKAS | Kāzu kūku dekori | VAKARA VADĪTĀJI | KĀZU IELŪGUMI | Kāzu kaligrāfija | Kāzu avīzes | KĀZU ALBUMI, viesu grāmatas | Kāzu LIELIE burti | KĀZU IZKLAIDES | KĀZU MŪZIKA | Mūzika kāzu ceremonijai | KĀZU DĀVANAS | LAULĪBU GREDZENI | Gredzenu turētāji | GLĀZES jaunlaulātajiem | KĀZU ZIEDI, floristu pak. | Mākslīgie ziedi kāzām | DEKORU NOMAS | TRAUKU NOMAS | KĀZU INVENTĀRS uz nomu | KĀZU TRANSPORTS | FILMĒTĀJI, kāzu video | FOTOSTŪRIS kāzās | MIČOŠANAI | Pirmskāzu ballītes

 

Multimēdiji

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

uz augšu