Ceturtdiena, 18 Aprīlis 2013 18:51

Kas lācītim vēderā - no kā gatavo kāzu tortes

Kāzu tortes izvēlei mūsdienās tiek pievērsta liela vērība, un kāzu tortes pasniegšana ir kļuvusi par ļoti svarīgu kāzu norises sastāvdaļu.

Kazu torte

Pirmā lieta, uz kuru jārod atbilde, ir „kas lācītim vēderā?”. Tātad jāsāk ar to, kāds tortes pildījums pašiem vislabāk iet pie sirds: tumšā vai baltā šokolāde, medus kūka, biezpiena krēma, kaut kas eksotiskāks, piemēram, kastaņu pistāciju vai rabarberu – aveņu pildījums.

 

Pasūtot trīsstāvīgās tortes, pildījumu katram tortes stāvam var izvēlēties savādāku, piemēram, pirmajā stāvā ir siera kūka, otrajā – ruma torte, trešajā – rabarberu-aveņu torte, un no ārpuses tā ir „pārvilkta” ar marcipāna, šokolādes vai cukura glazūru, izdekorēta un pārkaisīta ar zelta puteklīšiem. Kas par mirdzumu no ārpuses un kas par gardu pārsteigumu iekšpusē!

 

Kāzu torte

 

Mūsu konditore Dace atklāj, ka, lai pagatavotu vienu trīsstāvīgu kāzu torti, nepieciešamas apmēram 5-6 stundas. Pirmajā dienā izcep biskvītu, savukārt otrā dienā atliek sagatavot pildījumu un torti rūpīgi un smalki izrotāt. Tomēr Dace iesaka ņemt vērā personīgās vēlmes attiecībā ne tikai uz pildījumu, bet arī uz noformējumu: kādā gadalaikā un kurā vietā tiks svinētas kāzas.

 

Ja kāzas plānotas vasarā un ja kāzu torte tiks likta galdā ārā, brīvā dabā, tad labāk izvēlēties tādu torti, lai dekorācijas nesāktu kust, sabojājot savu vizuālo izskatu. Tāpēc nereti filigrānas marcipāna rozītes, baltās šokolādes un cukura gulbīšus kāzu tortes dekorēšanai izmantot gada vēsākajos mēnešos, bet vasaras laikā torti rotāt ar dabīgajiem ziediem, piemēram, rozēm vai orhidejām, kas izskatīsies vasarīgi un burvīgi. Ziedi nemēdz savīst, jo torte līdz tās celšanai galdā stāv aukstumā, savukārt ziedi uzsūc sev nepieciešamo mitrumu no tortes.

 

Pēdējā laikā ar vien vairāk jauno pāru priekšroku dod mazām kūciņtortēm. Šādas kūciņas ir lielisks risinājums tad, ja kāzu vaininieki nevēlas strikti pieturēties pie tradīcijām ar lielās kāzu tortes griešanu un dalīšanu vai arī ja svinības noris ārā brīvā dabā, kur šāda kāzu torte ir ērtāka pasniegšanai. Lai pasniegtu šīs mazās kūciņas, tās tiek atbilstoši ietērptas, piemēram, skaistos papīrīšos, lai var paņemt rokā. Un tas nebūt nebojā kāzu kūciņtortes izskatu – to tāpat var dekorēt ļoti skaisti – gan ar dabīgiem ziediem, gan zīmējumiem, pērlītēm, ogām utt.

 

Ja izvēlās kūciņtorti vairākos stāvos, tad kūciņtortes augšējo stāvu var arī gatavot tradicionālā formā – viendaļīgu – un mazās kūciņas izkārtot uz statīva apakšējiem stāviem. Tiesa, šāda veida tortes pagatavošana ir krietni vien laikietilpīgāka, tāpēc arī dārgāka.

 

Tomēr vispopulārākā no mūsu konditores gatavotajām kāzu tortēm ir baltās šokolādes torte ar mango-marakujas pildījumu ar svaigām avenēm – balta, viegla un gaisīga – gluži kā šī diena! Kūku un tortu cepšanā izmantojam dabīgās izejvielas – 82% sviests, īstais saldais un putukrējums, olas, šokolāde… Nekādu konservantu un sintētisku pulveru! Savukārt ar dizainu tiek panākta tortes iekļaušana svētku noskaņā un scenārijā, piemēram, saskaņojot kūkas dekorācijas un krāsas vienotā stilā ar telpas noformējumu un krāsām.

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Austeres un šampanietis | Viesību etiķete

Austere ir delikatese, pret kuru vienaldzīgo nav un daudzus mīlētāju...

Smalki izstrādāta kāzu ēdienkarte | Labam garstāvoklim un pozitīvām emocijām

Kāzās katram ēdienam, katrai uzkodai un kāzu tortei ir jābūt kā īsta...

Kāpēc ir vērts doties uz kāzu kūku degustācijām?

Kāzu kūka ir skaistu svētku neatņemama sastāvdaļa un nevelti ir teiciens, ka mīlestīb...

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties KĀZU KŪKU?

Kāzu kūku meistari tiešā nozīmē ir mākslinieki, jo katra viņu izceptā kūka ir īsts mā...

Kāzu kūku figūriņas jeb LOVE on TOP!

Tradīcija par kāzu tortēm ir radās Senajā Romā, bet likt uz kāzu kūkas toperi jeb kāz...

Saldā galda maģija kāzās!

Candy Bar – tas ir dekoratīvs galds ar visāda veida saldumiem. Ja agrāk svētku mielas...

Kas būtu jāzin par kāzu kūku pasūtīšanu?

Kāzu kūka ir viena no svarīgākajām kāzu svinību detaļām, lai svētki izdotos un tāpēc ...

Kas jāņem vērā izvēloties kāzu torti?

Dotajā mirklī, ja arī tu esi īstās kāzu kūkas meklējumos, tad jārēķinās, ka būs diezg...

Vai līgava skaidri zina, kādu torti vēlas savās kāzās?

Sākoties aktuālajai kāzu sezonai, viens no jautājumiem, ko sev uzdod līgava – kādu to...

Salds kā skūpsts. Krēms brulē

Spānijā šo desertu dēvē par katalāniešu krēmu (crema catalana), Anglijā - par piededz...

Kas lācītim vēderā - no kā gatavo kāzu tortes

Kāzu tortes izvēlei mūsdienās tiek pievērsta liela vērība, un kāzu tortes pasniegšana...

Latviešu tradicionālais kāzu galds

Ļoti reti mūsdienās latvieši seno laiku ēdienus ceļ galdā dažādos svētkos, kā, piemēr...

Galvenā kāzu mielasta sastāvdaļa - kāzu torte

Kāzu torte ir svarīga kāzu viesību un kāzu mielasta sastāvdaļa, tādēļ tai jābūt rūpīg...

uz augšu