Trešdiena, 08 Jūlijs 2015 22:45

Vai līgava skaidri zina, kādu torti vēlas savās kāzās?

Sākoties aktuālajai kāzu sezonai, viens no jautājumiem, ko sev uzdod līgava – kādu torti viņa vēlētos savā lielajā dienā. Tas attiecīgi nozīmē, ka sākas arī karstākais darba laiks teju visiem Latvijas konditoriem. Turklāt ik gadu kāzu toršu pasūtījumu skaits tikai pieaug, kas izskaidrojams, ar attiecīgi pieaugošo noslēgto laulību skaitu, par ko liecina arī Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Kāzu tortes - kūkas

 

 

Tortei ir būtiska nozīme kāzu rituāla noslēgumā, tāpēc neizbēgams jautājums, ko sev uzdod ikviena līgava - kādu torti izvēlēties šai skaistajā dienā. Protams, katrai līgavai ir savas prasības tomēr visām ir svarīgi, lai tā gan priecētu acis, gan palutinātu viesu garšas maņu. Tas, cik lielu torti izvēlas pāris, lielākoties ir atkarīgs no cilvēku skaita kāzās. Ir bijuši pasūtījumi pēc nelielām tortēm, taču pērn tika uzcepta arī 18 kg smaga kāzu torte. Kopumā „Lage Ko” pērn uzcepa kāzu tortes 500 kg apjomā.

 

Kāzu tortes - kūkas

 

Žanna Popovska, “Lage Ko” galvenā konditore: „Lielākoties pie mums ierodas līgavas, kuras jau zina, kādu torti vēlēsies savā kāzu dienā. Daļa idejas ir smēlušās gan mūsu, gan ārvalstu katalogos, daudzas nāk un pasūta kādu no mūsu ražotajām tortēm tikai kāzu noformējumā. Protams, ir arī līgavas, kuras atnāk un zina tikai kādas konkrētas detaļas, kurām ir jābūt tortes noformējumā. Tādos gadījumos konditors kopīgi ar līgavu izstrādā tortes vizuālo tēlu. Protams, arī tortes garšai jābūt izcilai, tālab piedāvājam klientiem nogaršot vairākus variantus un izvēlēties sev tīkamāko. Tiekoties ar līgavām un uzklausot viņu vēlmes, varu teikt, ka tortei kāzās ir milzīga nozīme, dažreiz pat šķiet, ka torte ir simbols skaistai un saldai laulātā pāra turpmākai kopdzīvei.”

 

Kāzu tortes - kūkas

 

Ja runājam par tendencēm, tad līgavas 90% gadījumu pieprasa kāzu tortes ar vairākiem stāviem. Izvēloties tortes liela uzmanība tiek pievērsta arī tam, lai tā būtu moderna. Tagad populāra ir kļuvusi perlamutra glazūra, ko arvien biežāk pieprasa klienti, tāpat cieņā ir modelējamā šokolāde, kas labi padodas dažādu formu veidošanai. Toršu noformējums parasti tiek veikts ar ziediem, tagad modē ir izmantot arī svaigus ziedus. Savukārt figūriņas, kuras tik pierasts redzēt uz tortēm ASV filmās, Latvijā pasūta reti – aptuveni 20% gadījumu. Savukārt, ja runājam par krāsu tendencēm, tad šogad balto un pasteļtoņu nokrāsas papildina trīs intensīvāki toņi: fuksija, violets un rozā.

 

Kāzu tortes - kūkas

Liela nozīme ir ar tortes piegādei. Tas būtu jāuztic profesionāliem, kas to aizvedīs ar attiecīgu transportu, nodrošinot, ka galapunktā tā nonāks ideālā izskatā. „Transportēšanai ir liela nozīme, varu to droši teikt, jo SIA „Lage Ko” ceptās kāzu tortes esam piegādājuši ne vien visā Latvijas teritorijā, bet arī uz Krieviju, Lietuvu, Igauniju un Zviedriju. Ir bijuši arī gadījumi, kad saņem torti un netīšām tā tiek nomesta zemē, tad gan visiem ir steiga un panika, bet vienmēr esam raduši risinājumu,” stāsta Ž. Popovska.

 

Kāzu tortes - kūkas

 

„Nereti pie mums atnāk pāri, lai pasūtītu torti, jau 2 – 3 mēnešus pirms kāzām. Mums, izgatavotājiem, tas ir ļoti labs rādītājs, jo laikus zinām, kāds būs pasūtījums, ar ko rēķināties un kādus produktus pasūtīt. Taču bieži vien šajā laikā pamainās kādas nianses kāzu organizēšana un nereti pāris veic izmaiņas, lai torte atbilstu kāzu noskaņojumam un krāsu gammai. Īpaši bieži nianses tortes izskatā un arī garšā tiek mainītas, ja līgava ir gaidībās, tad gan uzreiz rēķināmies, ka pirmais pasūtītais tortes variants, noteikti nebūs pēdējais. Taču, ja tortes pasūtījums veikts savlaicīgi un jau rēķināmies, ka tāda būs jāgatavo, izmaiņas tortesizskatā varam veikt gandrīz līdz pēdējam brīdim. Vienīgi jārēķinās, ka tortes izgatavošana aizņem 2 – 3 dienas, un pie gala versijas būtu jānonāk vismaz nedēļu pirms kāzām,” skaidro Ž. Popovska.

 

Kāzu tortes - kūkas

 

 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Rakstu saraksts

Austeres un šampanietis | Viesību etiķete

Austere ir delikatese, pret kuru vienaldzīgo nav un daudzus mīlētāju...

Smalki izstrādāta kāzu ēdienkarte | Labam garstāvoklim un pozitīvām emocijām

Kāzās katram ēdienam, katrai uzkodai un kāzu tortei ir jābūt kā īsta...

Kāpēc ir vērts doties uz kāzu kūku degustācijām?

Kāzu kūka ir skaistu svētku neatņemama sastāvdaļa un nevelti ir teiciens, ka mīlestīb...

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties KĀZU KŪKU?

Kāzu kūku meistari tiešā nozīmē ir mākslinieki, jo katra viņu izceptā kūka ir īsts mā...

Kāzu kūku figūriņas jeb LOVE on TOP!

Tradīcija par kāzu tortēm ir radās Senajā Romā, bet likt uz kāzu kūkas toperi jeb kāz...

Saldā galda maģija kāzās!

Candy Bar – tas ir dekoratīvs galds ar visāda veida saldumiem. Ja agrāk svētku mielas...

Kas būtu jāzin par kāzu kūku pasūtīšanu?

Kāzu kūka ir viena no svarīgākajām kāzu svinību detaļām, lai svētki izdotos un tāpēc ...

Kas jāņem vērā izvēloties kāzu torti?

Dotajā mirklī, ja arī tu esi īstās kāzu kūkas meklējumos, tad jārēķinās, ka būs diezg...

Vai līgava skaidri zina, kādu torti vēlas savās kāzās?

Sākoties aktuālajai kāzu sezonai, viens no jautājumiem, ko sev uzdod līgava – kādu to...

Salds kā skūpsts. Krēms brulē

Spānijā šo desertu dēvē par katalāniešu krēmu (crema catalana), Anglijā - par piededz...

Kas lācītim vēderā - no kā gatavo kāzu tortes

Kāzu tortes izvēlei mūsdienās tiek pievērsta liela vērība, un kāzu tortes pasniegšana...

Latviešu tradicionālais kāzu galds

Ļoti reti mūsdienās latvieši seno laiku ēdienus ceļ galdā dažādos svētkos, kā, piemēr...

Galvenā kāzu mielasta sastāvdaļa - kāzu torte

Kāzu torte ir svarīga kāzu viesību un kāzu mielasta sastāvdaļa, tādēļ tai jābūt rūpīg...

uz augšu