Latviešu mākslinieku darinātie kāzu gredzeni
Arī mūsdienās laulības gredzens ir saglabājis savu sākotnējo simbolisko nozīmi, taču tā dizains vairāku gadsimtu laikā ir piedzīvojis būtiskas izmaiņas. Laulības gredzeni agrāk bija ļoti vienkārši, bet mūsdienās jaunie pāri arvien biežāk savam kāzu rituālam izvēlas ekskluzīvus Latvijā darinātus laulības gredzenus. Rotu un gredzenu dizains Latvijā ir ļoti radošs virziens, kurā talantīgie mākslinieki strādā gan ar zeltu un sudrabu, gan dimantiem un pērlēm. Meistarība un neordinārais redzējums ir atnesis to autoriem atpazīstamību un valkātāju atzinību.
Svarīgs solis laulību gredzenu izvēlē – juvelierizstrādājumu metāls
Vasaras sezonā, kad kāzu laiks uzņem apgriezienus un kāzu plānošana pāra ikdienā kļūst par centrālo notikumu, svarīgi ir neapjukt plānotajos darbos. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir izvēlēties īstos laulību gredzenus. Laulības gredzens tiks nēsāt visu atlikušo mūžu, tāpēc tā izvēlei ir jāatlicina pietiekoši daudz laika. Svarīgākais gredzenu izvēlē ir metāls - tā stils un ilgmūžība, informē Chopard zīmola vadītāja Latvijā Diana Keiran.
Kāpēc kāzās nepieciešams gredzenu spilventiņš
Pēc latviešu tradīcijām, laulībās, kas notiek baznīcā, gredzenus pasniedz mācītājs. Ja jaunlaulātajiem nav vēlmes pēc gredzenu spilventiņa vai kastītes, mācītājs gredzenus pasniedz no šķīvīša vai bībeles. Ja ir vēlēšanās un mācītājs ir pretimnākošs, tad var vienoties, ka gredzenus pasniedz uz kāzām pieskaņota gredzenu spilventiņa vai no kastītes.   FOTO: Einars Freimanis
Dimantu maģija
Dimantiem simbolikā piedēvētas vienīgi labas un cildenas īpašības - tos asociē ar gaismu, absolūtu tīrību, spēku, neievainojamību, dzīvību, mīlestību un uzticību. Senatnē ļaudis ticēja, ka tie atvaira ļaunos garus un burvestības un dara to īpašnieku neuzvaramu un maģiski pievilcīgu. Tie izsenis augstu vērtēti kā spēcīgi talismani un valdnieku dārgakmeņi.
Gredzens runā nēsātāja vietā
Ne velti sievietes mēdz teikt, ka gredzeni un aproces ir viņu ieroči un ka ar tām ir drošāk, bet bez tām škiet, ka kaut kā pietrūkst - it kā pat drēbju nebūtu mugurā.
Mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās rotas
Mākslinieks Armands Jēkabsons, Latvijā pazīstams kā daudzu slavenu balvu autors, kopš 1993. gada veido Lielās Mūzikas balvas - sudraba statuetes, Mūzikas ierakstu gada balvas, Muzikālās bankas balvas, gada balvas medicīnā kā arī XXV Vispārējo Latviešu Dziesmu un XV Deju svētku balvu autors.
Neparasta rota
Latviešu juvelieris Ģirts Cīrulis, kas katru gadu apmeklē prestižo profesionāļu izstādi Baselworld Šveicē un seko aktuālajām tendencēm, jums palīdzēs īstenot sapni par īpašiem laulības gredzeniem.
Laulības gredzeni
Daudzās valstīs laulātie pāri, lai apliecinātu mūža saistības vienam pret otru, valkā laulības gredzenus.
Dimanti nav meitenes vienīgā rota
Nedomā, ka, izvēloties saderināšanās gredzenu, tev jāaprobežojas vienīgi ar dimantiem. Iespējams, tev vai viņai labāk patīk gredzens ar kādu laimes akmeni, kas viņai vienmēr ir bijis kā talismans vai vienkārši mīļš. Ko tu teiktu par gredzenu ar maziem dimantiņiem, kas ieskauj kādu citu dārgakmeni? Kā arī var taču pasūtīt gredzenu, kas darināts speciāli līgavai.
Slavenākie saderināšanās gredzeni
Kā zināms, apprecēties iespējams arī par vienu dolāru, tomēr slavenību vidū šāda tradīcija nav ierasta. Turpinājumā apkopoti slavenākie saderināšanās gredzeni, kurus no saviem mīļotajiem saņēmušas pasaulē zināmākās sievietes. Tāpēc rodas jautājums, vai Andželīnas Džolijas saderināšanās gredzens izturēs šo laika pārbaudi?

Rakstu saraksts

Laulības gredzeni

Daudzās valstīs laulātie pāri, lai apliecinātu mūža saistības vienam...

Slavenākie saderināšanās gredzeni

Kā zināms, apprecēties iespējams arī par vienu dolāru, tomēr slavenī...

Dimantu maģija

Dimantiem simbolikā piedēvētas vienīgi labas un cildenas īpašības - tos asociē ar gai...

Viss par kāzu gredzeniem

Gredzens ir laulības zīme. Kādu izvēlēties? Bronzas, sudraba vai zelta,vienkāršu vai ...

Svarīgs solis laulību gredzenu izvēlē – juvelierizstrādājumu metāls

Vasaras sezonā, kad kāzu laiks uzņem apgriezienus un kāzu plānošana pāra ikdienā kļūs...

Dimanti nav meitenes vienīgā rota

Nedomā, ka, izvēloties saderināšanās gredzenu, tev jāaprobežojas vienīgi ar dimantiem...

Daži vienkārši padomi, izvēloties laulības gredzenu

Laulības gredzeni tradicionāli tiek veidoti no zelta vai sudraba. Tos pieņemts nēsāt ...

Mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās rotas

Mākslinieks Armands Jēkabsons, Latvijā pazīstams kā daudzu slavenu balvu autors, kopš...

Kāpēc kāzās nepieciešams gredzenu spilventiņš

Pēc latviešu tradīcijām, laulībās, kas notiek baznīcā, gredzenus pasniedz mācītājs. J...

Gredzens runā nēsātāja vietā

Ne velti sievietes mēdz teikt, ka gredzeni un aproces ir viņu ieroči un ka ar tām ir ...

Neparasta rota

Latviešu juvelieris Ģirts Cīrulis, kas katru gadu apmeklē prestižo profesionāļu izstā...

Latviešu mākslinieku darinātie kāzu gredzeni

Arī mūsdienās laulības gredzens ir saglabājis savu sākotnējo simbolisko nozīmi, taču ...

 

uz augšu