Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?
Pie kāzu kleitas noteikti ir nepieciešams kāda skaista salvas rota, kas katrai līgavai dods iespēju izpausties. Bet svarīgi atcerēties, ka līgavas galvas rotājumam nevajadzētu nomākt vai novērst uzmanību. Lai gan, protams, ir arī līgavas, kuru personībai piestāv ļoti ekstravagantas galvas rotas.
10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru
Plīvurs bija plaši izplatīts apmēram jau pirms 100 gadiem un pie mums atnācis no Polijas. Tā pamatnozīme — sargāt līgavu no ļaunas acs.
Plīvura vēsturiskā nozīme
Sākumā plīvurs simbolizēja jaunavīgās līgavas nevainību un kautrumu. Mūsdienās sabiedrība plīvuru uzskata tikai par romantisku tradīciju. Taču Vidējos Austrumos un Āzijā plīvurs vietām vēl aizvien pilnībā sedz līgavas seju.
Pasaules garākais līgavas plīvurs
Garākā plīvura īpašnieci sauc Elena De Angelis, kura savas kāzas svinēja mazā Itālijas pilsētiņa - Casal de Princes. Pateicoties šim plīvuram šī pilsētiņa kļuva populāra visā pasaulē. Plīvuru izgatavoja Gianni Molaro Kampānija. Plīvura garums bija 3 km un plīvuram tika izmantoti 6 000 metri zīda auduma.
Visa vainagojums - līgavas plīvurs
Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa, lai ceremonijas laikā seja līdz kādam brīdim būtu aizsegta. Plīvurs simbolizē sievietes gatavību pievērsties laulības dzīvei, viņas šķīstību un dvēseles tīrību, ir dažas tradīcijas, kas ļaujot atsegt savu seju līgavainim tikai pēc tam, kad pie altāra teikts jāvārds. Atsevišķos avotos minēts, ka plīvurs sargā līgavu no ļaunā gara un dēmoniem – neķītriem vilinājumiem, kas stāv ceļā no vecāku siltās ligzdiņas līdz jaunajai dzīvei pie vīra.
Līgavas plīvurs
Līgavas ziņā ir izvēle likt plīvuru vai varbūt tikai ziedus, vainadziņu vai varbūt elegantu un piemērotu cepuri. Tā kā plīvuri ir dažādi, tad nepieciešams zināt gan tā vispārējo nozīmi, gan atbilstību līgavas kleitai.

Rakstu saraksts

Līgavas plīvurs, ziedu vainags, cepure vai kronis. Ko izvēlēties?

Pie kāzu kleitas noteikti ir nepieciešams kāda skaista salvas rota, ...

10 lietas, kas tev būtu jāzina par līgavas plīvuru

Plīvurs bija plaši izplatīts apmēram jau pirms 100 gadiem un pie mum...

Plīvura vēsturiskā nozīme

Sākumā plīvurs simbolizēja jaunavīgās līgavas nevainību un kautrumu. Mūsdienās sabied...

Pasaules garākais līgavas plīvurs

Garākā plīvura īpašnieci sauc Elena De Angelis, kura savas kāzas svinēja mazā Itālija...

Visa vainagojums - līgavas plīvurs

Plīvura pacelšana pirms skūpsta ir izgājusi no modes. Tomēr dažas reliģijas to prasa,...

Līgavas plīvurs

Līgavas ziņā ir izvēle likt plīvuru vai varbūt tikai ziedus, vainadziņu vai varbūt el...

 

uz augšu